Cykl Jowiszowy

cykl Jowiszowy - wróżka Ksymena

Jowisz jest największą planetą w naszym układzie słonecznym. Przez astrologów uważany jest za planetę szczęścia i nieograniczonych możliwości. W horoskopie astrologicznym odpowiada za wszystko, co umożliwia nam rozwój i ekspansję, za poszerzanie własnych horyzontów, za nasz światopogląd, wykształcenie i filozofię, za normy społeczno-moralne. Jowisz określa więc zasoby naszego optymizmu życiowego i chęć podejmowania ryzyka, sięgania po więcej, niż mamy w danym czasie. Jak wielkie mamy tego zasoby, zależy od miejsca Jowisza w naszym horoskopie urodzeniowym oraz od aktualnego położenia Jowisza w tranzycie. Obieg Jowisza przez zodiak trwa 12 lat. Każdy z nas co 12 lat zaczyna więc nowy cykl Jowiszowy.


Co 12 lat dostajemy niejako nowy początek

Co 12 lat mamy możliwość skorygowania naszego życia i działania.


1 i 2 cykl – od 0 do 11 lat i od 12 do 23 lat

Po zamknięciu pierwszego cyklu a na progu drugiego, czyli w 12 roku życia młody człowiek zna już podstawowe zasady funkcjonowania społecznego, ale chce być niezależny, wyróżniać się, marzy o podbiciu świata. Chce sprawdzać własne możliwości działania.


3 cykl – od 24 do 35 lat

Początek trzeciego cyklu niesie konieczność określenia się w życiu. To czas kończenia studiów i szukania sobie zajęcia na najbliższe lata, czas zakładania rodziny. To okres szukania pierwszej życiowej stabilizacji.


4 cykl – od 36 do 47 lat

Początek czwartego cyklu Jowisza – a więc 36 rok życia – pozwala na weryfikację dorobku życiowego. Jedni decydują się na ugruntowanie tego, co mają. Inni zrywają się do robienia kariery zawodowej, do sięgania po władzę, bo przecież mają za sobą zdobytą wiedzę teoretyczną i jakieś już doświadczenie.


5 cykl – od 48 do 59 lat

Piąty cykl Jowiszowy daje możliwość ostatnich gruntownych zmian w życiu. 48 lat to czas, gdy można jeszcze przekwalifikować się, zmienić swoje życie i postawy. To może być ostatnia szansa albo na sięgnięcie po sukces społeczny, albo tylko na poprawę jakości swojego życia.


6 cykl – od 60 do 71 lat

Cykl rozpoczynający się w wieku 60 lat może zbiec się z początkiem rozwoju duchowego i zmianami widzenia świata, w skierowaniu się ku wartościom wyższym. Przecież to, co chciało się i co można było osiągnąć na płaszczyźnie społeczno-materialnej, to już się osiągnęło.


kolejne cykle

Kolejne początki cyklu Jowisza pozwalają również na jakieś przeobrażenia w sobie lub swoim życiu a co najmniej dodają więcej sił, optymizmu i witalności.


Cykl Jowiszowy dzieli się na 4 części

4 części to umownie 4 pory roku. Każda trwa 3 lata.


Wiosna

Początek w wieku: 0, 12, 24, 36, 48, 60, 72, 84, 96 lat

To symboliczny start. Jowisz obdarza nas zastrzykiem optymizmu i przeświadczeniem, że wszystko jest możliwe a wystarczy tylko chcieć. Daje wiarę, że możliwe jest skorygowanie dotychczasowego życia i ewentualnych dotychczasowych błędów, że można mieć więcej i lepiej. Bardzo często w tym czasie zmieniamy swoje życie lub inicjujemy w jakiejś jego dziedzinie coś nowego.


Lato

Początek w wieku: 3, 15, 27, 39, 51, 63, 75, 87, 99 lat

Lato Jowiszowe to czas rozwoju i największych możliwości. W czasie tych 3 lat potencjalnie możemy osiągnąć o wiele więcej, niż w innym czasie i przychodzi nam to znacznie łatwiej. Jesteśmy bowiem bardziej pewni siebie, mocniej w siebie wierzymy. To czas naszych największych sukcesów w 12-letnim cyklu.


Jesień

Początek w wieku: 6, 18, 30, 42, 54, 66, 78, 90 lat

To czas zbiorów. Nasz entuzjazm opada. Chcemy raczej widzieć już konkretne efekty naszych wcześniejszych starań i konsumować zdobycze, niż tylko poszerzać własną przestrzeń życiową i zdobywać nowe tereny. W czasie Jowiszowej jesieni chcemy cieszyć się spokojem. Dlatego zwalniamy – i nasze życie zwalnia. To świetny czas na wstępne podsumowania i policzenie zdobyczy z wcześniejszych 9 lat.


Zima

Początek w wieku: 9, 21, 33, 45, 57, 69, 81, 93 lat

To okres zatrzymania. Wolimy trwać i co najwyżej płynąć z nurtem życia, niż udowadniać światu własne racje. Czasami zresztą nie jesteśmy już ich pewni. Jowiszowa zima to bowiem czas weryfikowania dotychczasowego toku myślenia i poglądów. Mogą bowiem pojawić się w nas refleksje odnośnie kierunku życia i naszych wyborów. Szukamy przyczyn ewentualnych problemów tak, żeby wraz z Jowiszową wiosną zacząć nowy cykl.


Jak wykorzystać wiedzę o cyklu Jowiszowym?

Warto sprawdzić w jakim jesteś czasie cyklu Jowiszowego, gdy planujesz jakieś swoje istotne przedsięwzięcia. Zorientujesz się czy będzie Ci łatwo, czy trudno. Może nawet zdecydujesz jakąś inaugurację przesunąć o rok czy dwa? Cyklowi Jowiszowemu podlegamy bowiem tak samo jak cykliczności lat numerologicznych i osobistych. Warto więc wiedzieć w jakim obecnie jesteś jego momencie.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Liczby opisują nas i nasze życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *