Co to znaczy przepracować karmę?

jak przepracować karmę - przepracowanie karmy - wróżka Ksymena

Mamy świadomość, że przez całe życie zbieramy sobie karmę. Wiemy, że mamy ją przepracować, aby uwolnić się od niej. Jednak co to znaczy przepracować karmę?


Karma to prawo przyczyny i skutku

Nasze określone działania – lub ich brak, nawet nasze myśli, intencje i pragnienia mają jakiś skutek dla nas i dla wszystkich zaangażowanych w daną sytuację osób. Jednym ludziom nasze działanie może dać radość, szczęście, może pomóc, innych skrzywdzić. Karma to konsekwencje naszych działań – i te dobre, i te złe. Karma więc nie jest karą lub nagrodą – jest skutkiem naszego działania.


Jak powstaje?

Żyjąc wchodzimy z innymi ludźmi w określone interakcje. Dokonujemy wyborów, podejmujemy decyzje, często wpływamy na cudze życie. Często – świadomie lub nie – wyrządzamy krzywdę. Często bawimy się kimś, jego uczuciami. Czasami wykorzystujemy innych ludzi. Tworzymy sobie tzw. negatywną karmę. Zdradzasz? Ktoś kiedyś zdradzi Ciebie. Ograniczasz kogoś? Kiedyś ktoś ograniczy Twoje możliwości życiowe. Lekceważysz swoje obowiązki? Kiedyś będziesz musiał wręcz walczyć o byt. Nic nie zostanie bez wyrównania. Dotyczy to tego wcielenia, poprzednich i kolejnych. Kiedyś zbierzesz żniwo swoich obecnych działań – tak samo jak teraz odczuwasz skutki swojego zachowania w przeszłości – z tego i z poprzednich wcieleń.


Jak zauważyć działanie karmy w swoim życiu?

Karma to powtarzające się w naszym życiu określone zdarzenia i okoliczności tworzące jakiś schemat. Mają charakter trudnych lekcji życiowych. Przejawem karmy jest to, że w Twoim życiu wydarza się znowu to samo. Zraniona w poprzednim związku znowu wybierasz ten sam typ mężczyzny. Znowu rozpoczynasz biznes nie mając konkretnego planu i zabezpieczenia materialnego. Znowu przed podpisaniem umowy o pracę nie przeczytałeś jej dokładnie. A potem znowu wydarza się to samo – rozstajesz się z tym mężczyzną, kończysz z długami, nie dostajesz wypłaty. To jest właśnie przejaw karmy. Po co? Żebyś nauczył się czegoś i wreszcie zaczął postępować inaczej. Karma trwa dopóki nie zrozumiesz jej lekcji. Karma ma Cię czegoś nauczyć – w tych przykładach: mądrych wyborów partnerskich, solidności i odpowiedzialności, przezorności.

Przykład:

Dziewczyna na partnera wybiera mężczyznę podobnego do tego, który ją w poprzednim jej związku zranił. Ona przypuszczalnie mierzy się z karmą miłości lub karmą relacji. Jak ma przepracować karmę? Ma zrozumieć, że z takim mężczyzną nie będzie szczęśliwa na dłuższą metę, ma zacząć wybierać inaczej. Wbrew pozorom to trudne zadanie, bo jej „od zawsze” podobał się np. typ tzw. słodkiego drania. Trudno zmienić swoje preferencje – ale też przecież nie jest to niemożliwe.


Przykład:

Kiedyś Klientka na sesji zapytała jak będzie wyglądała jej współpraca z nowymi kolegami. Zmieniała właśnie – już kolejny raz – wydział, bo w poprzednim nie była lubiana i doświadczała mobbingu. Mierzyła się właśnie z karmą władzy. Jeszcze zanim rozłożyłam karty, odpowiedziałam, że tak samo. Że ma się przygotować dokładnie na takie same lub podobne sytuacje. Wytłumaczyłam jej, że to będzie powtarzało się, dopóki ona sama nie zmieni nastawień. Problem bowiem jest w niej, nie w kolegach z pracy. To ona sama swoim zachowaniem prowokuje te sytuacje. Razem je przeanalizowałyśmy, Klientka zauważyła schemat. W kartach sprawdziłam jak ma sobie radzić i czym może sobie pomóc.


Czy można karmę oczyścić?

Nawet jeżeli faktycznie byłoby to możliwe, to w jakim celu? Nawet gdyby ktoś Cię oczyścił z karmy, to za chwilę wytworzyłbyś sobie taką samą – bo straciłbyś możliwość nauki. Kolejny raz popełniałbyś te same błędy. Po co? Doznałbyś chwilowej ulgi a za chwilę wszystkie problemy wróciłyby ze zdwojoną siłą.


Jak przepracować więc karmę, jak uwolnić się od niej?

Przestań robić te same rzeczy w ten sam sposób.
Nie prowokuj tych samych sytuacji.
Zmień swoje nastawienia.
Zmień swoje postępowanie.
Poszukaj nowych rozwiązań.
Zachowuj się inaczej.
Wybieraj inaczej.
Nie oczekuj innych rezultatów z tych samych okoliczności.


W ten sposób przepracujesz karmę a Twoje życie się zmieni

Od Ciebie tylko zależy jak długo to potrwa. Jedni uczą się szybciej, inni wolniej. Im szybciej znajdziesz schematy w swoim życiu, im szybciej je zmienisz – tym szybciej przepracujesz karmę, tym szybciej zyskasz spełnienie.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *