Księżyc

Księżyc w znaku Bliźniąt

Księżyc w Bliźniętach - Księżyc w znaku Bliźniąt - wróżka Ksymena

Księżyc w każdym znaku zodiaku przebywa ok. 2,5 dnia. W tym czasie uwrażliwia nas na sferę życia, o której mówi dany znak zodiaku. Co wyostrza Księżyc w znaku Bliźniąt?Aura:

Księżyc w znaku Bliźniąt sprawia, że wzrasta potrzeba kontaktu z innymi ludźmi. Czasami po to, żeby zdobyć nowe informacje lub podzielić się tym, co wie się samemu a czasami chodzi tylko o sam kontakt dla kontaktu. Mniejsze znaczenie ma waga słów i informacji, bo te często bywają powierzchowne a chodzi o to, żeby coś się działo i żeby wokół było wielu ludzi. Niewykluczony jednak pomysł zapisania się na jakiś kurs lub szkolenie – byle nie były one zbyt wymagające. Wzrasta potrzeba przemieszczania, krótkich podróży – bo te również mogą zaspokoić głód informacji.


Działanie:

Postanowienie rozpoczęcia np. jakiegoś kursu języka obcego ma więc szansę się utrzymać, ale niekoniecznie tak samo będzie z pomysłem na nowy biznes. Przy tym drugim przecież potrzeba nie tylko informacji, ale też konsekwencji – z czym mogą być problemy. Konkretne życiowe przedsięwzięcia czasami potrzebują pewnej dozy dyskrecji a przynajmniej dopóki nie wyjdą z fazy planowania. Z dyskrecją natomiast w tym czasie może być kiepsko. To ogólnie jest dobry czas na wszelkiego rodzaju zwierzenia – bo chce się mówić. Z utrzymaniem tajemnic może być jednak trudno.


Relacje:

Pojawia się potrzeba mówienia o wszystkim – a więc również o uczuciach. Łatwo powiedzieć coś, co trudno było wydusić z siebie wcześniej. Mogą to być zarówno romantyczne wyznania, jak i żale, pretensje i wątpliwości. Księżyc w znaku Bliźniąt prowokuje do słowotoku a słowa płyną lekko i szybko. Trzeba więc uważać, żeby nie powiedzieć za dużo lub żeby nie zostały one odebrane jako sarkazm lub wyśmiewanie się. Plusem jednak jest to, że cokolwiek się powie lub usłyszy, będzie to szczere. Nie zostanie to odebrane jako atak a jako próba wyjaśnienia tego, co od dawno na to czekało.


Dobry czas na:

spotkania, rozmowy, pozyskiwanie informacji, wszelką pracę intelektualną


Zły czas na:

zwierzenia i dochowywanie tajemnic, operacje i zabiegi w obrębie klatki piersiowej – serce, płuca, piersi oraz ramion i barku


Kalendarz księżycowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *