Odbicie lustrem negatywnej energii

odbicie lustrem negatywnej energii - Ksymena

Nie jesteśmy w stanie wybrać sobie wszystkich ludzi, w środowisku których musimy żyć. Nie wszyscy zaś są nam życzliwi, nie wszyscy chcą żyć z nami w zgodzie. Możemy wybrać przyjaciół, partnera, możemy zdecydować, że nie będziemy utrzymywać relacji z niektórymi znajomymi. Nie zawsze jednak możliwe jest odcięcie się od wszystkich nam nieżyczliwych, od ludzi bezzasadnie złośliwych lub jawnie nam złorzeczącym. Na przykład gdy kupiliśmy mieszkanie na kredyt, musimy mieszkać w tym miejscu, nawet gdy sąsiedzi są uciążliwi. Czasami trudno zmienić pracę, nawet gdy jesteśmy mobbingowani a w pracy generalnie panuje zła atmosfera. Oczywiście najpierw należy próbować rozmawiać, tłumaczyć, starać się osiągnąć jakiś kompromis. Można pomóc sobie oczyszczeniem ze złych energii i ochroną przed nimi. Co jednak gdy ktoś inny nie ma życzenia przestać nas dręczyć? Można sięgnąć po magię luster i zrobić odbicie lustrem negatywnej energii do nadawcy.


Bajka o Bazyliszku

Bazyliszek był wielkim jaszczurem mieszkającym w podziemiach Warszawy. Jego wzrok miał tę moc, że kto spojrzał mu w oczy, natychmiast zamieniał się kamień. Mówiono, że Bazyliszek strzeże wielkiego skarbu. Wielu śmiałków próbowało dobrać się do skarbu Bazyliszka, ale nikt nie mógł wytrzymać siły jego wzroku. Pewnego razu dwójka dzieci postanowiła zejść do lochów, żeby zabrać trochę skarbów Bazyliszkowi i dać je ojcu. Niestety, gdy z oddali zobaczyły cień bazyliszka, przestraszyły się i ukryły za kamieniem. Gdy nie wróciły do domu, ojciec postanowił ich poszukać. Zszedł do podziemi uzbrojony jedynie w lustro. Gdy Bazyliszek zobaczył swoje odbicie, zamienił się w kamień. Dzieci z ojcem bezpiecznie wróciły do domu. Co stało się ze skarbem, nie wiadomo.


Takie legendy nie biorą się znikąd

Bazyliszek, Perseusz i Meduza, Tezeusz i Minotaur… Wykorzystuje się tu praktykę magiczną znaną od pokoleń. Lustro odbija wszystko, co jest w nie skierowane. Może odbijać i to, co dobre, i to, co złe.


Odbicie lustrem negatywnej energii

Wiadomo, że lepiej negatywną energię odesłać do ziemi – żeby ta ją przyjęła i zniwelowała. W magii ludowej odsyła się ją na suche korzenie – niech jej nie widzi żadne stworzenie. Dopuszcza się jednak odesłanie jej do nadawcy, gdy wszystkie inne sposoby wyczerpały się – gdy ktoś jest wobec nas złośliwy lub nawet używa przeciwko nam magii.


A jeżeli źle odczytamy intencje nadawcy?

Jeżeli ktoś jednak źle nam nie życzy? Jeżeli życzy nam wręcz dobrze? Wtedy wrócą do niego te dobre życzenia, które nam wysyła. Lustro odbija tylko to, co jest skierowane w jego stronę.


Czy taka praktyka szkodzi temu, kto odbija?

Nie. Dla tego, kto odbija, nie jest to szkodliwe. Odbicie lustrem to nie rzucenie klątwy, uroku czy złorzeczenia. To tylko odesłanie prezentu. Do nadawcy nie wróci nic więcej, niż sam wysłał.


Odbić lustrem można na 2 sposoby:

  1. Na ścianie domu, na granicy działki lub na przykład stoiska handlowego wieszamy lusterko skierowane na sąsiada.
  2. W środek lusterka składanego – składającego się z 2 luster – lub ewentualnie w lustrami wyłożone pudełko, wsuwamy kartkę z intencją: Wszystko, co… tu imię i nazwisko osoby… wysyła w moim kierunku, do niego wraca. Zamknąć lustro.

Lustra mogą być zupełnie niewielkie. Kształt właściwie dowolny, chociaż najbardziej odpowiedni wydaje się okrągły jako kształt doskonały. Lustro ma być nowe i nieużywane. Nie może być potłuczone, nie powinny to być kawałki lustra.


Przygotowanie lusterka

Przed użyciem lustro należy oczyścić. Można posypać je solą, można oczyścić dymem lub nad płomieniem, można pokropić wodą święconą. Należy robić to bardzo uważnie – tak, żeby samu się w nim nie przejrzeć. Przygotowane lustro powiesić, przykleić na ścianie budynku lub w wersji drugiej zamknąć z kartką w środku i położyć w miejscu niedostępnym dla innych.


Jak długo?

Tak długa, jak jest tego potrzeba. Gdy sytuacja z osobą, przeciwko której użyto lustra, uspokoi się, lustro należy oczyścić i zakopać w ziemi. Praktykę tę należy traktować jako ostateczność, gdy inne sposoby zawodzą. Gdy już nie mamy sił lub tracimy cierpliwość, żeby ciągle oczyszczać się i zabezpieczać. Gdy chcemy po prostu spokojnie żyć.


_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Ochrona energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *