Wampir energetyczny

kim jest wampir energetyczny i jak się bronić? - wróżka Ksymena

Wampiryzm energetyczny to forma pasożytowania na wewnętrznej energii życiowej lub duchowej innych osób. Odpowiedni poziom energii życiowej pozwala w prawidłowy sposób funkcjonować naszemu ciału, pozostawać w optymalnej kondycji psycho-fizycznej. Energia duchowa zaś sprawia, że mamy łatwiejszy dostęp do podświadomości, własnej intuicji oraz łatwość postrzegania pozazmysłowego. Wampir energetyczny świadomie lub nieświadomie potrafi pobrać ją od nas po to, żeby samemu wzmocnić się.


Kim jest wampir energetyczny?

To człowiek, po kontakcie z którym czujemy się osłabieni, zmęczeni, może nawet wyczerpani, przygnębieni, smutni a świat widzimy w czarnych barwach. Nic nam się nie chce, pojawia się przekonanie, że cokolwiek zrobimy, to i tak nie uda się. Przebywanie z wampirem energetycznym sprawia bowiem, że drastycznie spada własna samoocena. Bardzo często pojawiają się bóle psychosomatyczne: bóle głowy, żołądka, brzucha, rozdrażnienie, wahania nastrojów, trudna do opanowania senność. Im jego ofiara gorzej się czuje, tym on sam przybiera na sile – czuje się bowiem ważny, widzi własną moc sprawczą.


Jaki cel ma wampir energetyczny?

Cel ten może być uświadomiony lub nie. Jednak zawsze chodzi o manipulowanie swoją ofiarą, aby zaspokoić własne potrzeby – najczęściej emocjonalne: potrzebę bycia w centrum uwagi . Taka osoba będzie unikała równowagi w relacjach a dążyć będzie do zyskania przewagi. Ona bowiem potrafi tylko brać niczym nie rewanżując się. Potrafi skutecznie uprzykrzyć życie.


Jak działa wampir energetyczny?

  • Wampir energetyczny potrzebuje, żeby skupiono na nim uwagę, chce dominować, narzucać swój punkt widzenia, przenosić swoje problemy na barki innych ludzi.
  • Ma mały dystans do rzeczywistości i innych ludzi. Przesadnie reaguje na wszystko.
  • Przekonuje, że świat jest zły a ludzie okrutni.
  • Ma przeświadczenie, że wszystko wie najlepiej a jednocześnie w jego zachowaniu jest wiele sprzeczności pomiędzy tym, co mówi a co robi.
  • Często obraża się bez powodu, czym stara się wzbudzić w drugiej osobie poczucie winy. Ucieka się do szantaży emocjonalnych.
  • Prowokuje do kłótni. Z niczego potrafi zrobić awanturę. Często jest uszczypliwy i przesadnie krytyczny.
  • Dużo mówi a mało słucha. Chce rozmawiać – a właściwie mówić – tylko o sobie.
  • Ciągle narzeka i oczekuje wsparcia, przy czym z reguły unika pomocy mogącej faktycznie rozwiązać jego problemy. Jemu bowiem zależy nie na ich rozwiązaniu a na kontakcie ze swoją ofiarą.
  • Bierze czas, wiedzę, wsparcie materialne swojej ofiary z przeświadczeniem, że mu to należy się. Nie ma potrzeby wynagrodzenia jej tego w żadnej formie.


Kto może być wampirem energetycznym?

Każdy z naszego otoczenia. To może być kolega lub koleżanka w pracy. To może być wirtualny znajomy. Nawet zdarza się, że to członek rodziny.


Jak bronić się przed wampirami energetycznymi?

Zdecydowanie należy unikać kontaktu z taką osobą. Czasami oczywiście nie można go uniknąć, bo wampirem jest koleżanka z pracy, z którą dzieli się jedno pomieszczenie. Czasami to własna matka lub brat. W takim przypadku należy zdobyć się na asertywność i ustanowić własne granice – wyrażać niezadowolenie z kontaktów, unikać odpowiedzi a ostatecznie odpowiadać krótko i rzeczowo, nie angażować się w rozmowę, nie pozwolić sprowokować się do kłótni.

Pamiętaj, że wampir energetyczny karmi się niskimi energiami – poczucia winy, złości, żalu, przygnębienia. Nie okazując takich, stracisz jego zainteresowanie. Cokolwiek on zrobi, zachowuj spokój. Pomożesz sobie prosząc kogoś o zawiązanie Ci czerwonej nitki. Ponadto możesz zaopatrzyć się w kryształ górski. Pomóc Ci może odpowiedni amulet. Gdy czujesz się bardzo osłabiony częstym kontaktem z wampirem energetycznym, poproś o oczyszczanie aury.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Oczyszczamy?
Ochrona energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *