Księżyc przybywający w kalendarzu księżycowym

Kalendarz księżycowy - wróżka Ksymena

Obieg Księżyca wokół Ziemi trwa ok. 28 dni.
W każdej fazie Księżyc przebywa ok. 3,5 dnia.

Księżyc przybywający to czas od nowiu do pełni.

Przybywający sierp

I kwadra

Przybywający garbaty


Po ok. kilkunastu godzinach od kulminacji nowiu z prawej strony zaczyna rysować się nowy Księżyc – najpierw jako delikatny sierp, by z każdym dniem rosnąć. W fazie przybywającego sierpa Księżyc wschodzi rano i zachodzi po zachodzie Słońca. W I kwadrze wschodzi w południe i zachodzi o północy. Natomiast gdy jest w fazie Księżyca przybywającego garbatego, wschodzi po południu i zachodzi ok. 3 godziny nad ranem.

Księżyc przybywający w kalendarzu księżycowym - wróżka KsymenaWzrastanie

Wraz z przybywającym Księżycem rośnie witalność człowieka, przeświadczenie o własnej mocy wewnętrznej i sprawczej. Poprawia się zdrowie, zwiększa się libido. Zaczynają się prorocze sny, wzmagają się przeczucia i podszepty intuicji. Rośnie wrażliwość, kreatywność i podatność na inspirację artystyczną. Niestety możliwe są wahania nastrojów i chwile zwątpienia – a najbardziej w I kwadrze, gdy Księżyc tworzy wtedy kwadraturę ze Słońcem.


Działanie

Księżyc przybywający otwiera czas na rozpoczynanie nowych projektów, starania o awans lub podwyżkę w pracy, poprawianie relacji przyjacielskich lub związkowych, nawiązywanie spółek, inicjowanie spraw sądowych. Zwiększa się bowiem pragnienie bycia w harmonijnych relacjach ze światem i innymi ludźmi. Gdy Księżyc rośnie, to warto zacząć starania o dziecko. W tym czasie w organizmie człowieka gromadzi się woda a więc łatwo wchłaniają się witaminy i minerały. To jest również dobry czas na początek suplementacji diety i zabiegi upiększające. Trudniej goją się rany. Księżyc dążący do pełni to więc świetny czas na działania mające na celu wzrost i rozwój na każdym poziomie – materialnym, fizycznym i duchowym.


Dobry czas na:

  • rozpoczynanie nowych projektów,
  • postępy w karierze,
  • nawiązywanie nowych relacji,
  • starania o dziecko,
  • zabiegi kosmetyczne mające na celu ujędrnienie ciała,
  • zabiegi wzmacniające włosy i paznokcie,
  • uzdrawianie organizmu,
  • sianie i sadzenie roślin oraz na zbieranie owoców i warzyw naziemnych – bo woda migruje w górę._______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Rytuały
Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *