X

Wróżka Ksymena a Demaskator

wróżka Ksymena a DemaskatorDemaskator to serial paradokumentalny emitowany przez pewną telewizję internetową – NOVA TV. Paradokumenty przedstawiają wymyślone historie, które pokazane są w taki sposób, żeby powstało wrażenie, że są z życia wzięte. Wszyscy znamy lub słyszeliśmy o serialach Ukryta prawda czy Dlaczego ja? Demaskator to kolejna produkcja tego typu. Nie zwróciłabym na niego uwagi, bo nie oglądam tego typu seriali, gdyby nie to, że jeden z odcinków twórcy Demaskatora nazwali Wróżka Ksymena.


Funkcjonuję w środowisku pod pseudonimem wróżka Ksymena

Jestem wróżką, numerologiem i Wielkim Mistrzem Reiki. Posiadam wieloletnie doświadczenie, jestem polecana przez Klientów. Na swojej stronie dzielę się wiedzą i zamiast skupić się jedynie na tym, teraz z zażenowaniem muszę pisać artykuł o tym, że nie mam nic wspólnego z postacią wymyśloną przez twórców tego serialu.


Fabuła odcinka nr 23

Do Pana Demaskatora zwraca się Pan Tomasz, którzy twierdzi, że jego żona Helena prawie codziennie chodzi do wróżki. Wraca od niej „odmieniona” – jest agresywna, wulgarna i sprawia wrażenie, że funkcjonuje w innej rzeczywistości. Pani Helena oddaje wróżce wszystkie zgromadzone przez małżonków pieniądze. Policja nie chce zainteresować się sprawą, więc jedyna nadzieja w Panu Demaskatorze. Pan Demaskator już na wstępie informuje, że „te wszystkie wróżki to jedna, wielka ściema” i jeszcze zanim „zbadał” sprawę sugeruje, że „odmienienie” Heleny to wina narkotyków, że wróżka hipnotyzuje swoich klientów i manipuluje nimi. Rzecz jasna w filmie teza zostaje „udowodniona”. Jak Pan Demaskator zdemaskował wróżkę? Z pomocą znajomej rozmieścił w mieszkaniu wróżki kilka kamer i głośników, wszystko nagrał, wtargnął do jej mieszkania z większymi kamerami, porządnie ją postraszył i zabrał jej amfetaminę, którą dosypywała klientom do herbaty. Wróżka obiecała, że nie będzie już zajmowała się wróżbami. Happy end.


Co za bzdury!

Autorzy filmu zupełnie nie mają wiedzy jak wygląda gabinet wróżki i jak wygląda sama sesja wróżb. Złota czaszka, szklana kula, machanie bez sensu wahadełkiem i rękami nad klientem… To z pewnością będzie zabawne dla każdego, kto chociaż raz był u wróżki. Trucie Klienta ciężkimi narkotykami, żeby go okraść – i to tak, że ten nie zorientował się w tym? Serio? Komuś zabrakło chyba inwencji i pomysłów. Najważniejsze jednak, że zabrakło profesjonalizmu i rzetelności, żeby sprawdzić czy w środowisku ezoterycznym nie istnieje jakaś wróżka Ksymena. To też brak zwykłej ludzkiej przyzwoitości, żeby nie zrobić komuś krzywdy, żeby nie zniszczyć komuś wizerunku.


Prawdziwa wróżka Ksymena dba o etykę swojej pracy

Moją najważniejszą motywacją jest, żeby Klient wyszedł ode mnie w stanie lepszym, niż przyszedł, żeby po sesji był w stanie samodzielnie radzić sobie ze swoimi problemami. Nie uzależniam Klienta od siebie, nie namawiam na kolejne usługi. To jest nieetyczne! Nie posługuję się dziwnymi akcesoriami typu: dzwonki, piórka, szklana kula, czy kadzidełka. Nie tworzę aury tajemniczości i niesamowitości. Do wróżenia – o czym wielokrotnie pisałam i mówiłam – potrzebne są jedynie karty i stół. Ja jestem nie tylko wróżką, jestem też Wielkim Mistrzem Reiki. Ja dbam o etykę mojej pracy!


Wolność słowa?

Tak, każdy ma prawo opowiedzieć nawet najgłupszą i nieprawdziwą historię. Jednak nie wolno przy tym niszczyć wizerunku osoby, która faktycznie istnieje i której praca opiera się na dobrym wizerunku! To jest nieetyczne, niemoralne, to jest podłe. Jestem zmuszona podjąć kroki prawne przeciwko twórcom serialu. Moja praca opiera się przecież na zaufaniu i dobrym wizerunku a twórcy serialu te moje dobra naruszyli kojarząc mnie z wymyśloną przez siebie postacią. Przypuszczalnie będą tacy, którzy zastanowią się czy ta serialowa wróżka Ksymena to ja. Ja sama znam ludzi, którzy wierzą, że historie przedstawione w serialu paradokumentalnym wydarzyły się naprawdę. Nie mi oceniać cudze preferencje i to, w co kto wierzy. Dla mnie najważniejsze jest to, że osoby potrzebujące wróżby po przeczytaniu tylko streszczenia odcinaka mogą na wszelki wypadek wybrać inną wróżkę przyjmując, że coś jest na rzeczy. Tymczasem to tylko zbieżność pseudonimów wynikająca z zaniedbania i braku profesjonalizmu twórców Demaskatora!


I pamiętajcie:

Sami decydujecie do kogo zwracacie się o pomoc: do psychologa, do księdza czy wróżki. A „jedną, wielką ściemą” jest 23 odcinek Demaskatora z Nowa TV. Przedstawiona w filmie historyjka nie ma nic wspólnego z prawdą. Jest żenująco nieprawdziwa.


One thought on “Wróżka Ksymena a Demaskator

  1. Małgorzata pisze:

    To jest oszczerstwo,jak by nie patrzeć jest grzechem,działaniem na szkodę danej osoby.Ja mam to szczęście ,że poznałam Panią z różby-zadałam pytanie.Czułam się zaopiekowana..Może reżyser jest tak małym człowiekiem ,że …..!!szkoda słów.Dlaczego nie demaskuje,prawdziwych oszustwo.Wierze ,ze LOS nie tylko da Pani zwycięstwo ,ale zdemaskuje tak producenta jak i reżysera.Będą czuli się jak zasypani kamieniami,które rzucali innym dla własnego płytkiego poklasku.ŻYCZĘ POWODZENIA.Niech Aniołowie zawsze Panià wspierają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *