Nów w kalendarzu księżycowym

Kalendarz księżycowy - nów Księżyca - wróżka Ksymena

Obieg Księżyca wokół Ziemi trwa ok. 28 dni.
W każdej fazie Księżyc przebywa ok. 3,5 dnia.
Nów to pierwsza faza Księżyca.

Nów to w astrologii koniunkcja Księżyca i Słońca. Patrząc z Ziemi Księżyc znajduje się pomiędzy Ziemią a Słońcem. Razem wschodzą nad horyzont i razem zachodzą – i dlatego z Ziemi Księżyc nie jest widoczny.Rozum i intuicja

To świetny moment na zaplanowanie sobie najbliższego czasu i konkretnych w nim wydarzeń. Bowiem Słońce to energia słoneczna – rozumowa, świadoma a Księżyc – lunarna, podświadoma. W nowiu mamy więc dobre połączenie rozumu i logiki z tym, co pochodzi z odczuć, przeczuć i intuicji. Dzięki temu można podjąć trafniejsze decyzje.


Oczyszczanie i planowanie

Aby rozpocząć nowy cykl, należy najpierw zrobić porządek w tych sferach życia, które tego wymagają. Może chodzić o zwykłe posprzątanie w domu lub oddanie długu. Może chodzić np. o uporządkowanie własnych myśli lub jakichś relacji. W nowiu bardzo łatwo zrywa się znajomości, które do tej pory ciążyły. Górę bierze bowiem chłodne, logiczne rozumowanie a nie sentymenty. Ten czas można również wykorzystać na oczyszczającą kąpiel lub medytację. To dobry czas na  wykonanie rytuału odcinającego – oczyszczającego życie z tego, co nie jest w nim potrzebne lub oczyszczającego drogę do tego, czego się pragnie. W nowiu robi się miejsce na NOWE. Można planować, wizualizować, afirmować – jednak konkretne działania wstrzymać do kolejnej fazy.


Dobry czas na:

  • planowanie przyszłości – afirmacje, wizualizacje, mapa marzeń,
  • zrobienie porządku w trudnych relacjach,
  • oczyszczenie ciała – peelingi, maseczki  i kąpiele oczyszczające oraz posty,
  • operacje i zabiegi – bo mniejsza jest wrażliwość na ból,
  • strzyżenie włosów, gdy chce się, żeby szybciej odrosły,
  • przycinanie chorych pędów kwiatów doniczkowych – bo górne części roślin są mniej wrażliwe, wyrywanie chwastów w ogródku, zbieranie warzyw korzeniowych – bo są najbogatsze w substancje odżywcze,
  • aktywność fizyczną i sporty wytrzymałościowe – bo zwiększa się odporność na ból._______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Rytuały
Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *