Depresja Kwerenta a wróżby

depresja Kwerenta a wróżby - Czy można wróżyć osobom w depresji? - wróżka Ksymena


Kodeks etyczny wróżki
nakazuje przygotowanie do wróżby. Oznacza to, że wróżka ma być spokojna, zdrowa i wypoczęta. Nie może być pod wpływem używek lub substancji zmieniających świadomość – np. silnych leków, nie może być wzburzona jakimiś sytuacjami z jej życia. Tak samo ma być przygotowany Kwerent. Czasami jednak Kwerent spokojny nie jest, bo ma problemy w prawie każdej sferze życia a dodatkowo jest w kiepskiej kondycji psychicznej. Oczywiste jest, że taka osoba potrzebuje pomocy. Wtedy trzeba zdecydować czy osobą pomagającą ma być wróżka, czy lekarz. Czy ktoś potrzebuje porady wróżki, czy profesjonalnego wsparcia psychologicznego a może nawet leków. Gdy Kwerent mówi o własnej depresji, wróżka nie powinna stawiać mu kart. Depresja Kwerenta uniemożliwia pomoc wróżki.


Czym jest depresja?

Nazywana jest często chorobą duszy. To zespół zaburzeń psychicznych takich, jak obniżenie nastroju, obniżenie samooceny, brak wiary w lepszą przyszłość, zaburzenia koncentracji, ciągłe zmęczenie, niemożność odczuwania przyjemności, długotrwały smutek, trudności w podejmowaniu decyzji, zaburzenia snu i łaknienia, czasami myśli samobójcze. Depresja więc upośledza obiektywną ocenę własnej sytuacji życiowej i własnych perspektyw. Depresja wpływa na przyszłość – a więc na wynik wróżby.


Czym jest wróżba?

Wróżba jest prognozą przyszłości w oparciu o teraźniejszość. Po prostu na podstawie teraźniejszości powstaje przyszłość. Teraźniejszość zaś to okoliczności zewnętrzne, w jakich funkcjonuje Kwerent oraz jego postawa. Okoliczności zewnętrzne to aktualna sytuacja życiowa Kwertenta i zaangażowani w daną sprawę ludzie. Postawa to chęć działania Kwerenta lub jej brak, jego wewnętrzne przekonania, nastawienie do życia, ludzi i swoich spraw. Postawa zaś wypływa z kondycji psychicznej. Oczywiste jest więc, że wróżba dla osoby myślącej zadaniowo a nie życzeniowo będzie lepsza, niż dla osoby przytłoczonej życiem i nie będącej w stanie zajmować się swoimi sprawami.


Nie chodzi o to, żeby wróżby były zawsze pozytywne

To normalne, że nie zawsze możemy otrzymać to, czego chcemy. Czasami są na to niewielkie szanse, czasami nie w tym momencie, czasami potrzeba jest zmiana naszego zachowania. Osobie zdrowej łatwo przyjąć to do wiadomości – że przy obecnej jej postawie i okolicznościach zewnętrznych prawdopodobnie nie zadzieje się to, czego chce. Potencjalnie jednak może ona podjąć wysiłek własny, żeby przynajmniej przybliżyć się do spełnienia swoich marzeń. Natomiast zgłaszająca się do wróżki osoba w depresji nie jest w stanie tego zrobić. Ona chce, żeby nagle pojawiły się rozwiązania, żeby nagle jej życie zmieniło się. Żeby coś zadziało się samo i bez jej w tym udziału. Tak jednak nie da się. Depresja Kwerenta uniemożliwia mu bowiem aktywne kierowanie swoim życiem.


Wróżba dla osoby w depresji?

Wróżka zobaczy kiepską sytuację osobistą tej osoby, ogrom problemów, jej kiepską kondycję psycho-fizyczną i brak woli aktywnego działania. To jest teraźniejszość tej osoby. Jaka z tego może być prognoza przyszłości?

  • Najbardziej prawdopodobna wróżba to taka: Jest kiepsko i będzie kiepsko, dopóki nie zaczniesz czegoś robić. Wróżka może nawet wskazać co można i co należałoby zrobić. Jednak przecież osoba w depresji nie jest w stanie podjąć działania.
  • Wróżba może pokazać lęki tej osoby. Przecież depresja jest wielkim zaburzeniem postrzegania rzeczywistości a wróżba pokaże w jaki sposób osoba z depresją widzi świat. Może więc pokazać rzeczywistość o wiele gorszą, niż to jest faktycznie. Prognoza przyszłości będzie więc zupełnie niewiarygodna.
  • Wróżba może pokazać też marzenia takiej osoby. Że nagle zdarzy się cud i będzie dobrze. Jednak wróżka jest w stanie ocenić trafność tego, co widzi w kartach. Zobaczy więc, że świetlana wizja przyszłości nie opiera się na postawie Kwerenta i okolicznościach zewnętrznych. I co wtedy? Dać pozytywną wróżbę i tłumaczyć Kwerentowi, że to mało prawdopodobne?


Depresja Kwerenta uniemożliwia pomoc wróżki

Jaką wartość przy depresji Kwerenta ma pomoc wróżki? Żadnej! Osobę w depresji negatywna wróżba może jeszcze bardziej przygnębić, przytłoczyć, pogrążyć ją w jeszcze większym smutku. Taka wróżba może jej bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Wróżba pozytywna pokazująca, że jakimś cudem będzie tak, jak chce Kwerent, da fałszywą nadzieję na chwilę a potem taka osoba może wpaść w jeszcze gorszy kryzys.


Kwerent w depresji potrzebuje lekarza a nie wróżki

Do wróżby ma być przecież przygotowana wróżka i jej Klient. Depresja zaś odbiera siły życiowe i jest tak silnym zaburzeniem postrzegania rzeczywistości, że albo uniemożliwia trafną prognozę przyszłości, albo uniemożliwia Kwerentowi skorzystanie z informacji płynących z wróżby. Osoba w depresji potrzebuje pomocy specjalistycznej, której nie jest w stanie udzielić jej wróżka. Nie chodzi o to, że wróżki boją się „trudnych przypadków”. Chodzi o to, że są odpowiedzialne za to, co robią.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *