Kalendarz księżycowy

Kalendarz księżycowy - wróżka Ksymena


Siła oddziaływania Księżyca wynika z jego faz oraz z obecności w poszczególnych znakach zodiaku. Znajomość tajników wynikających z księżycowych wpływów jest pomocna na wielu obszarach – od miłości, poprzez pracę i codzienne lub okazjonalne działania. Księżyc może decydować o samopoczuciu i powodzeniu naszych działań. Przecież wraz z jego wędrówką poprzez kolejne znaki zodiaku zmienia się nasz nastrój, witalność, nasze potrzeby. Księżyc w określonej fazie lub znaku zodiaku poniekąd może pomóc lub wręcz storpedować nasze plany. Kalendarz księżycowy pokazuje więc jak żyć w zgodzie z Kosmosem i Naturą – na czym najlepiej skupić się lub czego unikać w konkretnych dniach.

Pusty bieg Księżyca

kalendarz księżycowy - Księżyc - wróżka Ksymena - Księżyc w znaku - faza Księżyca


Jak odczuwamy oddziaływanie Księżyca?

Czy każdy człowiek tak samo odczuje siłę oddziaływania Księżyca w określonej fazie lub znaku zodiaku? Oczywiście że nie. To energia ogólna dla wszystkich ludzi. Jednak każdy z nas jest inny. Jedni ludzie są racjonalistami, kierują się chłodnym, logicznym rozumowaniem, wszystko muszą zmierzyć i zważyć – tacy się urodzili. Na przeciwnym biegunie są ludzie wrażliwi, ufający przeczuciom, intuicji, instynktowi, mający łatwiejszy dostęp do swojej podświadomości. Jedni i drudzy odczuwają oddziaływanie Księżyca. Ci drudzy tylko szybciej mogą zauważyć jego wpływ na życie, bo prostu intensywniej go doświadczają – chociażby w zmianach nastroju czy postrzegania świata. Ponadto jakkolwiek w danym momencie Księżyc u każdego człowieka jest w tym samym znaku zodiaku, to jednak tworzy różne aspekty z pozostałymi planetami w horoskopie – i dla każdego inne. Wpływ Księżyca może więc manifestować się w różnych dziedzinach życia i w różny sposób. Jednak istnieje.


W czym może być pomocny kalendarz księżycowy?

Przede wszystkim łatwiej zrozumieć swoje wahania nastrojów. Gdy nagle poczujemy się nieszczęśliwi i przez nikogo niekochani, sprawdźmy aktualną fazę Księżyca i znak zodiaku, w jakim znajduje się! Może to być bowiem tylko chwilowe wewnętrzne nastawienie do świata. Ponadto kalendarz księżycowy może być pomocny w planowaniu wielu życiowych spraw. Są dni, kiedy będziemy rozkojarzeni – i wtedy lepiej nie podejmować żadnych konkretnych decyzji. Są takie, w których lepiej poprowadzi nas rozum, w innych intuicja.

Z kalendarzem księżycowym dobrze jest planować nawet zwykłe, prozaiczne czynności. Jedne dni są zalecane na wizytę u fryzjera – bo włosy lepiej się układają, inne u kosmetyczki – bo nasz organizm lepiej zareaguje na zabiegi. Są dobre dni na romantyczne randki a są takie, w których randka albo uda się średnio, albo wcale się nie uda. W rolnictwie i ogrodnictwie można określić najlepsze dni w miesiącu księżycowym na ścinanie drzew, usuwanie chwastów czy zbiory. Z kalendarza księżycowego korzystają również chociażby grzybiarze czy wędkarze lub rybacy.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena

Rytuały
Równowaga energetyczna