Drzewoterapia

drzewoterapia - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki

Drzewoterapia – sylwoterapia – to rzytulanie się do drzew

Drzewa mają nie tylko walor estetyczny, nie tylko oczyszczają powietrze i dostarczają nam tlenu. Spacery w lesie, przebywanie wśród drzew uspokaja,  wycisza, poprawia samopoczucie, pozwala nam odzyskać pogodę ducha i taką ogólną równowagę wewnętrzną, wzmacnia odporność. Dzieje się tak dlatego, że drzewa wytwarzają różnego rodzaju olejki i soki o właściwościach przeciwbólowych, przeciwzapalnych, bakteriobójczych. Najważniejsze jednak, że drzewa wytwarzają tzw. bioprądy czyli fale elektromagnetyczne. Drzewa mogą nas doenergetyzować, podzielić się swoją energią życiową. Drzewoterapia zmieni Twoje nastawienie do życia!

Drzewoterapia zalecana jest zwłaszcza przy harmonizacji czakry podstawy.


Jak skorzystać z energii drzew?

Wybierz odpowiednie drzewo i przytul się do niego.

Możesz również oprzeć się o nie. Możesz je dotykać, gładzić. Skup się i poczuj jego energię. Mentalnie scalcie się ze sobą.

Wybieraj drzewa zdrowe – bez połamanych konarów, bez pasożytów, bez narośli typu huba czy jemioła. Nie korzystaj z energii drzew bardzo młodych – młodszych od Ciebie i nie tych bardzo starych. Nie korzystaj z energii drzew wolnorosnących, wybieraj jedno z rosnących w grupie drzew, najlepiej w lesie.


Najwięcej swojej energii przekaże Ci dąb, brzoza, buk, sosna i jodła

Nie przytulaj się do olchy, cisu, wiązu, bo nie tylko nie uzyskasz więcej życiowej energii, ale możesz stracić też wiele swojej osobistej.

drzewoterapia - wróżka Ksymena

Dąb – Wzmocni siły, odwagę, moc wewnętrzną, wzmocni witalność. Przy okazji działa przeciwzapalnie i pomoże w chorobach przewodu pokarmowego.

Brzoza – Oczyści z negatywnych energii i emocji, wyciszy i pomoże przywrócić równowagę wewnętrzną. Działa przeciwbólowo i rozkurczowo.

Buk – Uwolni z lęków, nerwic, wzmocni poczucie własnej wartości, pomoże zyskać jasność myślenia. Pomaga w bólach głowy.

Sosna – Wzmocni siły, odrodzi witalność, pomoże zobaczyć wyjście z sytuacji pozornie bez wyjścia. Ponadto pomocna w schorzeniach układu oddechowego.

Jodła – Działa oczyszczająco i wspomagająco – i na poziomie fizycznego ciała człowieka, i na poziomie energetycznym. Pomocna w chorobach układu oddechowego i gojeniu ran. Ponadto olejki eteryczne wydzielane przez jodłę to silny afrodyzjak – a więc zaproś kogoś do wspólnego przytulania się do jodły.


Warto również przytulać się do tych drzew:

Lipa – Poprawi witalność oraz przepływ energii w Twoich czakrach, ponadto przywróci spokój ducha. Ma właściwości przeciwzapalne, rozgrzewające. 

Czeremcha – Uwrażliwia na miłość, piękno, daje natchnienie. Pomocna przy prośbach o miłość lub o uwolnienie się z toksycznej miłości. Obniża ryzyko wystąpienia nowotworów, chorób serca i cukrzycy.

Jesion – Pomoże w rozwoju duchowym. Pomaga w chorobach grzybiczych i bakteryjnych. Pomaga w gojeniu się ran i zmniejszaniu obrzęków.

Orzech – Rozjaśnia umysł, pomoże przeanalizować sytuację i dokonać wyboru. Ma właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, odtruwające, grzybobójcze.

Kasztanowiec – Pomoże w rozwoju intelektualnym, pomoże przyswajać wiedzę. Wzmacnia i udrażnia naczynia krwionośne.

Klon – Pomoże uwolnić się od lęków związanych z poczuciem bezpieczeństwa finansowego. Działa moczopędne przeciwzapalne, antyseptyczne, bakteriobójczo.

Jarzębina – Oczyści ze złych energii posłanych do Ciebie przez innych ludzi i zabezpieczy przed kolejnymi. Pomocna w chorobach serca i wątroby.

Świerk – Przynosi szczęście i pomyślność w dążeniu do wybranego celu. Łagodzi kaszel i dobrze wpływa na górne drogi oddechowe.

Drzewa owocowe – Pomocne są przy staraniach zajścia w ciążę lub w leczeniu bezpłodności.


Pamiętaj, żeby podziękować drzewu za energię, którą Ci przekazało.

Energię z drzew można czerpać przez cały rok, jednak najlepiej robić to w czasie ich intensywnego wzrostu czyli wiosną i latem.


Sprawdź jak drzewoterapia podniesie komfort Twojego życia!

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Ochrona energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *