Wróżenie - poradyWróżenie z kart

Przesądy dotyczące wróżenia

przesądy dotyczące wróżenia - wróżka KsymenaPrzesądy były, są i pewnie nadal będą obecne we wszystkich kulturach. Obrastają w nie właściwie wszystkie dziedziny życia. Ludzie wierzą, że określone zachowania są właściwe, chronią od pecha, pozwalają uniknąć jakiś niepowodzeń. Trudno im podać racjonalny argument przemawiający za takim a nie innym sposobem zachowania. To jednak opiera się na wierze a nie na udowadnianiu ciągu przyczynowo-skutkowego. Wystarczy jedno niepomyślne wydarzenie powiązane z określoną sytuacją i łatwo uwierzyć w nieszczęścia sprowadzane przez zbite lustro, rozsypaną sól, czarnego kota lub kobietę z pustymi wiadrami przecinającą drogę. Przypuszczalnie dlatego przesądy są obecne również we wróżbiarstwie. Przesady dotyczące wróżenia mają się dobrze. Wiem, bo pracując z Klientami spotykam się z nimi na co dzień.


Najtrafniejsze wróżby są te wykonane w piątek

Jeżeli ktoś jest przekonany do tego, jak najbardziej może umówić się z wróżką na sesję w piątek. Dzień tygodnia lub pora dnia nie mają jednak znaczenia. Ważne jest przygotowanie i dobre samopoczucie wróżki oraz Twoje przygotowanie i Twoja otwartość na wróżby. Trafność i sprawdzalność wróżb zależy od wielu czynników. Dzień tygodnia z pewnością nie jest jednak jednym z nich.


Kart nie stawia się w niedziele i święta kościelne          

To są zwyczajowe dni odpoczynku i czasu dla rodziny. Dla trafności wróżby czas jednak nie ma znaczenia. Jeżeli komuś coś ważnego wydarzyło się w święta i potrzebuje wróżby, może taką uzyskać i w święta – o ile dla danej wróżki nie jest to czas wolny. Wróżka przecież też jest człowiekiem i ma swoją rodzinę. W czasie świąt wróżka może odmówić wróżenia nie dlatego, że to przynosi pecha lub sprowadza jakieś nieszczęścia a dlatego, że chce pobyć ze swoimi najbliższymi.


W czasie wróżenia nie wolno krzyżować rąk i nóg

Tu podobno chodzi o to, że wtedy wróżba spełni się na odwrót. Gdy karty pokażą na przykład, że ktoś dostanie pracę, to jeżeli w trakcie wróżby miał skrzyżowane ręce lub nogi, to jednak jej nie otrzyma. Mi taki przesąd wydaje się zabawny, ale jeżeli w to wierzysz, to siedź na sesji prosto. Uwierz jednak: to nie jest prawda.


Treści wróżby nie wolno nikomu zdradzić

Wróżka z pewnością nikomu nie przekaże treści wróżby dla Ciebie, bo dba o Twoją prywatność. Ty masz jednak pełne prawo podzielić się nią z kim chcesz. Przekazanie jej komuś nie wpłynie na jej sprawdzalność, nie sprowadzi na Ciebie niczego złego. Ty sam decydujesz kogo wtajemniczyć w swoje sprawy. Jeżeli jednak z kart wynika, że lepiej nie opowiadać innym o swoim życiu, dotyczy to również treści wróżby.


Za wróżby nie dziękuje się

Z tym spotykam się dość często. Czasami ludzie kończą sesję: Za wróżby nie dziękuję się, więc nie dziękuję. Kiedyś próbowałam tłumaczyć, ale teraz tylko uśmiecham się, bo ten ktoś w taki nieoczywisty sposób jednak podziękował. Miło jednak jest usłyszeć słowo dziękuję za zajmowanie się Twoimi sprawami. W gruncie rzeczy przecież chodzi o poświęcony Ci czas a nie treść wróżb.


Tarot coś zabiera a wróżki są samotne

Niektórzy twierdzą, że wróżka musi czymś zapłacić za to, że podgląda przyszłość. Musi coś stracić, najczęściej rodzinę. Taka teza wynika przypuszczalnie z tego, że wiele wróżek ma nieuregulowaną sytuacją partnerską. Z moich obserwacji wynika jednak, że wróżkami często zostają kobiety, które nie chcą być już klientkami wróżek, chcą same sobie wróżyć. Gdy poznają karty, zaczynają wróżyć innym a ich sytuacja partnerska nie zmienia się. Jednak tu ciąg przyczynowo-skutkowy jest przecież inny, niż w tym przesądzie. Tarot czy inny system dywinacyjny nie zabiera szczęścia, w tym rodzinnego. Nie jest w stanie.


Tarot sprowadza nieszczęście

Tarot czy inne karty to tylko kolorowe kartoniki. One same w sobie nie mają mocy. Nie mogą więc sprowadzić szczęścia lub nieszczęścia. Tobie szczęście lub nieszczęście da to, co zrobisz z wróżbą – czy wykorzystasz płynące z niej rady i wskazówki, czy je zlekceważysz. Natomiast wróżka jest chroniona, bo dba o bhp swojej pracy.


Wróżby powinny być darmowe

To może niekoniecznie jest przesąd a błędne przeświadczenie wynikające z niezrozumienia z czym jest ten mityczny „dar”, z którym rodzą się wróżki. W istocie jest on ten samym co talent malarski czy muzyczny – tylko jakoś raczej nikt nie oczekuje od malarza darmowych obrazów a od muzyka, aby grał za darmo na imprezach rodzinnych. Mówiąc o „darze” nie zapominajmy o czasie poświęconym na szlifowanie swojego warsztatu oraz o pieniądzach wydanych na narzędzia, książki i kursy. W istocie przecież nie płaci się „dar” a za poświęcony czas. Nawiasem mówiąc słyszałam też, że podobno najkorzystniejsze są wróżby nieopłacone. To nieprawda. Dla Klienta to zupełnie niekorzystne, bo długów energetycznych wobec wróżki lepiej nie mieć.Przesądy dotyczące wróżenia

Były i przypuszczalnie nadal będą obecne w zbiorowej świadomości. Jak we wszystkich innych sferach życia nie chodzi w nich o racjonalne wytłumaczenie danego stanu rzeczy a czasami bezrefleksyjne powtarzanie zasłyszanych gdzieś opinii. Przesądy dotyczące wróżenia powielają ci, którzy nie rozumieją samego procesu wróżenia. Wystarczy zrozumieć czym jest wróżba a wtedy przesądy te będą wydawać się Tobie – tak samo, jak mnie – zabawne.


_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim z kimś podzielić się? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
KsymenaWróżenie z kart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *