Bliźniacze Płomienie – etapy związku

Bliźniacze Płomienie - etapy związku - wróżka Ksymena

Bliźniacze Płomienie rozpoznają się wzajemnie, jeżeli inkarnują się w tym samym wcieleniu. Na planie duchowym są identyczne, wibrują przecież taką samą energią. Jednak na planie fizycznym są przeciwieństwami. Jeden ma więcej boskiego pierwiastka męskiego, drugi – boskiego pierwiastka żeńskiego. Przeważnie też są na różnym etapie rozwoju. Aby ich potencjały wyrównały się, muszą przejść przez kolejne etapy ich relacji.


Etap 1 – poszukiwanie

To przeświadczenie w człowieku, że czeka na niego ktoś doskonały, kto go dopełni i da mu szczęście. Czekający na spotkanie Bliźniaczy Płomień zaczyna czuć tęsknotę za czymś nieokreślonym, ale jednocześnie ma przeświadczenie, że niebawem tego doświadczy. Pojawiają się znaki. To będą na przykład ciągi takich samych liczb – codziennie zupełnie przypadkowo będzie patrzył na zegarek o godzinie 11:11 lub 22:22. Ciągi liczb będą w rejestracjach samochodów, np. AAA7777. W sklepie będzie otrzymywał reszty 3,33 lub 55,55 itp. Pojawiają się sny z Bliźniakiem – niby nie wie się kim jest ten człowiek, ale wydaje się on bardzo bliski. Zmienia się też życie. To mogą być jakieś dramatyczne zmiany – np. strata związku, zmiana miejsca zamieszkania. To może być jednak chociażby pojawienie się nowego zainteresowania, hobby.


Etap 2 – przebudzenie

Bliźniaczy Płomień pojawia się sam. Z reguły jest to niespodziewany i szalony zbieg okoliczności – potrącą się łokciami na ulicy; będąc w odwiedzinach u ciotki kurier przynosi paczkę i okazuje się, że ten kurier to osoba ze snów; w miejscu, do którego poszło się pierwszy i ostatni raz; w zamieszaniu z bagażami na lotnisku… Spotkanie niby przypadkowe a jest idealne. Od razu obydwoje czują wzajemne przyciąganie do siebie, natychmiastową więź. Obydwoje mają uczucie déjà vu, że znają się już, że coś razem już przeżyli. Obydwoje mają przeświadczenie, że czeka ich wspólna przyszłość, że odnaleziony Płomień zmieni wszystko. Od razu pojawia się przeświadczenie, że na tę osobę czekało się całe życie. Często relacja szokuje nie tylko same Bliźniacze Płomienie, ale też ich otoczenie – bo jeden Bliźniak jest z innego kręgu kulturowego lub jest znacznie starszy.


Etap 3 – próba zrozumienia niezwykłej relacji

Relacja Bliźniaczych Płomieni bardzo szybko rozwija się. Płomienie kochają się i wzajemnie akceptują. Chcą cały czas być blisko siebie. Wzajemnie odczuwają swoje stany emocjonalne, nastroje, choroby, mogą nawet śnić o tym samym, rozumieją się bez słów. Przy swoim Bliźniaczym Płomieniu można być w pełni sobą, nie trzeba nikogo udawać, grać, można być w pełni autentycznym. Bliźniacze płomienie przy sobie czują się w pełni bezpieczne. Mogą ze sobą o wszystkim porozmawiać. Jeden motywuje drugiego do nauki, do doskonalenia. Jeden wydobywa z drugiego jego najwspanialsze cechy, które okazują się być też cechami tego pierwszego. Są przecież lustrami. Przy okazji okazuje się, że niedawno odkryte hobby lub zainteresowanie jest pasją drugiego Bliźniaka.


Etap 4 – kryzys

Po etapie odbijania pozytywów, zaczynają pokazywać się negatywy. Tak samo, jak Płomienie wydobywały z siebie to, co piękne i wartościowe, tak teraz wydobywają najczarniejsze emocje, wstydliwe cechy osobowości, ułomności charakteru, lęki, bagaż emocjonalny z poprzednich lat. Jeden Płomień projektuje na drugiego swoje nieuświadomione słabości, złość, zagubienie. Nie rozumie, że to, co drażni go w partnerze, jest tym, co drażni go w nim samym. Są przecież lustrami. Bardzo często na tym etapie okazuje się, że co najmniej jeden z Płomieni jednak nie uporządkował do końca swojego poprzedniego życia – i na przykład ma żonę/męża, może dzieci. Często na tym etapie dochodzi do ostrej oceny związku przez osoby postronne. Czasami przed separacją dochodzi do zdrady. Kryzys i separacja pojawiają się, bo z reguły jeden z Bliźniaczych Płomieni nie jest gotowy zmierzyć się z prawdą o sobie. Etap ten czasami nazywany jest Czarną nocą Duszy.


Etap 5 – pościg

Bliźniacze Płomienie czują ze sobą wielką więź, ale z reguły mimo wszystko jeden jest bardziej zaangażowany. Ten mniej zaangażowany lub z nierozliczoną przeszłością zaczyna unikać kontaktu. Może też czuć lęk przed zbyt wielką intymnością, może okazać się, że jednak nie jest gotowy na miłość bezwarunkową. To Płomień uciekający. Płomień goniący ma przeświadczenie, że coś musi zrobić. Naciska, inicjuje kontakty, wysuwa propozycje, podejmuje jakieś działania mające odbudować wzajemne zaufanie i związek. Czasami stawia ultimatum i szybko wycofuje się z niego, czasami udaje, że odchodzi, ale szybko wraca. Bywa, że Płomienie wymieniają się rolami – ten, który uciekał, teraz goni a wcześniej goniący zaczyna uciekać. Etap ten często nazywany jest Tańcem Bliźniaczych Płomieni.


Etap 6 – kapitulacja

Bliźniacze Płomienie zaczynają rozumieć, że nie ma od siebie ucieczki. Zaczynają bardziej doceniać obecność partnera i to, czego od niego nauczyły się o miłości, cierpliwości, wdzięczności, przebaczeniu. Już nie kontrolują związku i partnera. Już nie patrzą czy partner ucieka, czy nie. Gdy jeden Płomień to robi, drugi już nie goni, bo wie, że uciekający kiedyś wróci. Uwalniają się od obaw o związek i zazdrości o partnera. Przejście na ten etap jest możliwe, gdy Płomienie przepracują problemy, które doprowadziły do kryzysu i ucieczki oraz gdy każdy z nich przepracuje w sobie negatywne uczucia, które ma wobec siebie samego.


Etap 7 – Unia

To pojednanie i zjednoczenie w tym życiu, w tym wcieleniu. Potencjały Bliźniaczych Płomieni wyrównują się, są już na tym samym poziomie świadomości. Bliźniacze Płomienie żyją razem w spokoju, kochają się bezwarunkowo. Uzdrowiły swoje rany i problemy, uporządkowały swoje życie. Rozwijają się razem. Bliźniak wcześniej  mniej rozwinięty duchowo zaczyna rozumieć nowe aspekty duchowości. Razem ulepszają świat. Gdy jeden z Bliźniaków opiera się przed rozwojem, do kapitulacji i Unii może nie dojść w tym wcieleniu.


Relacja niezwykła

Relacja Bliźniaczych Płomieni jest zawsze niezwykła. Przeczuwają bowiem swoje spotkanie, rozpoznają się od razu, ich związek jest bardzo intensywny, tylko będąc razem doświadczają szczęścia i miłości. Ich związek bywa również trudny, bo przeważnie okazuje się, że przynajmniej na początku jeden z Bliźniaków jednak jeszcze nie potrafi kochać bezwarunkowo lub nie do końca przygotował się na spotkanie i ma niezakończone poprzednie swoje związki. Relacja Bliźniaczych Płomieni nie jest również taka sama w każdym czasie – doświadczają wielkiej bliskości, ale i wielkiego oddalenia, wielkiego szczęścia, ale i wielkiego cierpienia. Gdy jednak faktycznie są Bliźniaczymi Płomieniami, gdy to jednak nie jest zwykły związek toksyczny lub relacja karmiczna a faktyczne spotkanie Bliźniaczych Płomieni, przezwyciężą wszelkie problemy w drodze do zjednoczenia i połączą się na zawsze.

_______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Porozmawiajmy o karmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *