Domowe sposoby oczyszczania energetycznego

domowe sposoby oczyszczania energetycznego - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Po oczyszczaniu aury zalecam Klientom samodzielne oczyszczenie swojego mieszkania a jeżeli to możliwe, to również oczyszczenia miejsca pracy. Czasami jest potrzebna pomoc specjalisty, ale w zdecydowanej większości domowe sposoby oczyszczania energetycznego wystarczą.

Dobrze jest również oczyścić mieszkanie, do którego właśnie wprowadzamy się.


Sprzątanie i wietrzenie

Niby truizm, ale to prawda. Każde oczyszczanie należy zacząć od gruntownych porządków w oczyszczanym pomieszczeniu – a najlepiej w całym domu. Poukładaj i pochowaj do szaf i szuflad to, co w nich powinno być. Niepotrzebne rzeczy wyrzuć. Zetrzyj kurze i zmyj podłogi. Otwórz okna i pozwól świeżemu powietrzu wpłynąć do środka. Odsłoń firanki i wpuść do środka promienie słońca. Niech zastana energia w Twoim domu wymieni się z tą nową.


Rośliny

domowe sposoby oczyszczania energetycznego - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Otaczaj się roślinami, ponieważ są one doskonałym filtrem negatywnych energii. Przede wszystkim produkują Ci tlen a im więcej go w powietrzu, tym lepsze Twoje zdolności poznawcze i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Ponadto zwiększają wilgotność powietrza i pochłaniają substancje toksyczne. Niektóre – jak kroton lub róża jerychońska – mają zdolność pochłaniania z otoczenia negatywnych energii, w tym tych pochodzących od innych ludzi.


Palenie świec

domowe sposoby oczyszczania energetycznego - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Paląca się świeca ma nie tylko walor estetyczny i tworzy miły nastrój. Jej płomień oczyszcza pomieszczenie. Najlepsza do tego jest świeca woskowa, ale możesz użyć zwykłej świecy w kolorze białym, może być jakaś zapachowa. Przed zapaleniem możesz po prostu wziąć ją w ręce i skupić się na swojej intencji – i w ten sposób naenergetyzować ją – a  możesz wykonać cały rytuał oczyszczający. W trakcie palenia świecy okna i drzwi mają być zamknięte. Po jej wypaleniu się, otwórz wszystkie i wraz ze słońcem i świeżym powietrzem wpuść nową energię.


Okadzanie dymem

domowe sposoby oczyszczania energetycznego - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Tu od Twoich preferencji zależy czy użyjesz kadzielnicy z białą szałwią lub lawendą, czy na przykład będziesz palić palo santo, ostrożeń, czy jałowiec lub kadzidełka o działaniu oczyszczającym. Dym jest jednym ze sposobów uwalniania się od negatywnej energii. Przejdź po domu z dymiącymi się ziołami a potem otwórz okna. Dymem możesz też okadzać siebie, gdy uznasz, że tego potrzebujesz.


Sól

sól oczyszcza energetycznie - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Nawet zwykła sól kuchenna ma silne właściwości oczyszczające i wchłania negatywne energie. Do każdego kąta w pomieszczeniu lub nawet w całym domu nasyp po szczypcie soli. Niech tak poleży ze 2 dni a potem zwyczajnie zmieć ją lub sprzątnij odkurzaczem. Garść soli możesz dodać sobie do kąpieli lub natrzeć się nią pod prysznicem – wtedy gdy uznasz, że i Tobie potrzeba oczyszczenia energetycznego.


Kryształ górski

kryształ górski zbiera negatywną energię - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Jest minerałem, który wchłania w siebie energię z otoczenia. Można go przygotować tak, żeby oczyszczał nas lub nasz dom z negatywnych energii. Wystarczy go odpowiednio zaprogramować a potem dbać o jego oczyszczanie i co jakiś czas ładować. Kamyki należy rozłożyć w różnych miejscach domu lub tylko w jednym pokoju – przy łóżku, przy komputerze, w okolicach stołu, przy którym przyjmujesz gości. Można też go nosić przy sobie w kieszeni lub torebce.


Kot

kot chroni przed negatywną energią - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Kot nie tylko umila nam życie i może być wiernym towarzyszem. Potrafi też świetnie chronić dom przed negatywnymi energiami pochodzącymi od innych ludzi, z astralu a nawet od nas samych. Nie tylko zredukuje nasz stres, ale zneutralizuje lub wyprowadzi na zewnątrz toksyczne wibracje. Gdy nie będzie w stanie, to ostrzeże kładąc się zawsze w określonym miejscu.


Głośne dźwięki

dzwonki oczyszczają energetycznie - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Mogą to być dzwoneczki. Przejdź po domu i podzwoń dzwoneczkami w każdym pomieszczeniu i każdym kącie. Może to być tzw. wyklaskiwanie – to stary znachorski sposób. Poklaszcz po prostu chwilę w każdym pomieszczeniu. Może być również muzyka o częstotliwości 432Hz.


Domowe sposoby oczyszczania często wystarczą

Nie jest to wcale trudne i nie zabiera dużo czasu. Po nim nagle okazuje się, że atmosfera w domu nie jest tak ciężka, że jakoś nikt nie chce kłócić się ze sobą i że przestali przychodzić niektórzy ludzie. Warto jednak zawsze najpierw sięgnąć po domowe sposoby oczyszczania energetycznego a gdy to nie pomoże, poprosić o pomoc specjalistę.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Negatywne energie
Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *