Pełnia w kalendarzu księżycowym

pełnia Księżyca w kalendarzu księżycowym - wróżka Ksymena

Obieg Księżyca wokół Ziemi trwa ok. 28 dni.
W każdej fazie Księżyc przebywa ok. 3,5 dnia.
Pełnia to połowa miesięcznej drogi Księżyca wokół Ziemi.


Pełnia to w astrologii opozycja Słońca i Księżyca. Oznacza to, że znajdują się one po przeciwnych stronach Ziemi i patrząc z niej widać oświetloną całą tarczę Księżyca. W czasie pełni Księżyc wschodzi o zachodzie Słońca i zachodzi o wschodzie Słońca.

Kalendarz księżycowy - fazy Księżyca - wróżka KsymenaMarzenia w czasie pełni są najpiękniejsze

Opozycja Słońca i Księżyca oznacza konfrontację tego, co rozumowe, logiczne i racjonalne z podświadomymi potrzebami, instynktami i emocjami. Świadomość przeciwstawia się podświadomości. Może to wywoływać pewne rozdrażnienie i poirytowanie, bo trudno o pełną nad sobą kontrolę, bo ujawniają się wewnętrzne konflikty. Jednak gdy pierwiastek logiczny zostaje przytłumiony, łatwiej o prorocze sny, nagłe olśnienia, przewidywanie przyszłości w sposób pozalogiczny. Trudno za to o chłodne i zdroworozsądkowe decyzje. To bowiem czas tego, czego rozumem nie da się objąć.


Zbiory

Pełnia to czas zbioru tego, czego pielęgnację rozpoczęto po nowiu. Wszelkie procesy osiągają swój punkt kulminacyjny i ujawnia się nagromadzona energia. Ludzie są pobudzeni, zdarza się, że bardziej agresywni, trudniej im utrzymać kontrolę nad sobą i swoim zachowaniem, są skłonni do nieracjonalnych decyzji. Sen jest krótszy a apetyt na wszystko większy – również na pozyskanie tego, co do tej pory było poza zasięgiem, co było tylko marzeniem. To idealny czas na rytuały przyciągające i inne zabiegi magiczne. Organizmy żywe gromadzą najwięcej wody. Jest więc to świetny czas na zbieranie owoców, bo są najbardziej soczyste. Zły czas natomiast na przycinanie drzew i krzewów, bo trudniej będą regenerować się po cięciu. To nie najlepszy moment na operacje i zabiegi chirurgiczne, bo zmniejsza się odporność na ból i rany dłużej goją się.


Dobry czas na:

  • wróżby, jasnowidzenie, przewidywanie przyszłości,
  • farbowanie włosów – bo kolor będzie intensywniejszy,
  • zabiegi ujędrniające ciało – bo więcej jest wody w organizmie,
  • seks – bo doznania będą intensywniejsze,
  • zbieranie owoców, grzybów, połów ryb._______
Artykuł jest moim autorskim tekstem chronionym prawami autorskimi. Chcesz nim podzielić się z kimś? Nie kopiuj! Udostępnij link do artykułu. Kopiowanie treści bez podania ich autora i źródła jest kradzieżą. Szanuj moją pracę i wiedzę, którą oferuję tu zupełnie za darmo.
dziękuję
Ksymena


Rytuały
Równowaga energetyczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *