Sprawdzalność wróżb

sprawdzalność wróżb - wróżka Ksymena

Zdarza się, że Kwerenci chcąc ocenić profesjonalizm wróżki, pytają ją: A jaką ma pani sprawdzalność?

Czy jednak sprawdzalność wróżb może być kryterium oceny pracy wróżki? Przecież są wróżby pozytywne – mówiące, że marzenia Kwerenta spełnią, ale są też te negatywne – mówiące o problemach, przeciwnościach, zmartwieniach. Czy sprawdzanie się zwłaszcza wróżb negatywnych ma świadczyć o profesjonalizmie wróżki?


Czym jest wróżba?

Wróżba jest prognozą przyszłości na podstawie teraźniejszości. W oparciu o obecną sytuację Kwerenta, jego nastawienia do okoliczności, do ludzi zaangażowanych w jego sytuację karty pokazują tworzącą się linię przyszłości. Czy ona faktycznie zaistnieje, zależy od wielu czynników.  Przecież przyszłość nie jest ustalona, nie jest nigdzie zapisana. Tak, każdy z nas ma Plan Duszy na to wcielenie, ale w nim zapisany jest rodzaj doświadczeń a nie to, że masz zostać przyjęty akurat do tej pracy, że przyszłym roku masz sprzedać mieszkanie lub stworzyć związek z tą określoną osobą. O tym decydujesz sam oraz mające na to wpływ zewnętrzne okoliczności.

Wróżba jest czytaniem Twojej podświadomości. Prognoza przyszłości widoczna w kartach jest więc oparta na Twoich marzeniach, lękach, Twojej wizji przyszłości. W kartach widzimy linię przyszłości, która rysuje się przy obecnych Twoich nastawieniach do życia, obecnym postępowaniu, sposobie podejmowania decyzji.


Co więc wpływa na sprawdzalność wróżby?


1) Profesjonalizm i doświadczenie wróżki

Bez wątpienia wielkie znaczenie ma to czy wróżka poprawnie odczyta i zinterpretuje karty. To nie podlega dyskusji.

Znaczenie ma to czy wróżka i Kwerent są przygotowani do wróżby, czy nawiążą ze sobą połączenie energetyczne. Bardzo rzadko zdarza się, ale jednak czasami ma to miejsce, że Kwerent prosi o odpowiedź, ale jest nieufny, nie wierzy, że tę odpowiedź może dostać, nie chce otworzyć się do czytania. Wróżka powinna tak pokierować rozmową, żeby Kwerent rozluźnił się – po to, żeby łatwiej było mu wróżyć.

Znaczenia mają pytania – im konkretniejsze – tym bardziej konkretna odpowiedź. O te ostatnie powinna zadbać wróżka. Powinna starać się rozumieć pytanie Kwerenta. Gdy Kwerentka zapyta Co dalej z moim związkiem?, to wróżka powinna rozumieć czy jest to pytanie o to jak pokonać problemy w związku, czy jak szybko i bezboleśnie rozstać się, czy może chodzi o skutki zdrady. Profesjonalna wróżka z pewnością nie będzie obawiała się dopytać Kwerenta o intencje jego pytania, bo przecież wie, że im lepiej zrozumie pytanie, tym trafniejsza będzie odpowiedź.


2) Czynniki zewnętrzne

Żyjemy w czasach, w których życie bardzo szybko się zmienia. Codziennie ma nas wpływ wiele czynników, które jeszcze wczoraj trudno było przewidzieć. To już nie te czasy, gdy ludzie rodzili się w określonym miejscu, przeżyli w nim całe swoje życie i umierali też tam. Wtedy łatwo było prognozować nawet na wiele lat. Dzisiaj, gdy zewsząd atakuje nas wiele bodźców, wydaje się, że wskazane byłoby stawiać karty na krótki okres. Im dłuższa perspektywa, tym prognoza będzie mniej trafna, tym mniejsza sprawdzalność wróżb – bo przecież wróżba zawsze jest w oparciu o chwilę obecną.

Dlaczego wróżki w prognozach na 2020r. nie mówiły o pandemii? Mówiły o skutkach – o kryzysie gospodarczym, o ograniczaniu swobód – ale żadna nie wskazała że przyczyną będzie COVID-19? Bo to nie mieściło się w naszym sposobie rozumowania. To wydawało się niemożliwe. Nie można zaprognozować czegoś, czego się nie rozumie, co wydaje się nieprawdopodobne.

Ponadto na sytuację Kwerenta mają wpływ nie tylko jego decyzje i działania, ale często też decyzje i działania innych osób. Przecież każdy może zmienić swoje nastawienia do danej sprawy czy sytuacji w dowolnym momencie – i Kwerent, i ludzie obok niego. Zmieniają się nastawienia – zmienia się linia przyszłości. Czasami nie da się tego przewidzieć, bo w momencie stawiania kart niemożliwym wydawało się, że to się zmieni.


3) Postępowanie Kwerenta

To jest ten czynnik mający największy wpływ na sprawdzenie się wróżby.

Kwerent ma wolną wolę i ma prawo podejmować takie decyzje, jakie uważa za słuszne – nawet te obiektywnie niekorzystne dla niego. Ma prawo słuchać rad kart, jak również je odrzucić. Kwerent ma prawo wpływać na wydarzenia, na swoją przyszłość. Może coś zmienić, może odrzucić, spowolnić, przyśpieszyć. Przede wszystkim jednak może zmienić swoje nastawienia do danej sytuacji, do okoliczności czy do ludzi. Postępowanie Kwerenta ma wielki wpływ na sprawdzalność wróżb!

Jeżeli wróżba mówi, że nowego partnera spotkasz do pół roku na jakieś imprezie towarzyskiej a Ty nie ruszasz się z domu – wróżba nie spełni się.

Z kart wynika, że stworzysz z nim związek, ale musisz trochę poczekać, bo on jest trochę nieśmiały. Natomiast Ty jesteś niecierpliwa i w „międzyczasie” wyjechałaś na weekend z jego kolegą – wróżba nie spełni się.

Mieszkanie sprzedasz korzystnie, gdy zmienisz pośrednika, ale Ty go nie zmieniasz, bo zwyczajnie lubisz tego człowieka – wróżba nie spełni się.

Podwyżka w pracy jest możliwa, ale musisz więcej z siebie dać, bardziej wykazać się, pokazać szefowi swoją przydatność dla firmy. Ty tymczasem uważasz, że już dajesz z siebie wystarczająco dużo a szef niech sam Ci się przygląda. Wróżba nie spełni się.

Ponawianie wróżb jest również czynnikiem bardzo wpływającym na nietrafność prognozy. Im częściej sobie wróżysz, tym większe prawdopodobieństwo, że zobaczysz w kartach swoje marzenia lub lęki a nie przyszłość.


Wróżby mają pomagać a nie sprawdzać się

Na sprawdzalność wróżb powinny wpływać również te negatywne. Kto jednak chciałby, żeby wróżba negatywna spełniła się w jego życiu? No przecież nikt!

Wróżba jest prognozą. Mówi co może się wydarzyć a nie co na pewno się wydarzy. Jak więc je traktować? Jako wskazówkę, jako radę, nie jako pewnik, że tak będzie. Nawet wróżba negatywna może pomóc, bo da ostrzeżenie, że obecny sposób postępowania Kwerenta nie doprowadzi do niczego dobrego.

Przyszłość, którą podglądamy w kartach, jeszcze nie zadziała się. Można ją zmienić tak, aby była dla nas jak najbardziej korzystna. Równie dobrze jednak jakimś niepotrzebnym działaniem czy słowem można zepsuć nawet najlepszą prognozę.


Lepiej byłoby, żeby negatywne wróżby nie spełniały się!

Gdy więc w kartach widzisz coś dla siebie korzystnego, nie zmieniaj nic w tym zakresie, postępuj tak, jak dotychczas. Gdy zobaczysz coś, czego nie chcesz, zmień swoje nastawienia do sprawy, do ludzi zaangażowanych w te okoliczności, zmień swój sposób postępowania. I negatywna wróżba nie spełni się.


Wróżby mają dać wiedzę a nie spełniać się!

Gdy ktoś wraca do mnie i mówi, że moje wróżby spełniły się mu – i te pozytywne, i te negatywne – to trudno mi czuć pełną satysfakcję. Fakt, czasami widać w kartach, że ludzie pragną czegoś, co przynajmniej na ten moment jest niemożliwe do zdobycia. Jednak bardzo wiele jest wróżb warunkowych: unikniesz tego niekorzystnego, ale powinieneś zmienić swoje postępowanie – wróżba jest generalnie negatywna, ale pokazuje możliwości wyjścia z danej sytuacji. Bardzo często tłumaczę Klientom, żeby nie sugerowali się wynikiem, bo wróżby nie muszą się spełniać. One mają nam dać mądrość, żebyśmy ze swoimi sprawami poradzili sobie z jak największą dla nas korzyścią.


Przecież o swoim losie decydujemy sami. I to jest optymistyczne.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Wróżenie – porady

2 thoughts on “Sprawdzalność wróżb

  1. A co w przypadku, kiedy wróżka powiedziała, że spotkam partnera przypadkowo do roku czasu i nie zrealizowało się to? Minęły 4 lata od tej wróżby, a jaki miałam wpływ na „przypadek”?

    1. Przypadkowość spotkania pewnie oznaczała jedynie jakieś nieprzewidziane okoliczności lub takie nie służące nawiązywaniu nowych relacji. Z przypadku, z okazji mając wolną wolę mogła Pani skorzystać lub nie – np. mogła chcieć dać numer telefonu lub nie, mogła odpowiedzieć uśmiechem na zaczepkę lub ją zignorować itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *