Pentagram i heksagram

pentagram i heksagram - wróżka Ksymena

Jednymi z najstarszych symboli magicznych i ochronnych są pentagram i heksagram. Mogą one być zarówno amuletami, jak talizmanami. Tak, jak w przypadku krzyża ankh i pierścienia Atlantów nie ma potrzeby ich już energetyzować. Ich moc wypływa bowiem z ich kształtu.


Pentagram

Pentagram to pięcioramienna równoramienna gwiazda. Czasami wpisywana jest w okrąg. To symbol bardzo stary i używany przez wiele kultur. Najstarsze znalezione pentagramy pochodzą z czasów 3500 p.n.e. Pentagramy można znaleźć w kulturze Babilonu, Mezopotamii, w kulturze greckiej, rzymskiej, celtyckiej, nordyckiej, nawet wczesnochrześcijańskiej. W jednych kulturach był symbolem magicznym używanym tylko przez magów i chroniących ich przed negatywnymi wpływami, gdy czynili magię. W innych używano go powszechnie do ochrony – nawet na beczkach z żywnością, żeby ta nie psuła się. Był też postrzegany po prostu jako symbol zdrowia i życia a ten, kto go nosił miał żyć w we wszlkiej pomyślności. Pentagram był więc traktowany i jako amulet, i jako talizman. Istnieją 2 rodzaje pentagramu: prosty – tzw. biały z wierzchołkiem skierowanym do góry oraz odwrócony – tzw. czarny z wierzchołkiem skierowanym ku dołowi.


Pentagram prosty

To symbol chroniący jego właściciela przed czarną magią, klątwami, urokami, wszelkimi negatywnymi energiami płynącymi od innych ludzi. Można go nosić na łańcuszku na szyi, można przy bransoletce, można w portfelu. Można w jego środek wkleić zdjęcie osoby, którą chce się chronić – np. swoje lub swojego dziecka. Symbol może również służyć do oczyszczania lub doenergetyzowania sytuacji. Pentagram rysowany w lewą stronę – oczyszcza, w prawą doenergetyzowuje.


Pentagram odwrócony

O ile biały pentagram odwołuje się do Boga lub bogów i jest odzwierciedleniem boskiej mocy ochronnej, to czarny pentagram odwołuje się nie do Boskiej mądrości i rozwagi a do ludzkich żądz i pragnień, które mają być ważniejsze od rozumu. Ma wspomagać urzeczywistnienie się swoich nie zawsze etycznych i moralnych celów. Często w symbol ten wpisywana jest liczba 666, głowa kozła, odwrócony krzyż i hebrajskie litery. Obecnie czarny pentagram jest postrzegany jako symbol satanistyczny.


Heksagram

Heksagram to sześcioramienna gwiazda. Podobnie, jak pentagram, pojawiał się w wielu kulturach i w jednych używany był powszechnie – rysowany na przedmiotach, domach, dołączany do biżuterii, w innych jedynie przez ludzi zajmujących się magią lub alchemią. Jako symbol ochronny chroni przed zniszczeniem, brakiem równowagi i harmonii. Wszak sam symbol składa się z dwóch równoramiennych trójkątów symbolizujących połączenie pierwiastka męskiego i żeńskiego, Boskiego i ludzkiego, energii tworzenia i niszczenia, wszystkich żywiołów – i właśnie optymalnie byłoby, żeby pozostały one w równowadze. W magii i okultyzmie wykorzystuje się ten symbol jako ochronny dla maga, wzmacniający i pieczętujący wszelkie rytuały. Pomaga również przyswoić wiedzę i usprawnia procesy poznawcze pomocne w nauce.

Pentagram i heksagram

Możesz nosić je jako zawieszkę wisiorka lub bransoletki. Jednak przed użyciem należałoby je oczyścić z wszelkich obcych energii – energii wytwórcy, pośrednika, sprzedawcy. Symbole możesz narysować na rzeczach, które chcesz nimi ochraniać. Jeżeli nie chcesz używać tych symboli, w intencji ochrony i neutralizowania w Twoim otoczeniu wszelkich negatywnych wpływów możesz zaprogramować jakiś kamień – np. kryształ górski.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Energia Reiki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *