Czakry – centra energetyczne człowieka

czakry - centra energetyczne człowieka - wróżka Ksymena-Mistrz Reiki

Czakry są wirami energii, która jest nieustannie przesyłana do różnych części ciała. Ich rozmieszczenie na ciele człowieka pokrywa się z układem hormonalnym. Są one również powiązane z określonymi częściami ciała. Prawidłowo pracujące czakry pozwolą Ci cieszyć się zdrowiem i spełnieniem w życiu.


Czakry łączą więc ciało fizyczne z duchowym

Obecnie rodzi się nowa – a właściwie odradza się – świadomość w pojmowaniu mechanizmów funkcjonowania ciała człowieka i przepływu w nim energii. Mechanizmy te znane były już w starożytności, ale w pogoni za tzw. nowoczesnością były zastępowane metodami naukowymi. Stało się tak dlatego, że przez wiele setek lat uznawano, że to, czego nie da się zmierzyć lub wytłumaczyć, nie istnieje.


Gdy ponownie zaczniemy traktować człowieka jako zintegrowaną całość, gdy zrozumiemy, że funkcjonuje on nie tylko na poziomie materialnym, ale również na poziomie mentalnym, emocjonalnym i duchowym, gdy zrozumiemy jak krąży energia i jak pracują czakry, to zyskamy większą możliwość wpływu na jakość naszego życia.


Czym jest czakra?

Najwcześniejsze pisemne wzmianki o czakrach pochodzą z hinduskich Wed – świętych ksiąg tworzonych około 1500 r. p.n.e. Jednak świadomość przepływu energii w ciele człowieka oraz otaczającej go przestrzeni istniała o wiele wcześniej i była przekazywana w formie ustnej.

Słowo czakra pochodzi z sanskrytu i oznacza koło, okrąg lub dysk. To ośrodek energetyczny w ciele człowieka.  W ludzkim ciele jest wiele czakr,  ale tu skupimy się tylko na tych siedmiu głównych na kanale zwanym suszumną. Tradycyjnie są przedstawiane one jako kwiaty lotosu. Każda czakra wiruje z inną częstotliwością a co za tym idzie – emanuje innym kolorem. Każda kontroluje i odpowiada za inną sferę życia.


Dlaczego warto dbać o swoje czakry?

Konwencjonalna medycyna traktuje ciało ludzkie w kategoriach chemicznych. Jednak już dziś wiemy, że żeby zaszła jakakolwiek reakcja chemiczna w ciele,  musi wystąpić przemiana energii. Jakiekolwiek zakłócenie energii – gdy jest jej za mało lub za dużo – wpływa na kondycję człowieka – i  tę fizyczną, i tę psychiczną. Zablokowany lub zakłócony przepływ energii w czakrze, rozregulowana czakra da nam znać chorobami lub zaburzeniami fizycznymi w określonym miejscu ciała, w umyśle, psychice, w życiu. Niezakłócony przepływ energii przez czakry pozwoli cieszyć się dobrym zdrowiem i zapobiec urazom psychicznym i emocjonalnym.

Masz problemy w związkach? To sprawdź stan swojej czakry serca.

Boli Cię kręgosłup, kości, zęby, masz problemy z  masą ciała? A w jakim stanie jest Twoja czakra podstawy?

Nie widzisz sensu życia? To przypuszczalnie dlatego, że Twoja czakra korony jest przyblokowana.


Czakry tworzą system energetyczny

Jednocześnie trzeba podkreślić, że system czakr należy traktować jako zwartą całość. Niedomaganie jednej czakry może przełożyć się na pracę innej. Dopiero gdy wszystkie siedem czakr będzie wirowało w harmonii, zyskamy zdrowie i dobre samopoczucie.

Nasi przodkowie potrafili dostrzec objawy choroby, zanim te pojawiły się w ciele. Wiedzieli, że nie da się całkowicie wyleczyć człowieka, jeśli system czakr nie pozostanie w równowadze. Dlatego czerpmy z ich mądrości.


czakry - czakra gardła - wróżka Ksymena
KOMUNIKUJĘ
czakra gardła
czakry - czakra serca - wróżka Ksymena
KOCHAM
czakra serca_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Ochrona energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *