DUSZA i KARMA

Ksymena - wróżka, numerolog, Wielki Mistrz Reiki

by Ksymena – wróżka, numerolog, Wielki Mistrz ReikiGdy uświadomimy sobie, że Dusza jest nieśmiertelna i że obecne życie nie jest naszym pierwszym a prawdopodobnie nie ostatnim, to wszystko nabiera nowej perspektywy. Obecne życie to tylko moment w rozwoju Duszy.


Przed urodzeniem wszystko jest już zaplanowane

Dusza wybiera określony czas i miejsce, aby zrealizować swój plan na to wcielenie. Wybiera również zestaw określonych postaw i cech, aby wypełnić swoją misję. Dusza wybiera sobie rodziców, warunki materialne, w jakich będzie żyła, okres historyczny oraz rodzaj doświadczeń, z jakimi chce zmierzyć się. Oznacza to, że już przed narodzeniem wiadome jest kto będzie czyim dzieckiem, kto komu pozwoli doświadczyć miłości, poczucia krzywdy czy odrzucenia. Wiadome jest kto tym razem będzie kobietą a kto mężczyzną.


Obecne życie

To, kim teraz jesteśmy, czego doświadczamy, wśród jakich ludzi żyjemy, nie jest przypadkiem. To konsekwencja naszych dokonań w poprzednich wcieleniach – lub ich braku – a nawet myśli, intencji i pragnień. W obecnym wcieleniu spotykamy przecież ludzi, których znamy z poprzednich wcieleń. Z jednymi tworzyliśmy związki, może nawet rodziny, inni byli nam obojętni. Jednak tych wszystkich ludzi znamy, bo znamy Dusze. Żyjąc już wiele razy jednych ludzi uszczęśliwiliśmy, innym dostarczyliśmy cierpień. Czasami umawialiśmy się na to, żeby razem coś przeżyć, ale nie udało się. Czasami składaliśmy sobie przysięgi, czasami je łamaliśmy. Za to więc jak wygląda nasze obecne życie, odpowiadamy sami. Jednocześnie ewentualne obecne problemy to nie jest kara. To zaplanowane przez naszą Duszę doświadczenia, żeby zrozumieć granice dobra i zła, żeby doświadczać i rozwijać się, żeby dążyć do oświecenia.


Przejawy karmy

Przejawy działania karmy nie zajmują nam myśli, dopóki czujemy, że mamy nad swoim życiem kontrolę. Dopóki wszystko układa się tak, jak chcemy. Czasami jednak pewne sprawy lub okoliczności bez przerwy do nas wracają – kolejna porażka uczuciowa, znowu mobbingujący szef w pracy, kolejna choroba… Wtedy zaczynamy zastanawiać się dlaczego akurat nas to spotyka. Nie znajdując racjonalnego wytłumaczenia w swoim obecnym działaniu, szukamy głębiej – szukamy informacji o swojej karmie i poprzednich wcieleniach. Pamiętajmy jednak, że cokolwiek obecnie przydarza się nam, to nie jest nic ponadto, z czym potencjalnie nie poradzimy sobie. Dusza planuje tylko tyle, ile żyjąc życiem człowieka jest w stanie udźwignąć.


Poprzednie wcielenia

Informacje o poprzednich wcielaniach – o stopniu zaawansowania karmicznego Duszy i karmie – pozwalają w pewnym stopniu zrozumieć swoje obecne życie. Zrozumienie daje zaś spokój i wiedzę jak żyć, żeby zyskać spełnienie. Przecież wszyscy chcemy żyć szczęśliwie. W gruncie rzeczy po to urodziliśmy się.