Proste rozkłady tarota

rozkład tarota - wróżka Ksymena

Artykuł skierowany jest do osób, które dopiero zaczynają naukę tarota. Kupiły karty, poznały ich znaczenia, wcześniej zapoznały się z bhp i etyką wróżenia. Teraz czas na proste rozkłady tarota. Od nich należałoby zacząć, zanim przejdzie się do tych bardziej skomplikowanych. Przypuszczalnie jednak niektóre z tych prostych trzykartowych rozkładów zostaną z Wami na dłużej.


Proste rozkłady tarota nie oznaczają, że są one w czymś gorsze

Doświadczony tarocista nawet z trzech kart potrafi wyczytać bardzo wiele. Czasami nie potrzeba przecież skomplikowanych rozkładów, bo potrzebujemy konkretnej odpowiedzi. Ważne jednak, aby karty tworzyły rozkład a nie były wyciągnięte luzem – w sposób tzw. komiksowy. Gdy zaczynasz uczyć się wróżyć, przypisz kartom określoną pozycję a bez trudu uzyskasz odpowiedź!


Przykłady rozkładów na 3 karty:


1) Relacje:

 • Ty – partner – co Was łączy
 • Twoje nastawienie – nastawienie partnera – jak potoczy się relacja
 • problem w relacji – rada – wynik, jeżeli skorzystasz z rady
 • Twoje oczekiwania – oczekiwania partnera – rozwój znajomości
 • uczucia partnera względem Ciebie – jego oczekiwania – jego zamiary


2) Decyzje:

 •  wybór 1 – wybór 2 – rada
 • obecna sytuacja – sedno sprawy – rozwiązanie
 • jak ja widzę sprawę – jak jest obiektywnie – co zrobić
 • obecna sytuacja – co mnie wspiera – co mnie ogranicza
 • mocne strony – słabe strony – rada


3) Rozwój sytuacji:

 • przeszłość – teraźniejszość – przyszłość
 • obecna sytuacja – jak działać – wynik
 • na co ma masz wpływ – na co nie masz wpływu – rada
 • obecna sytuacja – rada – ostrzeżenie
 • tak działaj – tego nie rób – wynik


Proste rozkłady tarota możesz tworzyć sobie samodzielnie w odniesieniu do konkretnego pytania.


Przykłady interpretacji:


Twoje nastawienie – nastawienie partnera – jak potoczy się relacja
proste rozkłady tarota - tarot - rozkład na 3 karty - rozkład na relację - rozkład na miłość - wróżka Ksymena - rozkłady tarota


Pani Ania pyta czy stworzy trwały związek z Panem Krzysztofem. Wylosowane karty: 4 buławy – Rycerz pucharów – 3 puchary

Pani Ania nastawiona jest na budowanie w miarę trwałej relacji z Panem Krzysztofem. Przypuszczalnie ma plany odnośnie ich wspólnej przyszłości, ale niezbyt skonkretyzowane. Pani Ania raczej czeka na to, co życie samo przyniesie. Generalnie jednak cieszy się chwilą obecną i na niej się skupia. Jest szczęśliwa z tego, że są razem, czuje się przy nim bezpieczna. Tym bardziej, że przypuszczalnie Pan Krzysztof podsyca w niej poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do niego. On jest z natury przyjacielski, romantyczny, przyjaźnie nastawiony do świata i ludzi. On potrafi doskonale wyczuć czego Pani Ania oczekuje – i obiecać jej to słowem lub gestem. Jednak Pan Krzysztof nie jest z natury stały i monogamiczny. On działa pod wpływem emocji. Gdy kocha, to potrafi wybrance bardzo wiele dać z siebie, jednak szybko się nudzi. Jakkolwiek na ten moment obydwoje są sobą zauroczeni, zafascynowani, to przy ich obecnych nastawieniach wydaje się, że dany im będzie romans bez wielkich zobowiązań, relacja nastawiona na wspólne spędzanie czasu i wspólną zabawę. Pani Ania powinna zwracać jednak uwagę na to czy w ich relacji są całkiem sami. Bardzo możliwe bowiem, że pojawi się ktoś trzeci pomiędzy nimi a biorąc pod uwagę naturę Pana Krzysztofa, należy przypuszczać, że to on może – będąc jeszcze z Panią Anią – zauroczyć się w innej kobiecie.


mocne strony – słabe strony – rada
proste rozkłady tarota - rozkład tarota - rozkład na 3 karty - rozkład na wybór opcji - wybór opcji - wróżka Ksymena - tarot


Pan Michał zastanawia się czy podpisać umowę na zlecenie z pewną firmą. Wylosowane karty: Król mieczy – 4 denary – 2 denary

Umowa z tą firmą będzie korzystna dla Pana Michała, ale tylko w pewnym zakresie. To zlecenie pozwoli mu pokazać się, wypromować jako specjalista w tym, co robi. Pozwoli mu ugruntować pozycję w swoim środowisku. To będzie świetny punkt w jego cv i z pewnością wpłynie na to, że później będzie mu łatwiej o zlecenia. W tej pracy pokaże się bowiem jako człowiek potrafiący rozwiązać problemy do tej pory nierozwiązywalne, jako jednocześnie i idealista, i realista. Z pewnością wpłynie to na jego autorytet w branży. Jednak nie należy spodziewać się odpowiedniego wynagrodzenia za pracę Pana Michała. Zleceniodawca ma zaplanowany określony, dość niski, budżet na to zlecenie i z pewnością nie będzie chciał go powiększać. Tu nie chodzi o to, że zleceniodawca nie ma pieniędzy, tu chodzi o to, że nie chce ich wydawać. Trud Pana Michała może więc nie zostać wynagrodzony proporcjonalnie do jego starań. I tu już Pan Michał sam zdecyduje czy mając tę wiedzę decydować się na tę pracę, czy może skorzystać z rady kart, która mówi: sprawdź inne możliwości, poszukaj innych propozycji, łącz swój wysiłek z nagrodą za niego.


na co ma masz wpływ – na co nie masz wpływu – rada
proste rozkłady tarota - rozkłady tarota - rozkład na 3 karty - tarot - wróżka Ksymena


Pani Zosia ma problem z dorastającym synem. Pyta o to jak z nim postępować, żeby wzajemnie sobie ufali. Wylosowane karty: Sąd ostateczny – Rycerz buław – Gwiazda

Z kart wynika, że Pani Zosia powinna dążyć do jakiejś decydującej rozmowy, w czasie której obydwoje mieliby szansę wypowiedzieć się i przedstawić swoje stanowiska w sprawach, które ich dzielą. Taka rozmowa byłaby oczyszczeniem ich relacji, wyzwoleniem i pozwoliłaby na nowo budować więzy rodzinne. Intencje Pani Zosi powinny być szczere a ona sama kierować się dobrą wolą. Postawa Pani Zosi będzie miała wpływ na to czy trudną przeszłość oddzielą grubą kreską, czy będą do niej wracać wyciągając z niej swoje winy wobec siebie wzajemnie. Pani Zosia ma więc wielki wpływ na to czy nastąpi jakiś nowy etap w relacjach z synem. Z pewnością jednak powinna liczyć się z tym, że syn może nadal postępować trochę impulsywnie, chaotycznie, w sposób bardzo nieprzemyślany i bez planu. Angażując się w coś syn może nie widzieć konsekwencji swojego działania. Czasami może uciekać od odpowiedzialności, czasami może czuć się zupełnie bezradny. Wydaje się jednak, że taki jest urok dorastania. Pani Zosia powinna uświadomić sobie, że nie ma już całkowitego wpływu na zachowanie i postępowanie jej syna. Powinna starać się być wyrozumiałą i gotową do pomocy, gdy syn o to poprosi. Powinna zrozumieć, że syn ma prawo do popełniania błędów, bo to na nich się uczy. Jej postawa zaś ma mówić synowi, że może do niej przyjść ze wszystkim – a razem znajdą wyjście z każdej sytuacji.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Pytania do kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *