Wróżenie - poradyWróżenie z kart

Efekt przewróżenia

Chcąc od kart za wszelką cenę usłyszeć satysfakcjonującą nas odpowiedź, bardzo łatwo uzyskać nie prognozę przyszłości a efekt przewróżenia


Wróżba jest prognozą przyszłości w oparciu o obecną sytuację przy obecnych nastawieniach i sposobie podejmowania decyzji. Sama wróżba ani proces wróżenia nie zmienią przyszłości, nie sprawią, że nagle będzie lepiej. Czasami ktoś jednak chce, aby karty pokazały mu tylko jedną-jedyną odpowiedź. Ponawia więc wróżby na to samo pytanie. Efekt przewróżenia sprawi, że prawdy w kartach nie zobaczy.


efekt przewróżenia - wróżka Ksymena
Obraz rihaij z PixabayZałóżmy, że otrzymałeś wróżbę. Jest ona negatywna. Mówi, że nie spełni się to, czego pragniesz lub na spełnienie będziesz musiał długo czekać – i nieważne tu czy ograniczenia tkwią w Tobie czy w świecie zewnętrznym. Chodzi o to, że Ty przecież oczekiwałeś pozytywnej wróżby. Nie przyjmujesz jej do wiadomości. Idziesz do drugiej wróżki, potem do trzeciej, czwartej… Wróżba jest nadal negatywna. I nagle objawia się dziesiąta wróżka, która widzi w kartach Twoją świetlaną przyszłość – będziesz miał i miłość, i pieniądze, i wszystko, czego zapragniesz. Co się stało?


Wróżba jest czytaniem Twojej podświadomości


Swoją podświadomość wyobraź ją sobie jako spokojną taflę jeziora. Woda jest spokojna, widać dno. Wróżka wróżąc Ci wrzuca jeden kamyczek do jeziora. Powstaje jeden krąg wody. Przyjmujesz wróżbę – jakakolwiek ona nie byłaby – i woda się wygładza. Co dzieje się natomiast, gdy ponawiasz wróżby? Kolejne wróżki wrzucają swoje kamyczki. Woda robi się coraz bardziej mętna. Nie widać dna, nie widać Twojej podświadomości. Za to dobrze widać to, co wypływa ponad tę mętną wodę – chaos w Tobie, Twoje lęki lub właśnie marzenia.


Wreszcie pozytywna wróżba!

A więc dziesiąta z kolei wróżka powiedziała Ci w końcu to, co chciałeś usłyszeć od pierwszej, drugiej, trzeciej… Będziesz miał wreszcie udany związek, miłość, pieniądze i szczęście w życiu.


Czy aby to prawda?

Ale co zobaczyła ta dziesiąta wróżka? Przecież nie zobaczyła prawdy. Ona zobaczyła Twoje marzenia. Marzenia, które nie ziszczą się. Za jakiś czas życie Ci to zweryfikuje.. Oto właśnie dopadł Cię efekt przewróżenia.


Dokładnie w ten sam sposób przy czytaniu karty mogą pokazać się Twoje lęki, obawy. Załóżmy, że czegoś bardzo chcesz. Z wróżby dowiadujesz się, że Twoje marzenia spełnią się – może nie szybko, ale jednak. Ty jednak nie dowierzasz. Pytasz drugi raz czy oby na pewno. Potem trzeci, czwarty… Jest pewne, że za którymś razem karty pokażą nie obiektywną prognozę przyszłości a te Twoje lęki, że nie ma szans na uzyskanie tego, czego chcesz.Czy można ponawiać wróżby i kiedy?


Poczekaj aż upłynie co najmniej miesiąc księżycowy – 28 dni. Najlepiej jednak wtedy, gdy coś zadzieje się w sprawie, o którą pytasz. Nie ponawiaj wróżb tylko dlatego, że ta pierwsza nie spodobała Ci się lub jej nie uwierzyłeś.O wróżbę proś, gdy będziesz gotowy na odpowiedź


Wróżenie z kart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *