Reiki – ukryta metoda przywoływania szczęścia

Reiki - ukryta metoda przywoływania szczęścia - wróżka Ksymena-Mistrz Reiki

System Reiki – jako ukryta metoda przywoływania szczęścia – oparty jest na bezpośrednim kontakcie Mistrza i ucznia. To pod okiem Mistrza uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności odbierania i przesyłania Reiki, uzdrawiania ciała, ducha i życia. Obecnie powstało wiele książek na temat Reiki, w internecie jest wiele publikacji na ten temat. Pierwotnie jednak nauka opierała się na przekazie ustnym, na bezpośrednim kontakcie Mistrza i ucznia. Dlatego jedynym tekstem pisemnym, pisemną spuścizną po założycielu systemu Reiki Mikao Usui jest ten tekst:

ukryta metoda przywoływania szczęścia
duchowy lek na przeróżne choroby
właśnie teraz
nie złość się
nie martw się
wyrażaj wdzięczność
pracuj
bądź dobry dla innych
rano i wieczorem módl się/medytuj
w sercu, w myślach
jak i słowami na głos
dla polepszenia ciała i ducha
Usui Reiki Ryōhō
założyciel Mikao Usui


Czy faktycznie jest tu coś ukrytego?
Czy jest coś, czego nie można odkryć samodzielnie?

Obcowanie z Mistrzem pozwala na zrozumienie czym jest energia Reiki i jak ją wykorzystać dla polepszenia komfortu życia swojego i innych ludzi. Przy pomocy Mistrza uczeń odkrywa tajniki pracy z energią Reiki. Wiele aspektów w gruncie rzeczy nie jest tajemnicami ukrytymi przed innymi, ale żeby je dostrzec i uzmysłowić sobie ich wartość, potrzebne jest prowadzenie przez kogoś mądrzejszego i bardziej doświadczonego od siebie. Kogoś, kto żyje wg 5 praw Reiki. Jednak, żeby czuć spełnienie w życiu i cieszyć się dobrym zdrowiem nie trzeba przyjmować inicjacji do Reiki. Należy tylko zrozumieć jak być szczęśliwym.


Szczęście

Szczęście to stan ciała, ducha i umysłu. Czujesz się szczęśliwy, gdy nic Ci nie dolega, gdy wszystko układa się zgodnie z Twoją wolą i Twoimi potrzebami. Gdy Twoje życie nie jest narażone na nagłe przewroty i masz poczucie panowania nad nim. Na poczucie szczęścia wpływa i dobre zdrowie, i odpowiednie zabezpieczenie materialne, i zrównoważone życie uczuciowo-partnerskie a także sfera rozwoju duchowego. Szczęście daje Ci życie w zgodzie ze sobą, przeżywanie pozytywnych emocji, życie chwilą obecną i planowanie przyszłości. Szczęście daje Ci to, co jest dla Ciebie ważne. Dla jednej osoby może to być spokojne życie w kręgu rodziny, dla innej samotne zdobywanie szczytu górskiego. Ważne jest tylko, by uzmysłowić sobie co jest dla Ciebie szczęściem i umieć je przywoływać.


Przywoływanie szczęścia

Szczęście nie zostanie Ci dane przez kogoś innego. Własne szczęście masz samodzielnie sobie stworzyć, otworzyć się na nie i przywołać je. Potrzeba jest Twoja aktywność i Twoje poczucie sprawstwa. Nie wolno czekać aż ono samo przyjdzie lub ktoś Cię nim obdaruje. Nie wolno zrzucać winy na innych, w innych ludziach widzieć ograniczenia dla siebie. Trzeba działać, robić to, co daje przyjemność i jest pożyteczne dla innych. Należy unikać perfekcjonizmu i pozwolić sobie na popełnianie błędów. Przeszłość zamknąć, nie roztrząsać jej, nie wracać do niej. Należy żyć dniem dzisiejszym, tu i teraz. Doceniać małe radości, małe szczęśliwe zdarzenia i korzystne sploty okoliczności. Na tej podstawie budować swoje szczęście.


Metoda ukryta a może schowana głębiej?

W umyśle, w sercu mamy zakorzenionych wiele prawd, zasad postępowania, norm moralnych i etycznych. Nie musimy ich głosić, nie musimy o nich opowiadać innym, żeby według nich postępować. Stają się częścią naszej duszy, naszego jestestwa. Kierując się nimi mamy poczucie, że żyjemy godnie. Nie musimy innym udowadniać ich słuszności, nie czujemy takiej potrzeby. Wiemy bowiem, że to droga do naszego szczęścia.

Nie musisz przyjmować inicjacji do Reiki, żeby zauważyć jak te 5 prostych zasad zmienią Twoje życie.

właśnie teraz
nie złość się
nie martw się
bądź wdzięczny
pracuj
bądź dobry dla innych


Czym jest więc ukryta metoda przywoływania szczęścia?

To życie w zgodzie ze sobą. To uświadomienie sobie, że liczy się chwila obecna, nie czasami trudna przeszłość, nie przyszłość, która ma kiedyś nadejść. Uświadom sobie, że przeszłość już odeszła. Nie złość się i nie martw tym, na co nie masz wpływu. Nie porównuj się do innych, bo każdy ma swoją drogę. Bądź wdzięczny za to, co masz. Przyszłość planuj, ale unikaj fantazjowania i snucia planów, które nie mają szansy spełnić się. Żyj teraz.


Właśnie teraz bądź szczęśliwy

Żeby móc uzdrowić czyjeś życie, najpierw uzdrów własne.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *