Wymiana energetyczna

Wymiana energetyczna - wróżka Ksymena

Wszystko we Wszechświecie dąży do równowagi. Równowaga zaś wymaga wymiany energii o podobnym potencjale. Gdy zmęczysz się, potrzebujesz odpocząć. Za pracę otrzymujesz wynagrodzenie. W związku czujesz się bezpiecznie, gdy partner stara się tak samo jak Ty. Czujesz potrzebę zrewanżowania się za czyjąś pomoc. Brak wyrównania energii tworzy bowiem długi energetyczne, które wcześniej czy później zostaną wyrównane. Dawca dostanie zwrot – może nawet w innej formie lub postaci. Dłużnik energetyczny zostanie zmuszony do zapłaty – niekoniecznie nawet w korzystny dla niego sposób. Wymiana energetyczna – dla jednych naturalna, dla innych niechciana – jawi się jednak jako konieczność.


Równowaga energetyczna

Równowaga energetyczna polega na tym, że bierzemy tyle, ile potrzebujemy i rewanżujemy się za to, co otrzymaliśmy. Na jednej szali wagi jest „daję”, na drugiej „biorę”. One powinny być w równowadze. Dając coś z siebie robimy miejsce na coś innego, nowego, korzystnego dla nas. Nie da się bowiem kumulować energii w nieskończoność i tylko brać. Nie można tylko bezrefleksyjnie brać, bo okaże się, że Twoja szala zbyt szybko zapełni się i nie będzie miejsca na rzeczy naprawdę wartościowe. Z drugiej strony nie można tylko dawać, bo za chwilę nie będzie już nic, czym można by się podzielić.


Wszystko jest energią

Energią są myśli, intencje, słowa, materia. To tylko jedna postać tego samego. Intensywnie trenujący sportowiec niedobory w organizmie uzupełnia suplementami. Partner, który czuje się kochany, jest w stanie zrezygnować z własnych priorytetów dla dobra związku. Sąsiadka popilnuje Ci dziecka a Ty jej upieczesz ciasto. Za wysiłek fizyczny i intelektualny w pracy otrzymujesz pieniądze. Forma wymiany energii może być różna. Ważne jest jednak, żeby wymiana energetyczna nastąpiła. Ważne jest, żeby nie stać się czyimś dłużnikiem energetycznym.


Pieniądz jako forma wymiany energii

Pieniądze są taką samą formą energii, jak wszystko inne. Nie są one niczym złym, nieczystym czy gorszym – są neutralne. To forma umowna wymiany energii. To wydaje się również forma najłatwiejsza. Łatwiej jest po prostu zapłacić za czyjeś usługi, niż szukać sposobu rewanżu – co wymaga i czasu, i osobistego zaangażowania. Natomiast postrzeganie samych pieniędzy jest zależne od doświadczeń życiowych, często od błędnych przekonań ich dotyczących – np. że duże pieniądze mają tylko ludzi nieuczciwi, często od podświadomych wzorców ubóstwa. Pieniądze są jednak miarą naszej własnej skuteczności życiowej. Są miernikiem zgromadzonej w nich energii. Pieniądze są energią.


Uzgodnienie formy wymiany energetycznej

W relacjach towarzyskich, związkowych nie trzeba tego uzgadniać. To dzieje samo i naturalnie. Uzgadnianie formy wymiany energetycznej jest potrzebne przy świadczeniu usług. Jedna osoba daje towar lub usługę a druga za to płaci. Równowaga energetyczna jest wtedy, gdy obydwie strony są zadowolone.


Wymiana energetyczna w ezoteryce

Do ezotetyki mają zastosowanie takie same prawa, jak do innych dziedzin życia. Ezoteryk – wróżka, numerolog, astrolog, radiesteta – oferują usługę i naturalne jest, że oczekują zrównoważenia energii. Zrównoważeniem może być honorarium finansowe, może być jakiś barter. Można zaproponować ezoterykowi jakąś inną formę zapłaty, niż pieniądze, ale powinna ona być uczciwa i faktycznie wyrównująca energię.


Podobno kiedyś wróżki, wiedźmy, szeptunki nie oczekiwały zapłaty

Nie jest to prawdą. Może nie miały sztywnego cennika, ale jasne było, że trzeba było zrewanżować się. Ludzie przynosili żywność i wykonane przez siebie przedmioty, przynosili też pieniądze lub oferowali swoje usługi. Etyczne wróżki, wiedźmy, szeptunki wiedziały, że trzeba zamknąć połączenie energetyczne, żeby nie tworzyć sobie dłużników energetycznych. Wiedziały, że Wszechświat im wynagrodzi to, że komuś pomogły. Wiedziały też, że osoba która pomoc otrzymała a nie zapłaciła im, wcześniej czy później zapłaci losowi – coś straci, zadzieje się jej jakaś szkoda. Dlatego też pierwszą wiedzą, jaką przekazała mi moja Mistrzyni, był zbiór zasad bhp i etyki. Jedną z zasad jest: przed usługą uzgodnij jak zamkniesz połączenie pomiędzy tobą a klientem, podaj cenę – nie twórz sobie dłużników energetycznych.


Czy „dobre myśli”, modlitwa i zapalenie dziękczynnej świecy mogą być zapłatą?

Mogą. Jednak cenę podaje ten, który coś daje a nie ten, który bierze. Jeżeli wróżka oferuje usługę: powróżę w zamian za zapalenie świecy w mojej intencji, to jak najbardziej można skorzystać z takiej oferty i jest to bezpieczne. Natomiast Twoja oferta zapalenia świecy w przypadku, gdy wróżka za swoją pracę a przede wszystkim za swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie oczekuje pieniędzy, jest niestosowna. Czy pójdziesz z taką ofertą do kosmetyczki? do sklepu? do lekarza? A może zaproponujesz swojemu pracodawcy, że za ten dzień nie musi płacić Ci pieniędzmi, niech tylko zapali świecę dziękczynną dla Ciebie?


To nie jest tak, że im więcej weźmiesz, tym więcej masz

Jest tak, że im więcej weźmiesz, tym więcej masz do zapłaty. Przecież łatwiej i spokojniej żyje się bez świadomości, że jest się komuś coś winnym. Zadowolenie, że dostało się coś „za darmo”, że wykorzystało się kogoś, jest iluzoryczne i zwykle krótkotrwałe. Nic nie jest za darmo. Wszechświat za jakiś czas wystawi rachunek i okaże się, że lepiej było na bieżąco regulować swoje długi. Jeżeli Ty o to nie zadbasz, Wszechświat zrobi to za Ciebie – ale wtedy nikt Cię nie zapyta czy na to przystajesz.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Ochrona energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *