Kot oczyszcza z negatywnych energii nas i nasz dom

Kot oczyszcza z negatywnych energii - wróżka Ksymena

Wieki temu przypisywano kotom zdolności magiczne a przez to wykorzystywano je do niecnych magicznych rytuałów, podejrzewano je nawet o konszachty z siłami piekielnymi. Do dzisiaj przetrwało wiele związanych z nimi przesądów. Obecnie bardziej znamy ich naturę i rozumiemy sposób życia. Cenimy je za niezależność i zauważamy, że potrafią przywiązać się do nas równie silnie jak pies. Są jednak ludzie, którzy kotów wręcz nie znoszą. Cóż… tracą. Kot bowiem oczyszcza z negatywnych energii nas i nasz dom.


Koty poprawiają nam nastrój

Kontakt z nimi działa na nas uspokajająco i relaksująco a przez to zmniejsza stres. Gdy głaskamy kota i słyszymy jego mruczenie, to obniża się nasze ciśnienie krwi. Naukowcy twierdzą, że dzięki temu zmniejsza się ryzyko chorób układu krwionośnego – np. ryzyko zawału serca o 3%. Samo obcowanie z kotem może być zadośćuczynieniem za ciężki dzień. Monotonne głaskanie kota i słuchanie jego mruczenia pozwala się wyciszyć i nabrać nowych sił. Kot po prostu dzieli się z nami swoim polem energetycznym i neutralizuje nasze lęki.

Kot oczyszcza z negatywnych energii - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki


Felinoterapiia

To inaczej – jakkolwiek to zabrzmi – leczenie kotem.

Zauważono, że koty lubią się układać na naszym ciele w miejscach chorych, tam, gdzie nas coś boli. Naukowcy tłumaczą to tak, że miejsca chore najonizowane są dodatnio a sierść kota ujemnie. Kot po prostu neutralizuje niekorzystne dla nas jony. Mając wyższą temperaturę ciała może w zimie służyć jako swego rodzaju termofor rozgrzewający nasze zmarznięte dłonie czy stopy. Kot to lubi a my stajemy się zdrowsi. Dlatego też koty są częstymi lokatorami w domach opieki zdrowotnej i przy terapii autyzmu, ADHD oraz przy zaburzeniach psychicznych.


Kot wyczuwa negatywną energię w domu

Kot potrafi zlokalizować miejsca z negatywną energią. Mogą to być na przykład cieki wodne pod domem lub szkodliwe minerały. Dlatego też powinniśmy unikać miejsc, w których kot lubi przebywać. Nie ustawiajmy tam ani stołu, przy którym spożywamy posiłki, ani łóżka. Energia szkodliwa dla nas, jest zupełnie nieszkodliwa dla kota – ona go wręcz przyciąga do siebie. Dlatego też pod tym względem relacja kota i człowieka jest korzystna dla obydwu stron. Unikajmy ulubionych miejsc kota a będziemy zdrowi – i fizycznie, i psychicznie.

Kot oczyszcza z negatywnych energii - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz Reiki


Kot wyczuwa byty astralne

Można czasami zauważyć, że koty potrafią z wielką koncentracją patrzeć w miejsce, w którym my nic nie widzimy. Czasami skaczą w tym miejscu próbując czegoś dosięgnąć i przegonić. Nie denerwujmy się a pozwólmy im działać. Nie irytujmy się więc, gdy kot zaczyna machać łapką tuż obok nas. Dlaczego macha wydawałoby się niepotrzebnie? Widocznie „coś” za bardzo zbliżyło się do nas. Kot jest bowiem w stanie zneutralizować lub wyprowadzić z domu niektóry byty astralne i błąkające się  dusze zmarłych. Wszystkiego sam nie zrobi, za to wyczuwa je doskonale. Gdy zauważymy takie zachowanie u swojego pupila, należy szybko pomyśleć o oczyszczeniu energetycznym siebie, tego pomieszczania i całego domu.

Kot oczyszcza z negatywnych energii - wróżka Ksymena-Wielki Mistrz ReikiKoty wyczuwają negatywne nastawienia ludzi

Twój dom jest jego domem i dlatego zawsze będzie dbał o dobro wszystkich domowników. Warto obserwować kota, gdy przychodzą goście, co do dobrych intencji których nie jesteśmy przekonani. Zastanów się dlaczego Twój znajomy nie spodobał się Twojemu kotu. Może jest wampirem energetycznym, może źle Ci życzy a może ma tzw. złe oko? Warto mieć kota na kolanach podczas wizyty takich ludzi, bo wchłonie on w siebie pochodzące od nich negatywne energie i je zneutralizuje.


Kot oczyszcza z negatywnych energii Twój dom i Ciebie

Nie odpychaj więc kota, gdy chce położyć się koło Ciebie lub na Tobie. Nie zmuszaj go do zmiany jego ulubionego miejsca przebywania. Zastanów się dlaczego Twój kot nie lubi niektórych Twoich znajomych. Uwierz, że Twój kot dba o swoje terytorium. Dba o Ciebie.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Negatywne energie
Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *