Kroton jako roślina chroniąca przed negatywną energią

kroton chroni przed negatywną energią - wróżka Ksymena

Kroton to piękna roślina doniczkowa. Jego liście mają różne kształty – jedne są podobne do liści dębu, inne do wawrzynu a jeszcze inne są lancetowate. Ubarwienie liści jest również dekoracyjne – od zielonych, przez żółte, pomarańczowe, do bordowych. Kwitnie bardzo rzadko i tylko wtedy, gdy nieodpowiednio dba się o niego – gdy pozostawi się go w zaciemnionym miejscu lub za mało podlewa.


Mało jednak osób wie, że kroton potrafi chronić nas przed negatywnymi energiami płynącymi z otocznia

kroton
zdjęcie: zielony-parapet.pl

Czasami jest przecież tak, że po odwiedzinach niektórych osób czujesz zirytowanie, podrażnienie, zaczyna boleć Cię głowa, zaczynasz mieć czarne myśli. Niby nic konkretnego nie stało się. Wizyta przebiegała poprawnie, wymienialiście uprzejmości, ale po wyjściu gości czujesz, że coś jest nie tak w Twoim domu. Masz wrażenie, że nadal czujesz ich obecność lub coś, co pozostawili po sobie. Co mogli zostawić? Swoją negatywną energię – niewypowiedzianą złość na Ciebie, zawiść, zazdrość, złorzeczenia przeciwko Tobie.


Jak chroni kroton?

To jedna z roślin, które wyłapują negatywne energie i wchłaniają je w siebie. Niestety to powoduje, że roślina marnieje. Gdy masz więc w domu krotona i widzisz, że zaczyna usychać lub gubić liście – pomimo że odpowiednio dbasz o niego – wiedz, że czas, żeby oczyścić pomieszczenie i siebie.


Zalety posiadania krotona w domu:

kroton
źródło: www.thinkstockphotos.com

Przede wszystkim uwalniane przez tę roślinę substancje powodują, że poprawia się skład powietrza. Kroton bowiem rosnąc uwalnia substancje sprawiające, że łatwiej oddychać, szybciej mija ból głowy, mniej dokuczają choroby płuc. Szybciej znikają napięcia nerwowe i nerwowa atmosfera pomiędzy domownikami. Ponadto zauważa się, że kroton wpływa na wzrost intuicji i kreatywności, chęci działania i osiągania swoich celów. Pobudzający wpływ krotona wyklucza więc ustawianie go w sypialni.Kroton jest miernikiem czystości energetycznej w domu


Im w lepszym stanie jest roślina, tym lepsza aura w domu. I odwrotnie: gdy zaczyna gubić liście, to oznacza, że wchłania w siebie negatywne wibracje. Oczywiście należy wykluczyć niewłaściwą pielęgnację.


Nasi przodkowie wierzyli, że kroton chroni przed złym okiem, przed wampirami energetycznymi, potrafi zatrzymać przed drzwiami domu osoby chcące wyrządzić zło. Z pewnością jednak łatwo zauważyć, że gdy tylko znika harmonia w domu a pojawia się złość, to kroton zaczyna marnieć.


Przesądy związane z krotonem:

kroton
źródło: muratordom.pl

Gdy kwitnie

Pojawią się problemy w domu, domownicy zaczną się kłócić, dom zaczną odwiedzać ludzie nieprzychylni. Kwiat należy odciąć i wyrzucić.


Kroton w pokoju panny

Zapowiada szybki ślub z najbardziej korzystnym dla niej mężczyzną.


Kroton w domu nowożeńców

Szybkie powiększenie rodziny._______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Negatywne energie
Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *