Pamięć wody

pamięć wody - wróżka Ksymena

Pojedyncza cząsteczka wody składa się tlenu i wodoru – H2O. Jednak cząsteczki wody nie występują oddzielnie a łączą się w większe skupiska, zwane klastrami. Struktura klastrów może być niejednorodna i zmieniać się w zależności od czynników zewnętrznych a ponadto być mniej lub bardziej trwała. Woda więc reaguje na to, co ją otacza poprzez określony sposób uporządkowania klastrów niezależnie od tego czy bodźce, które ją do tego skłoniły jeszcze istnieją w jej pobliżu, czy już nie. Czyli pamięć wody polega na zdolności utrwalania w jej strukturze tego, co jest lub było w jej otoczeniu.


Pamięć pierwotna i długoterminowa

Pamięć pierwotna wody to zdolność do określonego porządkowania klastrów po krótkotrwałym oddziaływaniu na nią jakimiś czynnikami zewnętrznymi. Proces jest odwracalny i woda może z powrotom wrócić do poprzedniego stanu nieuporządkowania klastrów. Zaś pamięć długoterminowa polega na całkowitym przeobrażeniu i utrwaleniu klastów. Następuje to po długotrwałej ekspozycji na jakiś czynnik zewnętrzny.


Czynniki zewnętrzne

Żeby woda coś „zapamiętała”, musi więc pobudzić ją do tego impuls w jej w otoczeniu. Może to być jakaś substancja lub bodźce ruchowe. Duże zmiany w strukturze wody wywołują fale akustyczne, w tym słowa. W toku różnych eksperymentów zauważono, że woda potrafi też „zapamiętać” uczucia i stany świadomości człowieka.


Eksperyment

Wykonano już wiele eksperymentów potwierdzających pamięć wody. Każdy samodzielnie może je powtórzyć we własnym zakresie. Jak? Należy przygotować dwa przezroczyste pojemniki z wodą. Przy jednym z nich mówić piękne, miłe, optymistyczne słowa – i zamrozić. Przy drugim pojemniku mówić negatywne słowa i określenia a nawet – co też już sprawdzono – włączyć muzykę heavy metal lub dodać do wody jakiejś toksycznej substancji. Drugi pojemnik również należy zamrozić. Okaże się, że w pierwszym pojemniku kryształki wody ułożyły się w piękne i symetryczne wzory. W drugim zaś przybrały kształt dość chaotyczny.


4 stan wody

4 stan wody to stan fazy informacyjnej. To z pewnością określenie na wyrost i posługują się nim jedynie pasjonaci zjawiska pamięci wody. Jednak odzwierciedla ono przecież to, że pod wpływem otoczenia zmienia się struktura wody.


Pamięć wody oznacza replikację

Wystarczy wlać kroplę wody o określonych parametrach – to znaczy o określonej strukturze klastrów – do wody ze strukturą nieuporządkowaną a zaczyna się ona uporządkowywać według wzorca z tej jednej kropli.


Zmiana klastów wody = zmiany właściwości wody

Wykorzystywane to było od wieków przez plemiennych szamanów, czarowników, znachorów i uzdrowicieli. Potrafili oni przy pomocy swoich myśli i swojej mocy wewnętrznej przygotować wodę o określonych właściwościach – żeby leczyła, żeby wzbudzała zapał do walki, żeby wprowadzała harmonię w otoczenie itp. Dzisiaj można to zrobić za pomocą energii Reiki. Wystarczy naenergetyzować jedną butelkę wody a będzie się ją mieć już na zawsze. Wszak woda ma pamięć.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *