Pytania o osoby trzecie

pytania o osoby trzecie - wróżka Ksymena

Pytania o osoby trzecie to pytania o sprawy innych osób – sprawy, które Cię bezpośrednio nie dotyczą.


Osoby trzecie to:

– były partner,
– znajomi lub zupełnie obcy ludzie,
– rodzeństwo,
– dorosłe dzieci,
– rodzice.


Prawo do prywatności

Każdy chce by szanowano jego prywatność. Chcemy mieć swoje tajemnice lub pewne sprawy zostawić tylko dla siebie. Nawet nie chodzi o to, że chcemy ukryć jakieś swoje przewinienia. Tu chodzi po prostu o to, że nikt nie lubi być podglądany. Twój ewentualny awans jest Twoją sprawą i nie chciałbyś, żeby koleżanka sprawdzała jakie masz na niego szanse. Tak samo nie chciałbyś, żeby były partner sprawdzał jak układa Ci się w obecnym związku. Dlatego też Ty również nie próbuj po kryjomu pozyskiwać informacji o życiu innych ludzi.


Miałam kiedyś sesję z pewną Klientką

Klientka właściwie nie miała problemów. Jej życie było unormowane i przebiegało spokojnie. Po co więc przyszła? Po to, żeby zapytać o sprawy jej dzieci a miała ich sześcioro i wszystkie już dorosłe. Chciała wiedzieć co karty powiedzą o ich życiu. Miała przygotowane szczegółowe pytania dotyczące konkretnych kwestii z życia jej dzieci – czy dziecko dostanie kredyt, czy syn odejdzie od żony, czy inne dziecko przeprowadzi się… A to nie są pytania do kart. To są pytania do jej dzieci!


Dlaczego nie spełniłam prośby Klientki?

Klientka była rozczarowana i mocno niezadowolona, gdy nie położyłam na to kart. Jednak przecież jej dzieci są dorosłe i mają prawo do swoich tajemnic przed matką. Ja również mam dorosłe dzieci i szanuję ich prywatność. Gdy chcę wiedzieć co u nich słychać, to prostu pytam i przyjmuję, że powiedzą mi tylko to, co chcą. Niby mam karty i teoretycznie mogłabym to sama sprawdzić. Nie robię tego! Bo to nieetyczne! Z drugiej strony ja też nie chciałabym, żeby moje dziecko sprawdzało moje sprawy – nawet gdyby intencją było to, że martwi się o mnie. Nie chcę i już!


O co można pytać a o co nie?

  • Możesz zapytać o uczucia, nastawienia, zamiary oraz ewentualną wspólną przyszłość z każdą osobą – z kolegą, koleżanką, szefem, mężczyzną, który podoba się Ci, z byłym partnerem. To są standardowe pytania do wróżki.
  • Gdy jesteś w związku, masz prawo wiedzieć czy partner jest wierny, ewentualnie co go łączy z inną osobą. Możesz zapytać czy mąż dostanie nową pracę. Bez problemu to sprawdzimy. Jesteście parą. Sprawy jednego z Was są sprawami drugiego.
  • Po rozstaniu możesz zapytać o uczucia byłego partnera i jego ewentualne zamiary wobec Ciebie. Natomiast nie masz prawa nic wiedzieć o jego życiu prywatnym, np. czy ma już kogoś lub czy nadal pracuje tam, gdzie poprzednio. Chcesz to wiedzieć – zadzwoń do niego. Ja nie odpowiem na pytanie czy były partner spotyka się z kimś. To czasami samo pokazuje się w rozkładzie w pytaniu o Waszą relację – i tylko wtedy powiem. Jednak specjalnie na to kart nie położę.
  • Nie odpowiem na żadne pytanie dotyczące dorosłego dziecka – czy jest szczęśliwe w związku, czy znajdzie pracę, czy kupi mieszkanie itp. Nie podglądamy przyszłości innych osób! Dorosłe dziecko samo może o to zapytać!
  • Nie odpowiem na pytanie jakie zamiary ma Twój kolega Jacek wobec Twojej koleżanki Malwiny. To ich sprawy i każdy ma prawo do prywatności. Ty też nie chciałbyś, żeby ktoś sprawdzał Twoje uczucia wobec innej osoby.
  • Nie sprawdzę również spraw Twoich rodziców. Tak, rozumiem, że tu najczęściej pytanie wypływa z troski a nie z ciekawości. Jednak Twoi rodzice mogą nie życzyć sobie obciążania Ciebie ich problemami – i mają do tego prawo.


Czy Ty chciałbyś, żeby ktoś podglądał Twoje życie?

No przecież nie. Dlatego Ty również nie staraj się podglądać prywatnych spraw innych ludzi.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Wróżenie z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *