Tarot TAK/NIE

tarot tak/nie - wróżka Ksymena

Właściwie codziennie Klienci proszą mnie o krótką wróżbę: Ja nie chcę całej analizy sytuacji, ja chce tylko wiedzieć tak czy nie. Nawiasem mówiąc są to prośby o bezpłatną wróżbę. Pytający są przekonani, że taka krótka odpowiedź wystarczy im do wyrobienia sobie sądu lub podjęcia jakiejś decyzji. Czy faktycznie wystarczy? Czy tarot TAK/NIE pomoże, czy może jednak zaszkodzi a co najmniej sprowokuje kolejne pytania?


Czym jest wróżba?

Wróżba to prognoza przyszłości w oparciu o obecne okoliczności i nastawienia wszystkich zaangażowanych w daną sprawę osób. Na tej podstawie kształtuje się jakaś linia przyszłości. Pełna wróżba zdiagnozuje obecną sytuację, powie o ewentualnych utrudnieniach lub ułatwieniach. Podpowie co należałoby zrobić, żeby zadziało się to, czego chce Pytający. Fakt, czasami nic nie można zrobić, ale wtedy taka informacja też znajdzie się we wróżbie z podaniem tego powodów. Wróżba da więc kompleksową informację oraz prognozę przyszłości.


Tarot TAK/NIE a pełna wróżba

Klientka w mailu pisze: Czy on odezwie się? Proszę mi napisać tylko jedno słowo: tak lub nie. Gdyby odpowiedź była pozytywna, no to ostatecznie można udzielić Klientce takiej odpowiedzi: Tak, odezwie się. Jednak nigdy nie wiadomo co pokażą karty. A gdyby pokazały, że NIE? W czym to pomogłoby Klientce? Co to za wiedza? Przecież żadna z tych opcji nie jest właściwie odpowiedzią. Odezwie się, ale nie wiadomo po co, z jakimi intencjami i kiedy. Nie odezwie się – ale dlaczego? Bo nie chce czy nie może?

Pełna wróżba natomiast pokaże nastawienia mężczyzny, o którego pyta Klientka. Powie czy on jest zainteresowany nią, czego od niej oczekuje i co sam może z siebie dać. Wróżba da odpowiedź czy skontaktuje się, ale wytłumaczy również motywację tego mężczyzny. A może ten mężczyzna jest nieśmiały? Może nie jest świadomy, że Klientka jest w jego zasięgu? Może czeka na jakiś gest zachęty z jej strony? Pełna wróżba powie wtedy: Nie, nie odezwie się, ale wytłumaczy dlaczego. Przecież dopiero wtedy odpowiedź będzie wartościowa. Dopiero na podstawie takiej pełnej wróżby Klientka będzie miała obraz całej sytuacji.


Dlaczego TAK lub dlaczego NIE?

To jest istotne. Ważniejsze od odpowiedzi TAK lub NIE jest odpowiedź dlaczego TAK lub dlaczego NIE. Jeżeli Klientka z wróżby dowie się dlaczego nie spełni się to, czego chce, może temu przeciwdziałać. Wróżba pokaże na co nie ma wpływu a na co ma – i to może zmienić. W podanym wyżej przypadku wróżba doradzi: Sprowokuj go do kontaktu, pokaż, że czekasz, że tego chcesz. To przecież jednocześnie jest rada co zrobić, żeby ta negatywna wróżba nie spełniła się oraz żeby zadziało się to czego chce Klientka.


Czy korzystać z odpowiedzi TAK/NIE?

Generalnie odradzam tam, gdzie w grę wchodzą okoliczności zewnętrzne lub postawy innych osób. Tarot TAK/NIE to nie jest wróżba. To jest tylko jakaś mocno ułomna odpowiedź, która czasami więcej namiesza w postrzeganiu danej sprawy, niż wyjaśni.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Wróżenie z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *