Wróżby wahadełkiem

Wróżby wahadełkiem - wróżka Ksymena

Wahadełko jest narzędziem radiestezyjnym. Służy do pomiarów wszystkiego, co można przedstawić za pomocą skal, procentowo lub według jakichś jednostek. Można więc nim badać np. moc promieniowania, stopień zanieczyszczenia środowiska, toksyczność substancji, zawartość składników odżywczych w pożywieniu. Wahadełkiem można sprawdzić oddziaływanie na nas np. drzew i kwiatów, kamieni czy jakichś składników otoczenia. Można diagnozować stan zdrowia, stan czakr, koloru aury, także np. można nim sprawdzać zgodność osobowości 2 osób. Słowem, wszystko, czemu można przypisać jakąś wartość liczbową lub procentową. Można szukać nim wody, określać głębokość, wydajność cieku oraz np. twardość wody z tego cieku. Można nim również oczyszczać pomieszczenia i aurę człowieka. Wahadełko stosowane jest też we wróżbiarstwie. Jak wykonywać wróżby wahadełkiem?


Przede wszystkim jak to działa?

Źródłem ruchów wahadełka są nieświadome i mimowolne ruchy ręki je trzymającej. Bowiem człowiek ze swoją sferą podświadomą i nadświadomą odbiera znaczenie więcej informacji, niż za pomocą zmysłów. Odbiornikiem jest wiec sam człowiek. Wahadełko wzmacnia jedynie te informacje i pokazuje je w sposób dla człowieka zrozumiały a przede wszystkim widoczny. Dlatego ważne jest skoncentrowanie się na tym, co się robi i odcięcie się od wszelkich bodźców zewnętrznych – czy to w przypadku pomiaru radiestezyjnego, czy przy wróżbach.


Czy każdy może wykonywać wróżby wahadełkiem?

Tak. Każdy z nas ma większe lub mniejsze zdolności radiestezyjne. Ważna jest tylko umiejętność wyciszenia umysłu i skupienia się na pytaniu. Każdy z nas może wykonać pomiar radiestezyjny, każdy z nas może wykonywać wróżby wahadełkiem. To tylko kwestia tego jak trafne one będą a trafność zależy przede wszystkim od skupienia się na tym, co się robi.


Jakie wahadełko?

Można kupić profesjonalne – a jest ich szeroki wybór – w jakimś sklepie ezoterycznym. Można je wykonać samodzielnie w domu. Wystarczą nitka lub sznurek i jakiś obciążnik – np. śrubka, obrączka czy pierścionek.


Jak zacząć?


oczyścić

Przed pierwszym użyciem wahadełko najpierw należy oczyścić. Oczyszczenie ma na celu usunięcie z niego wszelkich obcych energii mających wpływ na odczyt lub wróżbę. Można to zrobić przesuwając je nad płomieniem świecy, można wystawić na promienie słońca, można włożyć do soli – rzecz jasna, gdy sól nie będzie szkodliwa dla tego konkretnego materiału, z jakiego wykonane jest wahadełko.


ustalić długość sznurka

Sznurek wahadełka należy chwycić kciukiem i placem wskazującym tuż przy ciężarku. Ciężarek powoli spuszczać na dół i obserwować kiedy wahadełko zacznie kręcić się. Z reguły jest to kilkanaście centymetrów od ciężarka. W tym miejscu sznurka zawiązać supełek, żeby zaznaczyć optymalne miejsce trzymania wahadełka.


zaprogramować

Ma to na celu ustalenie kodu, w jaki wahadełko będzie do nas mówić. Są trzy odpowiedzi: tak, nie i nie wiem/nie ma odpowiedzi – bo np. pytanie jest źle postawione. Należy zadać dowolne pytanie – np. Czy jestem człowiekiem? i obserwować ruchy wahadełka. Zapamiętać ruch, którym wahadełko mówi tak. Następnie należy zadać inne pytanie, w którym wiadomo, że odpowiedź jest negatywna – np. Czy mój pies jest człowiekiem? i zapamiętać ruch wahadełka. Jakie to mogą być ruchy? Z reguły przy odpowiedzi pozytywnej wahadełko kręci się zgodnie ze wskazówkami zegara, przy odpowiedzi negatywnej – przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Może jednak być i tak, że odpowiedzią pozytywną będą ruchy podłużne wzdłuż ciała człowieka – od prawej do lewej strony lub w poprzek – od człowieka i z powrotem. Brakiem odpowiedzi jest zawsze bezruch wahadełka. Może być również odpowiedź Nie wiem/nie jest to ustalone – gdy wahadełko kręci się raz w jedną stronę, raz w drugą.


poćwiczyć na prostych pytaniach

Żeby móc poprawnie odczytywać odpowiedzi, to najpierw należy poznać ich kod. Należy zrozumieć jaki ruch wahadełka jest odpowiedzią pozytywną a jaki negatywną.


rozładować

Przed każdym pomiarem czy wróżbą wahadełko trzeba rozładować – aby pozbyć się zgromadzonej w nim energii. Można to zrobić stukając nim lekko o ścianę czy brzeg stołu.


Jakie wróżby można wykonać wahadełkiem?

Proste. Takie, gdzie odpowiedzią może być tak lub nie. Oczywiście może również pojawić się odpowiedź nie wiem/nie jest to określone. Nie można więc zapytać Jaka jutro będzie pogoda? a Czy jutro pędzie padał deszcz? Nie Co on do mnie czuje? a np. Czy on mnie kocha? Nie Kiedy odezwie się? a Czy odezwie się w tym tygodniu? Niektórzy nawet pytają wahadełko o radę: Czy jechać jutro do Krakowa? Czy zadzwonić do niego?


Jak ja postrzegam wróżby wahadełkiem?

Jestem wróżką i do mnie nie przemawia ten sposób pozyskiwania informacji. Dla mnie odpowiedź jest za uboga. Osobiście nie widzę wartości w odpowiedzi tak lub nie – podobnie jak i przy oczekiwaniu tylko takiej odpowiedzi od tarota. Według mnie ważniejsze jest dlaczego tak lub dlaczego nie. Np. w przypadku odpowiedzi negatywnej w pytaniu Czy dostanę podwyżkę? mam tylko suchą odpowiedź. Nie wiadomo jednak dlaczego nie otrzymam tej podwyżki. Bo firma nie ma pieniędzy? Bo ja nie staram się? A może dlatego, że ktoś inny bardziej zasługuje? Teoretycznie oczywiście można dopytywać. Zawsze jest jednak ta niepewność czy w tej sprawie zadało się wszelkie możliwe pytania. Natomiast wróżba z kart z zasady pokazuje wszelkie możliwe okoliczności od razu. Zupełnie jednak nie rozumiem pytań do wahadła o radę. Przecież zawsze lepiej wiedzieć z jakich przesłanek wypływa ta rada.


Wróżyć więc wahadełkiem czy nie?

Samodzielnie to oceń i stosuj lub nie – według własnego uznania. Samodzielnie zdecyduj czy – wiedząc jaką odpowiedź możesz uzyskać – wróżby wahadełkiem Ci wystarczą.


_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Wróżenie z kart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *