REIKI

Ksymena - wróżka, numerolog, Wielki Mistrz Reiki

by Ksymena – Wielki Mistrz ReikiReiki jest przenikającą wszystkich i wszystko energią istniejącą we Wszechświecie. W zależności od Twoich przekonań jej źródła możesz szukać u Boga, w Kosmosie lub w Naturze. Reiki nie wprowadza nowych bogów, nie zmusza do zmiany poglądów, nie wymaga też jakiś specjalnych praktyk. Ona po prostu jest. To od Ciebie tylko zależy czy zechcesz otworzyć się na nią. Nie mają znaczenia Twoje wierzenia, przekonania czy nawet zrozumienie czym ona jest. Wystarczy tylko Twoje przyzwolenie i prośba o pomoc.

Jak energia Reiki może pomóc - wróżka Ksymena-Mistrz Reiki


Jak energia Reiki może pomóc?

Nie musisz mieć inicjacji do Reiki, aby poprawiła ona komfort Twojego życia. Możesz poprosić o nią, gdy jesteś chory, osłabiony, gdy funkcjonujesz w jakiejś stresowej dla Ciebie sytuacji, gdy potrzebujesz doenergetyzowania Twoich zwykłych codziennych spraw. Jak energia Reiki może pomóc? Wprowadzi harmonię w Twoje ciało, umysł i Twoje życie.


Reiki wspomaga procesy uzdrawiania organizmu

Nie zastępuje terapii medycznej, ale ją uzupełnia. Stosowana jest do uśmierzania bólu, wspomagania leczenia raka, problemów kostno-stawowych, przy nadciśnieniu, problemach układu immunologicznego, redukuje napięcia i stres, pozwala wyjść z depresji, przyśpiesza proces zdrowienia po wypadkach i urazach fizycznych oraz emocjonalnych, podnosi witalność i pewność siebie.


Reiki oczyszcza energetykę

Problemy zdrowotne czasem wynikają z zaburzeń ludzkiej energetyki i z blokad energetycznych. Osłabienie energetyczne przekłada się na niedomaganie ciała. Np. gdy człowiek psychicznie bierze na siebie dużo zobowiązań, to fizycznie bolą go plecy. Gdy jest atakowany negatywną energią, to boli go kark i kręgosłup. Reiki rozluźnia mięśnie i pozwala odpocząć całemu ciału. Relaksuje ciało sprawiając, że organizm odżywa i wzmacnia się o nowe siły.


Reiki doenergetyzuje różne sytuacje życiowe

Może chodzić o sprzedaż samochodu, kupno mieszkania, przyciągnięcie do siebie korzystnego partnera, wspomożenie działania świec intencyjnych w rytuałach… Czasami ktoś prosi o Reiki, bo musi załatwić coś ważnego w urzędzie. Gdy otrzyma Reiki, to okazuje się, trafia na samach pomocnych, życzliwych i uprzejmych urzędników a sprawę załatwia w najkrótszym możliwym terminie.


Jest również drogą rozwoju duchowego

Nie jest tożsama z żadną religią ani systemem filozoficznym. Można być np. katolikiem i używać Reiki. Techniki Reiki pozwalają pracować z własnym wnętrzem bez konieczności żadnych praktyk lub rytuałów magicznych czy religijnych. Wystarczy stosować się do 5 reguł dobrego życia:

właśnie teraz
nie złość się
nie martw się
bądź wdzięczny
poświęć się swojej pracy
bądź dobry dla innych

Powyższe 5 reguł można stosować w swoim życiu bez konieczności inicjacji Reiki – a życie stanie się pełniejsze.


Reiki poprawia komfort i jakość życia

Można reikować sobie jedzenie i napoje – poprawiając w ten sposób ich walory smakowe. Można dawać ją swoim zwierzętom – a będą zdrowsze i spokojniejsze. Reikowane kwiaty będą lepiej rosły. Można reikować swoje kosmetyki nasilając w ten sposób ich działanie.


Reiki można wysłać w czasie i przestrzeni

Można ją wysłać tak, aby zaczęła działać jutro o godz. 10 w intencji, którą podasz – np. masz jutro ważne spotkanie i chcesz dobrze wypaść. Można ją wysłać w przeszłość w celu uzdrowienia jakiejś sytuacji, która już się wydarzyła – np. 1 sierpnia 2016r. o godz. 20 pokłóciłeś się z teściową a teraz uświadamiasz sobie, że nie czujesz już żalu do niej. Reiki wysłana w czasie wstecz sprawi, że ona również będzie skłonna Ci wybaczyć.


To energia inteligentna

Oznacza to, że płynie tam, gdzie jest problem i usuwa go z największym dobrem dla osoby zainteresowanej. Nie zawsze jednak tak, jak ta osoba chce – bo w danym momencie ktoś może nie być świadomy co jest dla niego najkorzystniejsze – to jednak zawsze skutecznie przywraca stan równowagi, harmonii wewnętrznej i poprawia jakość życia. Posługując się tą energią nie można nikogo skrzywdzić, nie można omotać, manipulować kimś. Posługując się tą energią można tylko pomagać.


A co gdyby ktoś zechciał wykorzystać tę energię niezgodnie z jej naturą?

Nie da się. Zwyczajnie to się nie uda. Energia nie popłynie. Nie można więc jej użyć do tego, żeby złamać cudzą wolną wolę lub żeby ograniczyć komuś jego możliwości życiowe. Nie można jej użyć do tego, żeby komuś zaszkodzić. Reiki pomoże Ci więc przyciągnąć do Ciebie najbardziej korzystnego partnera, ale nie tego konkretnego wskazanego przez Ciebie – chyba że to ten właśnie jest tym właściwym. Nie wykorzystasz jej do tego, żeby zdobyć cudze stanowisko w pracy, ale z pewnością pomoże Ci osiągnąć to, co które jest dla Ciebie najkorzystniejsze, ale bez szkody dla nikogo.


Energia Reiki działa dla najwyższego dobra

Czasami bowiem jest tak, że w danym momencie czegoś bardzo chcemy. Coś wydaje się nam wspaniałe i godne pożądania. Po czasie jednak stwierdzamy, że dobrze się stało, że tego nie osiągnęliśmy. My czasami nie potrafimy przewidzieć skutków naszych działań, ale energia Reiki funkcjonuje poza czasem i przestrzenią. Formując intencję przekazu prosimy o to, co jest dla nas najlepsze – i to właśnie otrzymujemy.