Liczby karmiczne

Liczby karmiczne - Ksymena-numerolog

Są w numerologii liczby, które w zależności od kontekstu pokazują karmę z poprzednich wcieleń lub wymuszają nieuchronność zmierzenia się z określonymi trudnymi doświadczeniami. Są to liczby karmiczne.

Liczby karmiczne mogą znajdować się w naszym portrecie numerologicznym, mogą zawierać je ważne dla nas daty – np. inauguracji firmy, mogą być w imionach, nazwiskach i nazwach własnych. Nie musisz wierzyć w reinkarnację, abyś zauważył ich wpływ na Twoje życie.


Liczby karmiczne w portrecie numerologicznym – a zwłaszcza w dacie urodzenia –  są czymś naturalnym

Skoro żyjemy tu i teraz to znaczy, że musimy odpracować jakąś karmę z poprzednich wcieleń, ale również czegoś nauczyć się i doświadczyć. Nie należy bać się tych liczb. One po prostu dostarczają nam wiedzy w jakim zakresie i kiedy możemy spodziewać się ograniczeń i lekcji życiowych. Fakt, nie zawsze są one łatwe. Jednak zawsze mają tylko taki stopień trudności, z jakim jesteśmy sobie w stanie poradzić. Twoja Dusza sama zdecydowała, że chce tego doświadczyć – co oznacza, że nie jest to dla Ciebie za trudne. Po wszystkim wyjdziesz z tego mądrzejszy i dojrzalszy.


Jeżeli jednak możemy, unikajmy ich

O ile więc nie należy bać się liczb karmicznych w portrecie numerologicznym a trzeba po prostu zrozumieć ich sens, to lepiej ich unikać, gdy mamy na to wpływ. Datę ślubu można przecież tak wybrać, aby nie było w niej liczby 16 prowokującej problemy partnerskie. Nazwa firmy zaś nie musi wymuszać konieczności ciężkiej pracy zawierając w sobie liczbę 13 a zdecydowanie lepiej ustawić ją tak, aby powodowała przypływ gotówki. Jeżeli mamy na to wpływ, lepiej świadomie wybrać również numer telefonu, numer rejestracyjny samochodu – a z pewnością imię dla dziecka lub nazwę swojej firmy. Sprawdzajmy więc nazwy i daty, aby uchronić się od zawartych w nich liczb, których tam nie chcemy.


Dzięki numerologii można sprowokować przychodzenie do nas określonych doświadczeń lub uniknąć tych niechcianych

Np. obydwa imiona Teresa i Blanka są w energii 5. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej, zauważymy, że jednak to nie jest dokładnie ta sama Piątka. Imię Teresa jest w energii 5/23 a Blanka 5/14. Energia 5/23 jest zupełnie inna, niż 5/14. Liczba 23 to tzw. liczba szczególna a 14 to liczba karmiczna. Poza energią liczby podstawowej dodatkowo obdarzamy dziecko energią tzw. podliczby. Teresa wraz z imieniem otrzymuje tzw. szczęście do ludzi – a odpowiada za to liczba szczególna 23. Natomiast Blanka – ograniczenia jej własnej wolności i swobody działania a odpowiada za to liczba karmiczna 14.


Co oznaczają liczby karmiczne?

Liczba 13 – karma pracy – dług zaniedbania

Jak powstaje?

Powstaje, gdy w poprzednim wcieleniu lub wcieleniach unikaliśmy pracy i odpowiedzialności, gdy żyliśmy na cudzy koszt. Nie pracowaliśmy, bo nie mogliśmy lub nie chcieliśmy. Zaniedbywaliśmy pracę i swoje obowiązki przerzucając je na innych.

Co oznacza teraz?

W tym więc wcieleniu w naszym życiu pojawią się trudności związane ze sferą materialną. Może to być brak pracy, praca ciężka lub nieodpowiednio do naszych starań płatna, brak pieniędzy, straty materialne, przymus pracy do późnej starości. Doświadczamy sytuacji, w których musimy liczyć tylko na samych siebie.

Jak przepracować?

Odpracujemy tę karmę, jeżeli nauczymy się cierpliwości, solidności, odpowiedzialności. Gdy będziemy podejmować każdą pracę – nawet ciężką – i nie będziemy oczekiwać pochwał a wystarczy nam tylko satysfakcja z własnej solidności.


Liczba 14 – karma wolności – dług cierpienia

Jak powstaje?

Ta liczba oznacza, że w poprzednich wcieleniach naszym priorytetem była własna wolność osobista i zaspokajanie własnych przyjemności. Przekraczaliśmy granice w używaniu alkoholu, narkotyków, seksu. Nie zwracaliśmy uwagi na zobowiązania a zaspokajaliśmy własne zmysły i popędy kosztem innych. Sprawialiśmy cierpienie ludziom od nas zależnym skupiając się  tylko na własnych doznaniach fizycznych i zmysłowych zapominając o emocjach i rozwoju duchowym.

Co oznacza teraz?

W tym więc wcieleniu  naszymi doświadczeniami staną się trudności i ograniczania w korzystaniu z własnej wolności. Mogą to być sytuacje, w których możliwy będzie tylko jeden kierunek działania, mogą to być trudności rodzinne, partnerskie, uczuciowe, nawet bolesne straty w tych sferach. Sytuacje ograniczające naszą wolność osobistą mają nauczyć nas poszanowania wolności innych, rozważnego podejmowania decyzji tak, aby uwzględniać interesy wszystkich zaangażowanych w daną sytuację ludzi. Mamy również zrozumieć, że oprócz ciała fizycznego mamy również Duszę.

Jak przepracować?

Odpracujemy tę karmę, jeżeli zaakceptujemy normy społeczne, zapanujemy nad zmysłami i zainteresujemy się duchową stroną życia.


Liczba 16 – karma miłości – dług lekceważenia

Jak powstaje?

W poprzednich życiach lekceważyliśmy czyjeś uczucia, bawiliśmy się nimi, być może kogoś porzuciliśmy. Lekceważyliśmy obowiązki partnerskie i rodzicielskie.

Co oznacza teraz?

Obecnie możemy więc  oczekiwać  trudności w życiu uczuciowym i rodzinnym. Może to być niespełniona miłość, nieoczywisty, toksyczny lub tzw. skomplikowany związek. Partnerzy lub przyjaciele mogą okazać się dwulicowi, fałszywi.

Jak przepracować?

Mamy nauczyć się tworzyć związki partnerskie, trwałe i solidne, oparte najpierw na porozumieniu duchowym, potem dopiero na zmysłach. Powinniśmy przekładać dobro najbliższych nad własne.


Liczba 19 – karma władzy – dług krzywdy

Jak powstaje?

W poprzednim wcieleniu lub wcieleniach byliśmy skupienie wyłącznie na sobie i swoim celu. Realizowaliśmy go nie zaważając na nic ani na nikogo. Będąc władcą, szefem, rodzicem, współmałżonkiem wykorzystywaliśmy, krzywdziliśmy, tyranizowaliśmy ludzi zależnych od siebie.

Co oznacza teraz?

W tym wcieleniu spotykać nas będą problemy związane właśnie z tą sferą. Lekceważenie nas, wyśmiewanie, pomijanie, brak akceptacji staną się naszym doświadczeniem. Nie zyskamy uznania lub trudno będzie nam je zdobyć w oczach partnera, szefa, przyjaciela, rodzica.

Jak przepracować?

Naszym zadaniem jest poczuć i uświadomić sobie, że władza nad kimś oznacza odpowiedzialność za tę osobę. Mamy zważać na drugiego człowieka i jego potrzeby. Powinniśmy innym dawać z siebie jak najwięcej, zrozumieć, że autorytet buduje się własnymi zasługami a nie tyranią.


Liczba 26 – karma ciała i relacji z innymi – dług sprawy

Jak powstaje?

Pojawia się w portrecie, gdy w poprzednich wcieleniach narzucaliśmy sobie zbyt wiele obowiązków i odpowiedzialności.  Gdy nie dbaliśmy o własne ciało – bo nie mogliśmy z powodu np. uwięzienia lub nie chcieliśmy – pozwalając sobie na obżarstwo i używki. Gdy z poprzednich wcieleń pozostały nam jakieś niedokończone karmiczne zadania lub sprawy.

Co oznacza teraz?

To jedyna liczba karmiczna, która ma aspekty pozytywne, bo daje odwagę i entuzjazm, przeświadczenie o własnej mocy sprawczej. Pomoże uzyskać wysoki status społeczny i materialny. Oznacza jednak również problemy zdrowotne, w miłości, w relacjach z innymi. Prowokuje tzw. spotkania karmiczne.

Jak przepracować?

Wyzwolimy się z tej karmy, gdy nauczymy się panować nad sobą i swoimi emocjami. Powinniśmy dążyć do harmonii i równowagi w sobie i wokół nas. Powinniśmy zachować równowagę między dążeniem do władzy a własnym rozwojem wewnętrznym.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Liczby opisują nas i nasze życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *