Jak wybrać wróżkę?

jak wybrać wróżkę - wróżka Ksymena

W dobie internetu i mediów społecznościowych okazuje się, że wróżek jest wiele. Porada jest łatwo dostępna, bo wystarczy mieć telefon lub komputer. Nie trzeba nawet wychodzić z domu. Jak wybrać wróżkę – tę właściwą? Przecież wróżce powierzysz swoje najgłębsze tajemnice. Zapytasz o to, co jest Twoim najskrytszym marzeniem. Chcesz więc mieć przeświadczenie, że o pomoc zwracasz się do odpowiedniej osoby.


Jak wybrać wróżkę? Czym się kierować?

Mówi się, że z wyborem wróżki jest tak samo, jak z wyborem spowiednika, kosmetyczki, stomatologa czy mechanika. Wiesz, że każdy z nas jest inny, każdy czego innego oczekuje i to, co dla Twojej koleżanki jest dobre, takim wcale nie musi być dla Ciebie. Chcesz wybrać osobę, przy której nie będziesz wstydzić się otworzyć, przy której nie będziesz czuć skrępowania, której zaufasz, z którą złapiesz dobry kontakt. Chcesz mieć jednak pewność, że uzyskasz od niej pomoc. Jak ją wybrać spośród wielu innych? Rozważ poniższe podpowiedzi.


Wróżka powinna mieć twarz

W ezoteryce my, wróżki, funkcjonujemy przeważnie pod pseudonimami. Jednak wróżka, która nie wstydzi się tego, co robi i wie, że umie to robić, pokazuje twarz. Ostrożnie więc podchodź do ofert w internecie, gdzie zamiast zdjęcia wróżki masz zdjęcie jej kart. Sprawdź stronę i poczytaj co wróżka pisze o sobie. Wybierz osobę, która faktycznie istnieje i nie jest tworem wirtualnym, gdzie pod jedną nazwą odpowiada ciągle inna osoba. Spójrz na zdjęcie – zaufasz tej osobie?


Kontakt tylko poprzez maila?

A dlaczego? Przecież chyba każdy obecnie ma telefon. Jednak faktycznie można spotkać strony wróżek, z którymi możesz skontaktować się jedynie poprzez odpowiedni formularz. Nie wiesz więc kto odpowiada na Twoje maile. Czy to wróżka, czy może na przykład jakaś spółdzielnia studentów zarabiających sobie w ten sposób na opłacenie studiów? Masz prawo zadzwonić i dopytać o dowolną oferowaną usługę – i powinna odbierać zawsze ta sama osoba! Zastanów się dlaczego ktoś ogranicza kontakt do siebie. Profesjonalna wróżka ma nie tylko stronę w internecie, profil w mediach społecznościowych czy kanał na YouTube. Profesjonalna wróżka przyjmuje również osobiście. Zapytaj więc o spotkanie.


Umiejętności

Jeżeli wróżka twierdzi, że jest specjalistką od wszystkiego, powinno obudzić to Twoje zaniepokojenie. Uwierz, trzeba poświęcić wiele czasu, żeby być specjalistą w jednej dziedzinie. Tymczasem ktoś twierdzi, że stawia karty – i tarota, i lenormandy, i klasyczne i Kipera a ponadto anielskie? Zna również runy, potrafi sprawdzać i oczyszczać energetykę, wykonuje rytuały a dodatkowo jeszcze jest astrologiem i numerologiem? Zapytaj ile czasu wróżka poświęciła na opanowanie tego wszystkiego. Czy zaufasz chirurgowi, który stwierdziłby, że wyleczy Ci też zęby a w ogóle zna się też na dermatologii, onkologii i anestezjologii? No przecież nie. Tu jest podobnie. Nie da się być specjalistą od wszystkiego. Im więcej narzędzi dywinacyjnych w ofercie, tym Twoja ostrożność powinna być większa.


Doświadczenie życiowe

Wróżki są w różnym wieku. Wróżą dojrzałe kobiety, ale też młode dziewczyny. Ja sama byłam na kursie lenormandów u wróżbity o połowę młodszego ode mnie – bo cenię go za jego wiedzę o tym systemie wróżenia. Jednak na karty nie poszłabym do niego. Wiem bowiem, że z wiekiem zdobywa się ogólną wiedzę o życiu i nabiera się do niego dystansu. Nie ma się przeświadczenia o tym, że świat jest czarno-biały a widzi się różne odcienie szarości. Ponadto im więcej lat, tym mniejsza tendencja do oceniania wyborów innych ludzi. Przecież wróżka jest też człowiekiem z bagażem własnych doświadczeń i poprzez ich pryzmat może widzieć Twoje życie. Przypomnij sobie swoją ocenę świata sprzed 10 lat. Inaczej, prawda? Bardziej ostro, bardziej jednoznacznie. To jest dobre o to złe. Tak trzeba postępować a tak nie można. Oczywiście masz prawo opowiadać o swoich problemach małżeńskich komuś, kto nigdy w małżeństwie nie był. To Twój wybór. Ja jednak mam wewnętrzne przeświadczenie, że sama znajomość kart nie wystarczy. Nie chciałabym, żeby moje życie czytał z kart ktoś, kto nie przeżył nawet połowy tego, co ja. Nie zrozumie.


Jaką wróżka jest osobą?

Możesz to ocenić czytając artykuły na jej stronie lub oglądając filmy na YouTube a nawet dzwoniąc do niej przed wróżbą. Ważne jest jak wróżka mówi, jak buduje zdania, ważna jest jej kultura osobista. Chcesz przecież przeczytać wróżbę napisaną poprawną polszczyzną, przede wszystkim zaś pojąć to, co wróżka napisała. Na sesji osobistej zaś chcesz rozmawiać z wróżką, która Cię zrozumie i nie będzie oceniała. Przy kontraktach osobistych ważny jest jej ton głosu, intonacja, szybkość mówienia. Ważne jest bowiem to, żeby nie wyłączyć się w trakcie – bo na przykład wróżka mówi za wolno lub za szybko. Istotne jest jak wróżka mówi o sprawach trudnych – daje nadzieję, motywuje czy straszy. Ważne jest więc Wasze wzajemnie dopasowanie. Może być bowiem tak, że wielu osobom ta wróżka odpowiada, Tobie jednak nie.


Czy wróżka pogłębia swoją wiedzę?

Czy tylko bazuje na mitycznym „darze” po babci? Tak, predyspozycje do wróżenia są bardzo ważne. Bez nich nie można zostać wróżką! Jednak tak, jak w każdej innej profesji, w tej  również należy ciągle doskonalić się – czytać, kupować książki, uczęszczać ma kursy, wymieniać się wiedzą na grupach ezoterycznych w internecie. Tu nauka nigdy nie kończy się. Zyskuje się bowiem coraz większą wiedzę nie tylko o tym, czym się samej zajmuje, ale również o innych dziedzinach ezoteryki – a ta jest olbrzymia. Nigdy nie wiadomo jaka wiedza i kiedy się przyda, żeby – jeżeli nie pomóc Klientowi – to skierować go do innego specjalisty. Wróżka z samym „darem”? To obecnie za mało.


Klimat tajemniczości?

Dobra wróżka nie musi budować go wokół siebie. Nie potrzebuje niepotrzebnych akcesoriów – typu piórka, aniołki, kadzidełka, dzwonki, magiczne kule czy talizmany. Jej potrzebna jest jedynie talia kart i świeca, żeby je oczyścić – o ile nie oczyszcza ich energią. Nie ma potrzeby budowania wokół procesu wróżenia aury tajemniczości i niesamowitości. Potrzebne jest tylko odosobnione miejsce przy kontakcie osobistym lub prosta i jasna komunikacja poprzez telefon lub maila.


100% sprawdzalności?

Ewentualnie blisko tego? Gdy to usłyszysz lub przeczytasz, uciekaj. Coś takiego nie istnieje. Wróżba może nie spełnić się z różnych przyczyn, nawet gdy wróżka poprawnie zinterpretuje karty. Ponadto są wróżby negatywne. I co wtedy? Wróżka chwali się, że się sprawdziły? Profesjonalna wróżka przy wróżbie negatywnej powie jak uniknąć tego, żeby taka się spełniła – o ile jest tego możliwość – a więc już z miejsca sama sobie sabotuje własną sprawdzalność. Profesjonalna wróżka nigdy nie będzie zapewniała, że jej wróżby zawsze się sprawdzają.  


Namawianie na usługi?

Pamiętaj, że kodeks etyczny wróżek głosi, że to Klient prosi o wróżbę – nigdy odwrotnie. Wróżka nie powinna więc sama proponować Ci wróżby. Nie powinna z własnej inicjatywy proponować kolejnego spotkania. Po sesji masz wyjść z motywacją do tego, żeby radzić sobie samodzielnie. Tak samo nie daj się zmanipulować, nie wierz, że pomoże Ci jedynie wykonany przez nią rytuał lub oczyszczanie – oczywiście za dodatkową opłatą. Fakt, czasami w kartach pokazują się zaburzenia energetyki, widać podczepy, uroki, własne negatywne myślokształty, które potrzebują oczyszczania. O tym trzeba powiedzieć Klientowi, ale w formie informacji, że taki zabieg byłby pomocny. Można wskazać inne pomocne Klientowi usługi. Klient ma jednak prawo do samodzielnego wyboru specjalisty. Nie wolno natomiast namawiać Klienta na usługi mu niepotrzebne. Jasno zabrania tego kodeks etyczny wróżki.


Więc jak wybrać wróżkę?

Wybierz taką, która wzbudzi Twoje zaufanie i co swojej osoby, i co jej do umiejętności i kwalifikacji. Taką, przy której będziesz dobrze czuć się i nie będziesz doświadczać skrępowania przed mówieniem o swoich prywatnych sprawach. Taką, po sesji z którą wyjdziesz w lepszej kondycji, niż przed sesją. Jej wróżbę natomiast łatwo będzie Ci zrozumieć bez względu na jej formę – czy to sesja osobista, wróżba telefoniczna, pisemna czy przez sms. Jak wybrać wróżkę? Kieruj się i intuicją, i rozsądkiem.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Wróżenie z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *