Myślokształty i egregory

myślokształty i egregory - wróżka Ksymena

Każda myśl posiada swoją energię. Największą posiadają te, którym towarzyszą silne emocje. Czasami przejmują władzę nad naszym umysłem, gdy pozwalamy im rozwinąć się, gdy jedne nakręcamy podobnymi. Rozrastają się i podobnie, jak energia, skupiają się tworząc nowe formy. Tak powstają myślokształty. To my sami w swoim umyśle dajemy im życie a czasami nawet pozwalamy im przejąć władzę nad własnym. Nasze myślokształty przyciągają myślokształty osób w podobnej do nas sytuacji życiowej i w podobnej kondycji psychicznej. Jedne zasilają drugie, łączą się i powstają egregory. Jakkolwiek więc myślokształty i egregory są wytworem naszego umysłu, to wpływają na nasze życie i prowokują nas do określonego działania lub powstrzymują przed nim. Jedne i drugie mogą być pozytywne i negatywne. Są widoczne w  aurze.


Myślokształty


Jak powstają

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenia o sobie i świecie. Psychologowie alarmują, że większość ludzi ma zaniżone poczucie własnej wartości. Z tego powodu większość myślokształtów jest negatywna. Powtarzamy sobie: nie uda się mi, nie potrafię, nie jestem tego wart, on jest lepszy ode mnie. Jednocześnie są w nas pragnienia, żeby osiągnąć to, co w naszej ocenie w tym momencie jest poza naszym zasięgiem. Wielkie poczucie niespełnienia sprawa, że myślimy ciągle o tym samym problemie. Karminy w myślach swoje lęki i sprawiamy, że to one warunkują nasze zachowanie. Myślokształty mogą powstawać świadomie lub nieświadomie. Z reguły są na krawędzi świadomości.


Chcę, ale nie wierzę, że to osiągnę

Powiedzmy, że ktoś czuje się samotny i potrzebuje bliskości drugiej osoby. Marzy o związku. Swoje poczucie wartości buduje jedynie na tym czy ma partnera, czy nie. Ocenia, że skoro nikt go nie chce, to jest bezbarwny, zbyt mało interesujący, doszukuje się mankamentów w swojej urodzie i stylu bycia. Czuje się gorszy od innych. Skupia się na swoim poczuciu braku, czym je wzmacnia. Im jest ono większe, tym trudniej porzucić negatywne myśli o sobie i swoim życiu, tym trudniej zacząć działać tak, żeby nowego partnera spotkać. Ponadto skoro spada poczucie własnej wartości spowodowane brakiem partnera życiowego, bardzo łatwo wyrobić w sobie przekonanie, że w innych sferach życia również będzie trudno. I tworzy się śnieżna kula negatywnych myśloształtów, i powstają kolejne negatywne myślokształty. To wszystko uzewnętrznia się w życiu jako autoblokady przed działaniem, przed poszukiwaniem pozytywnych rozwiązań.


Jest tak, jak myślisz, że jest
Gdy zaczniesz myśleć inaczej, będzie inaczej

Myślokształty są więc jedną z form ataku energetycznego na samego siebie, bo dzieje się to, czego nie chcemy i czego boimy się. Dzieje się zaś dlatego, że ciągle o tym myślimy. Myśli przecież kreują rzeczywistość a energia podąża za uwagą. Skupiając na czymś uwagę, zasilamy to. Jeżeli ktoś czuje się niegodny tego, żeby spotkać kogoś, kto zechce z nim być, to nikt taki nie pojawi się. Własny myślokształt wysyła bowiem innym ludziom sygnał: nie warto mną interesować się. Nawet jeżeli ktoś taki spotka potencjalnego korzystnego dla siebie partnera, to odepchnie go od siebie swoją negatywną oceną samego siebie. Skoro sam ocenia,że jest mało wartościowy, jak tę wartość w nim ma zobaczyć ktoś inny? Kogo można przyciągnąć do siebie z tak samodzielnie wytworzoną negatywną energią wokół siebie? Tylko kogoś w podobnym stanie.


Egregory


Podobne przyciąga podobne

Pojedynczy myślokształt może rozrosnąć się i mieć duży ładunek energetyczny. Może sprowokować powstawanie innych o podobnej treści. Myślokształt związany z tym, że ktoś czuje się niegodnym zainteresowania innej osoby, może sprowokować powstanie kolejnego – np. związanego  z tym, że nie warto promować się w pracy, bo są lepsi i to oni zasługują na awans. Może również połączyć się z myślokształtami osób w podobnej sytuacji życiowej i podobnie odbierających świat. Myślokształt jednego człowieka o określonym kierunku i określonej treści przyciąga podobne myślokształty innych ludzi.


Podpięcie pod egregora

Egregor jest więc rodzajem zbiorowej świadomości, zbiorowiskiem energii o tym samym kierunku, wspólnym treściami dla wielu osób. Tworzy samoistny byt energetyczny. Jeżeli wielu ludzi jednocześnie skupia swoją uwagę na tej samej myśli czy kwestii, to w ten sposób wzajemnie sobie je wzmacniają. Podobne przecież przyciąga podobne. Samotna osoba czując się nieszczęśliwa nawet nieświadomie poszukuje podobnych energii. Nieświadomie może podpiąć się pod egregora innych samotnych i nieszczęśliwych z tego powodu osób. Potęguje się więc osaczenie negatywną energią. Wpływa to na własne schematy postępowania. Człowiek podpięty do egregora zaczyna zachowywać się według jakiegoś wzorca. W podanym przykładzie sam poprzez swoje postępowanie będzie sabotował sobie stworzenie związku – będzie stawał się coraz mniej towarzyski i będzie odpychał od siebie innych.


Egregory są różnego rodzaju

Gdy wielu ludzi skupi swoją uwagę i energię na jednej sprawie, to tym dodaje jej więcej siły, doładowuje ją. Mogą to być właśnie negatywne myśli na temat własnej osoby. Egregorami mogą być również jakieś aktualne mody, trendy, idee, przekonania, zamiłowania. Silnym egregorem jest poczucie wspólnoty narodowej czy przynależności do partii politycznej. Jeżeli ktoś utożsamia się z takim egregorem, zaczyna zachowywać się w określony dla tego egregora sposób. W skrajnych przypadkach może to objawiać się jako obsesje lub uzależnienia.


Negatywne myślokształty i egregory należałoby usunąć ze swojej energetyki

Wszelkie pozytywne myśli i przekonania o sobie, o własnym systemie wartości wzmacniają naszą energetykę. Pozytywne myślokształy i egregory należy pielęgnować. Negatywne zaś ograniczają nas na każdym poziomie. Myślokształty i egregory zawsze będą częścią naszego życia, bo przecież jesteśmy istotami czującymi i myślącymi. Starajmy się jednak nie hodować sobie tych negatywnych. Gdy zauważymy je u siebie, starajmy je eliminować.


Jak pozbyć się negatywnych myślokształtów?

Przestań je karmić. Przestań je zasilać swoim zainteresowaniem. Nie podpinaj się pod egregory nieszczęśliwie zakochanych, porzuconych, nie mogących znaleźć pracy. Nie postrzegaj się jako nieudacznika. Jeżeli pojawiają się problemy, miej przeświadczenie, że miną. Zmień wzorce myślenia a wtedy zmieni się Twoje życie. Myślokształty i egregory nie muszą gościć w Twoim życiu!


Co zrobić gdy nie potrafisz wyrwać się z błędnego koła własnych negatywnych myśli i nastawień?

Poproś o oczyszczenie energetyczne. Oczyści ono Twoje myśli, usunie negatywne myślokształty i podpięcia do egregorów. Niejako zresetuje Twoje nastawienie do  życia oraz sprawi, że na nowo odnajdziesz w sobie optymizm.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Oczyszczamy?
Ochrona energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *