Faza Księżyca a rytuały

faza Księżyca a rytuały - wróżka Ksymena

Od zarania dziejów zauważa się wpływ Księżyca – jedynego satelity Ziemi na człowieka. Nasi przodkowie termin zasiewów czy zbioru plonów wykonywali w ściśle określonej fazie Księżyca. Obecnie nadal wydawane są kalendarze biodynamiczne, które podpowiadają kiedy i jaką czynność związaną z uprawą roli lub ogrodnictwem wykonać, aby mieć jak najlepsze zbiory – a faza Księżyca jest jedną z ważnych wskazówek. Do tej pory na podstawie wielkości Księżyca chociażby grzybiarze przed wyjściem z domu oceniają z jak wielkim koszykiem grzybów wrócą a wędkarze jak duży będzie połów.


Księżyc bez wątpienia wpływa na nasz nastrój, na samopoczucie, zdrowie, na urodę. Na przykład w pełni odnotowuje się więcej wypadków, więcej przyjęć do szpitala, niektórzy mają kłopoty ze snem. Z kolei na nowiu szybciej goją się rany a wszelkie zabiegi pielęgnacyjne dają lepsze efekty.


Faza Księżyca ma również wpływ na powodzenie rytuału

Aby rytuał powiódł się należy odpowiednio dobrać fazę Księżyca. Inne rytuały wykonuje się na Księżycu rosnącym i w pełni a inne na Księżycu malejącym i podczas nowiu. Pominięcie fazy Księżyca w przygotowaniu rytuału zaskutkuje jego niepowodzeniem.


Przybywający sierp – I kwadra – Przybywający garbaty

Księżyc rośnie, przybiera kształt litery D, dopełnia się – jak mówiła moja Mama. To czas, gdy robimy rytuały przyciągające do naszego życia dostatek i powodzenie. Możemy wykonywać rytuały przyciągające nową miłość, nową pracę lub awans w obecnej. To dobry czas na rytuały w intencji poprawy zdrowia i związane z poczęciem.


Pełnia

Słońce oświetla całą tarczę Księżyca. Jego wpływ jest najsilniejszy. Wykonujemy te same rytuały, co w Pierwszej kwadrze – a będą miały największą moc.


Ubywający garbaty – III kwadra – Ubywający sierp

Księżyc maleje, przybiera kształt litery C, cofa się – jak mówiła moja Mama. W tej fazie pozbywamy się z życia tego, czego nie chcemy – toksycznych relacji, choroby, niekorzystnych okoliczności, swoich nałogów. To dobry czas, żeby oczyścić siebie lub pomieszczenia.


Nów

Słońce i Księżyc są w koniunkcji – po tej samej stronie Ziemi. Wschodzą razem nad horyzont a więc widoczny z Ziemi Księżyc nie jest oświetlony. To świetny czas na pozbycie z życia tego, co nam nie służy. Wykonujemy rytuały z Ostatniej kwadry – a będą one miały największą moc.

faza Księżyca - wróżka Ksymena - rytuały - rytuł


Przez wszystkie kwadry Księżyca możesz skupiać się na jednej sprawie

Musisz jednak odpowiednio przygotować intencję rytuału. Powiedzmy, że chcesz znaleźć nową pracę. Patrzysz w jakiej fazie jest obecnie Księżyc:


Księżyc rośnie po nowiu

Robisz rytuały na przyciągnięcie nowej pracy. Jeżeli masz życzenie, możesz to robić codziennie.


Pełnia

Największa moc rytuału. Gdy najpierw oczyszczałeś drogę do nowej pracy a następnie przyciągałeś, możesz być prawie pewien rezultatu. Prawie, bo jeszcze potrzebne jest Twoje realne działanie w świecie zewnętrznym.


Księżyc maleje po pełni

Oczyszczasz drogę do znalezienia nowej pracy. Świece w tej intencji możesz palić nawet codziennie.


Nów

Rytuał oczyszczania i odcinania ma największą moc. Jeżeli robiłeś rytuały w tej intencji też przed nowiem, energia nawarstwi Ci się teraz, skumuluje.


Przeczytaj o pustym biegu Księżyca

Pusty bieg Księżyca ma również wpływ na powodzenie rytuału.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *