Strażnik talii

Strażnik talii - wróżka Ksymena

Karty tarota mają swoje znaczenie wynikające z przypisanych im archetypów i zawartych na nich symboli. Pracując z nimi mogą ukazywać dodatkowe znaczenia i każdemu tarociście inne. Na przykład stała ważna dla mężczyzny partnerka pokazuje się mi w Królowej denarów a taka, z którą jakkolwiek nie łączy już namiętność, ale nadal jest ważna jako strażniczka domowego ogniska i od której nie odchodzi się, chociaż nie kocha się jej – w Kapłance. Niektórym kartom tarocista może nadać dodatkowe znaczenie. Może wybrać Strażnika talii. Strażnik talii to karta, która dla jednych tarocistów symbolicznie ma chronić talię przed negatywnymi wpływami z otoczenia, innych ma ochronić przed pomyłkami w interpretacji lub po prostu ma dawać dodatkowe informacje.


Strażnik talii chroni talię przed negatywną energią z zewnątrz?

Słyszałam i czytałam mówiące o tym wypowiedzi kilku tarocistów. W takim przypadku oznacza to, że ci tarociści w swoich taliach widzą jakieś narzędzie magiczne, które może zaatakować jakaś równie magiczna energia i sterować ich przekazem. Wiem, że niektórzy chcąc odpowiednio zadbać o swoje karty owijają je w specjalne i o określonym kolorze płótna, trzymają w specjalnych szkatułkach. Nawet „ładują” je wystawiając na działanie światła księżyca lub słońca. Mają prawo mieć taki stosunek do swoich kart. W takim przypadku Strażnik talii ma symbolicznie chronić talię przed wpływami z zewnątrz. Po zakończeniu wróżenia wyciąga się go z talii i kładzie jako pierwszą kartę – zamykającą ją do następnego wróżenia.


Jak ja to widzę?

Dla mnie talia tarota to tylko narzędzie. To kolorowe kartoniki i same w sobie nie mają mocy ani świadomości, którą można zawładnąć – co nie oznacza, że nie należy ich oczyszczać, bo przecież na każdym przedmiocie, również na kartach, pozostaje ślad energetyczny osoby, która go dotyka. W mojej ocenie nie da się manipulować nimi tak, żeby fałszowały przekaz. Ewentualny błędny przekaz nie wynika z tego, co tkwi w kartach a we wróżce lub w Kwerencie. Sama wróżba pochodzi bowiem od wróżki. Dlatego ważne jest, żeby była ona przygotowana do wróżenia, żeby był przygotowany Kwerent. Ważne jest też, żeby talia była „zresetowana” po poprzedniej wróżbie – czyli oczyszczona.


Strażnik talii daje dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje uzyska się, gdy rozpoczynając pracę z talią przypiszemy je określonym kartom. Wtedy Strażnik talii pojawi, gdy pytanie jest niewłaściwie zadane, gdy jest niewłaściwy czas lub miejsce – i z tego powodu mogą pojawić się błędy w interpretacji. Gdy są jakieś niejasności, gdy sytuacja jest płynna i nie sposób przewidzieć w jakim rozwinie się kierunku. Gdy osoba pytająca ma ukryte intencje. Strażnik ostrzega również wtedy, gdy pewnych rzeczy lepiej nie wiedzieć.


Jak wybrać Strażnika talii?

Można wybrać świadomie kierując się znaczeniem karty i tym, czego od niej jako Strażnika oczekujemy. Można wylosować. Podobno może tarociście przyśnić się.


Jakie karty mogą być Strażnikiem talii?

Właściwie dowolne a decyduje o tym tarocista.

Ja mam 3 Strażników.

  • Głupiec informuje mnie, że pytanie jest zadane dla żartu, że Kwerent nie podchodzi poważnie do wróżby lub zwyczajnie nie dojrzał do odpowiedzi, o którą prosi.
  • Mag pojawia się, gdy Kwerent chce manipulować mną lub pytaniem – może na przykład pytać o nieprawdziwe sytuacje.
  • Główną Strażniczką mojej każdej talii jest Kapłanka. Ona informuje mnie najczęściej o przewróżeniu Kwerenta, o tym, że pytał już o tę sprawę. Kapłanka jest dla mnie również tzw. Strażnikiem tajemnicy. Oznacza to, że Kwerent nie powinien znać odpowiedzi na to pytanie – bo na przykład nie pyta o swoje sprawy a sprawy innych ludzi.


W jakich sytuacjach czytać znaki dawane przez Strażnika?

Tylko wtedy gdy pokaże się on przy przełożeniu kart lub gdy wypadnie z talii przy tasowaniu. W rozkładach karty będące Strażnikami mają swoje zwykłe znaczenie wróżebne.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Wróżenie z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *