Rozkład urodzinowy / na Nowy Rok

rozkład urodzinowy i na Nowy Rok - wróżka Ksymena

Czasami potrzebujemy podejrzenia tego, co będzie działo się w naszym kolejnym cyklu. Może chodzić o czas od urodzin do urodzin a może o kolejny rok. Rozkład urodzinowy można położyć w dowolnym momencie roku i można określić dowolny zakres czasowy. Wg tego schematu można kłaść karty i na najbliższy rok, i pół roku, i na miesiąc.


Znaczenia pozycji kart w rozkładzie:

1 – nauka z ostatniego cyklu

Tu pokażą się sprawy lub energie, które odeszły lub odchodzą. To one miały największy wpływ na teraźniejszość.


2 – obecne nastawienia

To ogólne samopoczucie, postawa wobec życia i swoich spraw. Tu może pokazać się chęć działania lub jego brak, optymizm lub marazm. To ważna pozycja w rozkładzie, bo na podstawie ogólnych nastawień tworzy się indywidualna przyszłość. Gdy dalej w rozkładzie pokażą się jakieś negatywne aspekty, wracamy do tej karty i sugerujemy Kwerentowi żeby inaczej podchodził do życia.


3 – miłość i związki

Karta pokazuje prognozę odnośnie miłości i związków.


4 – praca

Karta pokazuje prognozę odnośnie tej sfery zawodowej.


5 – finanse

Prognoza finansowa.


6 – zdrowie/energetyka

To ogólny stan zdrowia. Tu może pokazać się i jakaś choroba mająca wpływ na ten cykl a może pokazać się tylko stan energetyczny. Staramy się jednak nie diagnozować chorób na podstawie tak ogólnego rozkładu. Ponadto wróżka przecież nie jest lekarzem. O znaczeniu tej karty na tej pozycji mówimy bardzo ostrożnie.


7 – to ucieszy

Karta powie co sprawi największą radość w tym cyklu.


8 – to zasmuci

Tu zobaczymy co będzie stanowiło problem.


9 – okazja

Co będzie stanowiło okazję życiową w tym cyklu?


10 – rada

To karta-rada dla Kwerenta na najbliższy cykl. Inaczej: tak postępuj a uzyskasz największe osobiste korzyści.


11 – ostrzeżenie

To ostrzeżenie. Inaczej: tego nie rób, tak nie postępuj.


Rozkład urodzinowy – przykład interpretacji:

Pani Ada prosi o rozkład urodzinowy.

rozkład urodzinowy i na Nowy Rok - wróżka Ksymena


Widzimy, że Pani Ada jest w dość trudnym momencie życia – widać komplikacje w sferze związkowej i w pracy. Przypuszczalnie Pani Ada prosi o wróżbę, żeby usłyszeć, że będzie lepiej. Przy udzielaniu odpowiedzi należy jasno podkreślić, że wróżba to prognoza przyszłości w oparciu o teraźniejszość i że na swoją przyszłość każdy z nas ma wpływ największy. Wróżba nie zmieni przyszłości, ona tylko pokaże jak może być przy obecnych nastawieniach Kwerenta.

Obecnie bowiem Pani Ada jest w jakimś marazmie życiowym – 4 puchary. W tym momencie życiowym nie planuje przyszłości, nie interesuje jej zbytnio co ma nadejść a żyje przeszłością. Przypuszczalnie roztrząsa tę przeszłość i zastanawia się czy jej życie mogło potoczyć się inaczej a także wraca do najdrobniejszych swoich błędów. Może zastanawia się w ogóle nad sensem życia, może zwyczajnie ma potrzebę przemyślenia swoich spraw. Z pewnością zaś ma tendencję do uciekania w świat marzeń i niechęć do realnego zmierzenia się ze swoimi problemami. Nie chce dostrzegać okazji poprawy swojej ogólnej sytuacji życiowej.

Bardzo łatwo mogłaby wyjść z tego stanu – gdy i jeżeli tylko zechce. Koło fortuny w odwrocie sugeruje, że jej zdrowie generalnie zależy tylko od niej. U Pani Ady obecne ogólne osłabienie psychiczne, produkowanie sobie negatywnych myślokształtów może przekładać się na niedomaganie ciała. Zamartwianie się może osłabiać żołądek, stres serce, strach nerki itp. Koło fortuny jest jednak w ciągłym ruchu. Jeżeli więc tylko postanowi, że wreszcie należałoby realnie spojrzeć na swoje sprawy i coś z nimi zrobić, to przypuszczalnie poczuje przypływ sił życiowych. Tym bardziej, że przecież ona dobrze wie, że pewność siebie, czasami zuchwałość, nieuleganie wpływom innym a generalnie zaś działanie – Rycerz buław – dają lepsze efekty, niż nicnierobienie. I dzieje się tak nawet wtedy, gdy popełnia się pomyłki. Przecież tego nauczyła się w poprzednim cyklu. Należy przestrzec Panią Adę, że będzie miała tendencję do wycofywania się z aktywnego życia – ale jednak dla własnych korzyści powinna tego unikać.

Łatwe to z pewnością nie będzie, bo na pozycji mówiącej o tym co ją zasmuci położyła się karta 9 pucharów w odwrocie. Karta informuje, że obecnej sytuacji nie da się utrzymać i że jeżeli Pani Ada nie weźmie się sama za kierowanie swoimi sprawami, to inni zrobią to za nią, ale nie będzie to dla niej korzystne. Jakkolwiek Pani Ada nie będzie miała ochoty aktywnie działać, to wydaje się, że jednak będzie do tego po prostu zmuszona. W nachodzącym cyklu Pani Ada będzie musiała liczyć tylko na samą siebie. Będzie miała to, co sama sobie od życia weźmie, bo nikt nie będzie miał ochoty jej niczego ułatwiać ani jej pomagać.

W sferze miłości i związków widzimy Króla pucharów w odwrocie. Karta pokazuje jej partnera, z którym niezbyt dobrze będzie się jej układało. Karta odwrócona mówi, że to mężczyzna niby dojrzały, ale nieodpowiedzialny. Może być impulsywny, nieuczciwy, dwulicowy i stosujący podwójne standardy moralności. Może być nadmiernie zazdrosny, może być też nawet uzależniony od alkoholu. Przypuszczalnie niespełnienie w sferze partnerskiej odbiera Pani Adzie radość życia. Jednak w nadchodzącym cyklu będzie miała możliwość stworzenia nowego związku – 2 puchary. Karta wskazuje nie na naprawę związku obecnego – nie jest to bowiem karta Sąd ostateczny – a na spotkanie kogoś nowego i związanie się z nim. To pokazuje się jako okazja a nie prognoza przyszłości. Tylko więc od Pani Ady będzie zależało czy temu odwróconemu Królowi pucharów podziękuje za obecność w swoim życiu i czy zechce wpuścić do niego kogoś nowego.

Na pozycji opisującej co ją ucieszy mamy 4 buławy. Karta może wskazywać i na stworzenie nowego związku, ale i na poprawę sytuacji mieszkaniowej. Jeżeli więc Pani Ada czeka na jakąś przeprowadzkę, to jest dobra prognoza na to. W wersji najmniej optymistycznej karta może wskazywać na upiększanie, unowocześnianie domu. W wersji najbardziej optymistycznej może to być nawet przeprowadzka do nowego partnera. Nie jesteśmy jednak w stanie tego dokładnie określić, bo to tylko rozkład ogólny.

Ogólne zniechęcenie życiowe Pani Ady może wynikać i z tego, że nie ma dobrej prognozy również w sferze zawodowej. Odwrócone 8 denarów wskazuje na jej niezadowolenie z pracy w czasie, na który kładziemy karty. Cóż… nie wszyscy i nie zawsze mamy pracę, którą lubimy. Wszyscy jednak potrzebujemy zarobić na własne utrzymanie. Niestety karta na tej pozycji mówi, że praca Pani Ady będzie żmudna, wymagająca oraz że Pani Ada przypuszczalnie będzie pracować poniżej swoich kwalifikacji, że może spodziewać się nadmiaru obowiązków i nie mieć za to godziwej zapłaty. Finanse poprawi sobie jednak jakimiś zastrzykami gotówki z zewnątrz – 6 denarów. To mogą być jakieś dofinansowania, zapomogi, bezzwrotne pożyczki lub może np. dodatek mieszkaniowy. To pomoże jej podreperować własny budżet. Jednocześnie 6 denarów i 4 buławy może wskazywać na jakieś mieszkanie socjalne lub komunalne – o ile Pani Ada ma do niego prawo i na takie czeka.

Generalnie zaś w nadchodzącym cyklu Pani Ada powinna liczyć pieniądze zanim je wyda. Odwrócony Rycerz denarów ostrzega przed rozrzutnością, robieniem długów i nadmiernym ryzykiem. Ponadto Pani Ada powinna również wystrzegać się bierności życiowej, zachowawczości i zamknięcia w sobie oraz jakiejś takiej inercji życiowej. W nachodzącym czasie powinna chcieć trzeźwo patrzeć na swoje sprawy i swoje życie.

Karta-rada dla Pani Ady to Moc. Karta radzi: Znajdź w sobie swoją siłę oraz swoją wewnętrzną moc i pokaż je otoczeniu. Angażuj się we wszystko, co Ciebie dotyczy. Bądź odważna, kreatywna, nie okazuj lęku. Bądź dumna, kobieca, dbaj o zdrowie na każdym poziomie. Podążaj za instynktem.


Rozkład urodzinowy to rozkład ogólny

Widzimy w nim główne energie w nadchodzącym czasie. Czasami jednak tylko o to chodzi naszym Klientom. Nie oczekują konkretów a tylko chcą wiedzieć w jakim kierunku zmierza ich życie. Rozkład urodzinowy da im taką właśnie odpowiedź.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Pytania do kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *