Księżyc ubywający w kalendarzu księżycowym

Kalendarz księżycowy - wróżka Ksymena

Obieg Księżyca wokół Ziemi trwa ok. 28 dni.
W każdej fazie Księżyc przebywa ok. 3,5 dnia.

Księżyc ubywający to czas od pełni do nowiu.

Ubywający garbaty

III kwadra

Ubywający sierp

księżyc ubywający - wróżka Ksymena
księżyc ubywający - wróżka Ksymena
księżyc ubywający - wróżka Ksymena


Po kilkunastu godzinach od kulminacji nowiu z prawej strony Księżyca pojawia się cień i rośnie on aż do nowiu. W fazie ubywającego sierpa Księżyc wschodzi wieczorem i zachodzi rano. W III kwadrze wschodzi o północy, zachodzi w południe. Gdy dojdzie do fazy ubywającego sierpa wschodzi około godziny 3 nad ranem i zachodzi po południu.

Kalendarz księżycowy - fazy Księżyca - wróżka KsymenaPodróż w głąb siebie

Rozdrażnienie wywołane pełnią zanika a w to miejsce pojawiają się refleksje o tym, co posiada się faktycznie a co pozostanie na jakiś czas w sferze marzeń. Na razie jeszcze nieśmiało, bo przecież przebywanie w krainie marzeń jest o wiele przyjemniejsze od rzeczywistości. Jednak po koniec fazy ubywającego Księżyca będzie już jasno wiadome co odpuścić, z czego zrezygnować, od czego odciąć się. Kryzys może pojawić się tylko w III kwadrze, bo to przecież kwadratura Słońca i Księżyca. Z każdym dniem jednak to rozum będzie chciał górować nad instynktami.


Działanie

Księżyc ubywający sprzyja działaniom mającym na celu zakończenie czegoś, odcięcie się od jakichś okoliczności lub ludzi, oczyszczenie sytuacji – żeby mieć przeświadczenie, że panuje się nad swoim życiem. To nie jest dobry czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć, bo napotyka się na problemy i trudno nabrać rozpędu. To czas na wyciszanie – i swojego wnętrza, myśli, emocji – i tych swoich aktywności życiowych, co do których z każdym dniem Księżyca ubywającego pojawia się pewność, że nie jest dobrze rokująca.


Dobry czas na:

  • pozbywanie się nałogów,
  • kończenie niechcianych znajomości,
  • rozpoczęcie diety,
  • depilację lub strzyżenie – o ile chce się, żeby włosy wolniej odrastały,
  • aktywność fizyczną – bo człowiek mniej męczy się,
  • przetwory domowe – bo lepiej przechowują się,
  • sprzątanie domu, mebli, dywanów – bo łatwiej usuwają się np. plamy,
  • przycinanie roślin, usuwanie chwastów,
  • zbieranie warzyw korzeniowych – bo mają najwięcej wody.


_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Rytuały
Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *