Porozmawiajmy o karmieZwiązek karmiczny

Związki karmicze


Związki karmiczne to relacje przeniesione z poprzedniego wcielenia


Oznacza to, że w poprzednim życiu jedna osoba zaciągnęła wobec drugiej dług. W związki takie podświadomie wchodzi się, aby odpracować swoje winy z poprzednich wcieleń. Związki karmiczne oznaczają zwykle trudności, problemy, niemoc stworzenia czegoś konstruktywnego.


Zdjęcie autorstwa Asad Photo Maldives z PexelsInkarnujemy się w grupie Dusz


Sam fakt, że w tym życiu spotykamy ludzi, których spotkaliśmy wcześniej, nie oznacza, że tworzymy z nimi związki karmiczne. Przecież wszystkich, których znamy obecnie, spotkaliśmy w którymś naszym wcześniejszym wcieleniu. W takim sensie każde spotkanie jest karmiczne. Jednak termin związek karmiczny jest zarezerwowany dla relacji tzw. trudnych – gdzie są rozstania i powroty, gdy jednocześnie kocha się i nienawidzi, gdy razem jest być trudno, ale w tym momencie nie wyobraża się życia bez tej drugiej osoby.Jak powstają?


Związki karmiczne są więc problematyczne ze względu na zobowiązania i tragedie przeniesione z poprzednich wcieleń. Mogło być tak, że jedna osoba bezgranicznie kochała drugą, ale została porzucona lub w jakiś sposób wykorzystana. Mogło być tak, że na drodze do spełnienia miłości stanęły inne osoby, np. rodzice z tamtego wcielenia. Bardzo często tworzą się z chęci zemsty. Wariantów i możliwości jest wiele. Nie pamiętając swoich poprzednich wcieleń nigdy nie wiemy czy celem takiego związku jest np. rewanż za zdradę, gwałt lub morderstwo, czy powstał on w wyniku pożądania lub przywiązania.Po co?


Nie pamiętamy swoich poprzednich wcieleń a wchodząc w obecnym życiu w związek karmiczny nigdy nie wiemy czy naszym zadaniem jest przeżycie tego, czego nie udało się przeżyć w poprzednim wcieleniu, czy szukanie zadośćuczynienia. W relacje karmiczne wchodzimy po to, żeby je przepracować, żeby odrobić karmę. Oznacza to, że taka trudna miłość ma nas zmienić, udoskonalić. Naszymi lekcjami ma być zapanowanie nad negatywnymi emocjami takimi, jak gniew, złość, chęć dominacji, agresja. Mamy nauczyć się cierpliwości, empatii, tolerancji i akceptacji, równowagi w dawaniu i braniu, czasem nawet asertywności. To wszystko w kolejnym naszym związku pozwoli nam zyskać spełnienie.


Co oznacza więc związek karmiczny?


Na początku ludzi ogarnia trudno wytłumaczalne uczucie, że znają się od wieków, że wręcz znają swoje myśli, że potrafią przewidzieć swoje czyny, że łączy ich coś wielkiego i pięknego – ogromna więź duchowa. Po krótkim okresie pełnego szczęścia, przychodzi poczucie ograniczenia, zagrożenia, chęć uwolnienia – i przeważnie w końcu dochodzi do rozstania.


W takim związku co chwilę pojawiają się próby mające sprawdzić trwałość relacji, skrajne emocje – od miłości do nienawiści i na odwrót. Związek karmiczny to zwykle cierpienie i niemożność spełnienia, przykre rozstania i powroty. Związek karmiczny to bolesne niejednokrotnie doświadczenia mające sprawić, że poznajemy własne skrywane emocje i ograniczenia – i uwalniamy się od nich.


Relacje takie są trudne do zerwania


Przecież jednocześnie kochamy i jest nam źle. Trzeba sobie jednak uświadomić, że z partnerem karmicznym mamy tylko do przejścia pewien etap życia. Mamy się od niego czegoś nauczyć, coś zrozumieć, czegoś doświadczyć.


Czy jest możliwe aby związek karmiczny przekształcił się w piękną miłość?


Oczywiście, że tak. Potrzeba jednak dużo dobrej woli obydwojga. Gdy zrealizujemy swoją karmę wobec partnera, gdy uwolnimy się od niej, możemy stworzyć spokojny, już nie tak gwałtowny związek. Jak poznać czy jest szansa na to? Związki karmiczne są po to, żeby coś zakończyć, zamknąć, dopełnić. Gdy pozbędziemy się strachu przed odrzuceniem, gdy uspokoją się nam zmysły, związek karmiczny z początkowej swojej fazy może przerodzić się w spokojne, kojące uczucie.


Gdy już wiesz, że Twój związek jest karmiczny…

związki karmiczne - wróżka Ksymena - karma
Zdjęcie autorstwa Mateus Souza z Pexels


Należałoby starać się go rozwiązać. Z karmicznego punktu widzenia nieważne czy po to, żeby uwolnić się od karmy, czy żeby przeżyć jeszcze z tą osobą piękną miłość. Jak? Należy starać się ją zrozumieć, wybaczyć jej winy, nie czuć żalu za cokolwiek, co między Wami wydarzyło się – a wdzięczność, że dane Wam było spotkać się i coś razem przeżyć, życzyć dobrze drugiej osobie na resztę jej życia. Należy również uwolnić ją i nie trzymać jej mentalnie przy sobie. Chodzi o to, żeby pojawiała się nie dlatego, że ściąga się ją myślami, ale dlatego, że sama tego chce. Trudne zadanie, ale przecież wykonalne.
Więcej informacji uzyskasz w tym filmie:
Jak rozwiązać związek karmiczny?

Porozmawiajmy o karmie

2 thoughts on “Związki karmicze

    1. Można to sprawdzić oczywiście kartami, np. tarotem. Ja wolę jednak widzieć to w datach urodzenia – jest kilka sposobów sprawdzania tego.
      Zapraszam prywatnie, jeżeli chce Pani upewnić się, że Pani relacja z kimś jest karmiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *