Etapy ewolucji Duszy

Poziomy ewolucji Duszy - Ksymena

Wiek Duszy odnosi się nie do ilości jej przeszłych wcieleń a do poziomu jej rozwoju. Jest to ewolucja oznaczająca stopniowy wzrost świadomości poprzez sprawdzanie się Duszy w różnych okolicznościach i przeżywanie różnych emocji. Jest 5 poziomów rozwoju Duszy. Każdy poziom składa się z 7 etapów. Dusza zaczyna więc swoją wędrówkę poprzez wcielenia na 1 etapie 1 poziomu a kończy na 7 etapie 5 poziomu. Kolejne etapy ewolucji Duszy są jej niezbędne do nabycia i ugruntowania wiedzy danego poziomu a przez to do zdobycia całego spektrum doświadczeń. 


Etapy ewolucji Duszy w ramach poziomu

Dusza jest w stanie ukończyć pojedynczy etap w ciągu jednego życia, ale czasami to życie zostaje przerwane, czasami chodzi o jedno konkretne doświadczenie, czasami celem wcielenia nie jest własna ewolucja, ale np. pomoc w rozwoju innej Duszy. Każdy etap realizuje się więc przez co najmniej 3 wcielenia. Zwłaszcza pierwsze etapy powtarza się wielokrotnie.


Dostosowywanie się

Dusza zaczyna nowy etap swojej ewolucji. Potrzebuje najpierw poznać go i zrozumieć jakiego rodzaju zachowań będzie wymagał. To sondowanie środowiska i sprawdzanie samej siebie w tym środowisku. Dominuje uczucie niepokoju i przeświadczenie, że jest jakoś inaczej. Człowiek z Duszą na tym etapie może mieć przeświadczenie, że żyje nie swoim życiem. Większość pierwszego życia na tym etapie przeżywa się w sposób znany z poprzedniego. Dopiero pod koniec życia następuje zrozumienie i przystosowanie się.


Zakotwiczanie

Dusza zaczyna rozumieć nowe wymagania i to, co jest istotne na tym poziomie. Zdaje sobie sprawę z różnic pomiędzy poprzednim a obecnym. Frustrację budzi pamięć poprzedniego dobrze znanego sposobu działania i świadomość nowych wyzwań. Stara się je jednak zrozumieć jak najlepiej. Człowiek z Duszą na tym etapie stara się działać w ramach dostępnych mu możliwości, ale cały czas jest niepewny siebie a własne sukcesy zawsze go zdumiewają. Nie do końca bowiem wierzy we własne możliwości.


Wzrost

Dusza w pełni rozumie nowe wymagania. Nie ma w niej lęku, że nie poradzi sobie. Jednak jeszcze nie w pełni potrafi łączyć własne cele z celami innych Dusz. Na wcielenie potrafi zaplanować sobie ambitne wyzwania i bez problemu je zrealizować – o ile właśnie nie będą wymagały interakcji z innymi Duszami. Nową wiedzę o świecie i nowy własny sposób działania woli sprawdzać w pewnym dystansie od innych. Człowiek z Duszą na tym etapie – jakkolwiek docenia obecność innych ludzi w swoim życiu – to jest raczej introwertykiem i woli działać samodzielnie. Potrafi osiągnąć bardzo wiele – o ile ma komfort działania po swojemu i tak, jak lubi.


Integracja

To najbardziej komfortowy etap dla Duszy. Rozumie bowiem nową rzeczywistość, nie boi się nowych wyzwań. Interakcje z innymi Duszami nie rozpraszają jej a jest w stanie nawet im pomóc. To na tym etapie realizują się zwykle umowy pomiędzy Duszami. Człowiek z Duszą na tym etapie jest pewny siebie, czuje potrzebę działania i sprawdzania się, ciągle szuka sobie nowych wyzwań i możliwości pokazania siebie. Czuje się dobrze w swoim życiu, potrafi cieszyć się nim – jakie by ono nie było. Człowiek żyje, jak chce, ale Dusza nie rozwija się. To jednocześnie jest etap, na którym powstaje najwięcej negatywnej karmy.


Rozwój

Dusza już świetnie rozumie nowy poziom. Na poprzednim etapie tego poziomu jej ewolucja została lekko przyhamowana. Obecnie zaś towarzyszy jej niepokój, że można inaczej, lepiej, szybciej. Chciałaby czegoś więcej, niż do tej pory doświadczyła. Potrafi przecież już doskonale poruszać się po tym poziomie. Komfort poprzedniego etapu zaczyna widzieć jako ograniczenie w rozwoju – który przecież jest jej celem. Człowiek z Duszą na tym etapie może być ekscentryczny, skłonny do eksperymentowania, może być wizjonerem wyprzedzającym swoją epokę. Często towarzyszy mu wieczny niepokój, że nie wszystko zobaczył, nie wszystko odkrył, że ma mało czasu. Jednak żyje, jak chce i nie zważa na innych.


Próba

Po czwartym etapie czasami wręcz rozkoszowania się nim, ale przy jednoczesnym zahamowaniu ewolucji duchowej, po piątym etapie, na którym dominuje przeświadczenie konieczności przyśpieszenia tej ewolucji, następuje wystawienie rachunku za obydwa. Dusza rozumie, że niebawem ten poziom ewolucji zakończy się, ale żeby przygotować się do kolejnego, należy rozliczyć obecny. Zaczyna się spłacanie karmy wytworzonej zwłaszcza na tych dwóch ostatnich etapach. Życie człowieka z Duszą na tym etapie jest trudne i ograniczające go w każdej sferze. Mierzy się on z obowiązkami sprawiającymi wrażenie, że są ponad jego siły. Może często chorować, może tracić to, co zdobył, ma poczucie, że nikt i nic nie chce a nim współpracować. Etap ten zostanie ukończony, jeżeli wszystkie długi karmiczne z tego poziomu zostaną spłacone.


Mistrzostwo

To ostatni poziom ewolucji Duszy na danym poziomie. Dusza w pełni rozumie czego doświadczyła, czego nauczyła się, co zrozumiała. Jest mistrzem tego poziomu. Jej zadaniem jest przekazanie swojej wiedzy i wspieranie innych Dusz będących na którymkolwiek z etapów tego poziomu. Człowiek z Duszą na tym etapie żyje sobie spokojnie i bez większych zmartwień życiowych. Jest pogodny i pogodzony z życiem. Stanowi dla innych ludzi jakiś punkt odniesienia i często wzór postępowania. Dusza zaś przygotowuje się do kolejnego poziomu swojej ewolucji.


35 etapów

Jest więc 7 etapów w poziomie ewolucji Duszy a samych poziomów jest 5. Daje to 35 etapów. Każda z bliższych i dalszych znanych nam osób może być na innym etapie innego poziomu. Uświadomienie sobie tego pozwala zrozumieć dlaczego czasami mamy poczucie, że jesteśmy inni, że nie pasujemy do swojego środowiska. Pozwala zrozumieć różnicę w motywacjach, priorytetach i zachowaniach. To może tłumaczyć, że czasami tak trudno porozumieć się, nawet gdy obydwie strony mają dobrą wolę. To właśnie dlatego członkowie jednej rodziny – przy tych samych genach – tak bardzo różnią się. Geny te same, ale poziomy i etapy ewolucji Duszy każdego członka rodziny są różne, różne są role ich Dusz, cele, tryby działania i postawy.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Porozmawiajmy o karmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *